• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Imam ja emajlirani na jednom al nije nešto, nakon 2 godine je pukao dolje na onom dijelu gdje se natakne na granu. Povarili ga jedva kolko je tanak lim. Unutra još nije pregorio.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Foler, davno sam napravil koljeno doma.
Flanđu sam izrezal brusilicom, veliku rupu izrezal bušenjem malih rupa u krug.
Koljeno sam dobil izrezivanjem "kifli" i dobro to zavaril.
Emajliranih (Fiatovih) auspuha imaš u Traktor univerzalu, i to više modela. Cijena je bila (koliko se sjećam) 200...300kn.
Ovakav je baš lijep:
exhaust-fiat-82-94-580-680-780-880-4-18897-p.jpg

Kad ti je cijev preduga, skineš ju :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Nađeš dva crna koljena (ona što su se koristila za centralno grijanje), zavariš na postojeću prirubnicu i onda dalje sa cijevi i škarigo.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
tnx decki..posaljem slike kad bu gotovo

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Koliko mi se cini u traktor univerzalu ima za ove ..
ja sam na 560 emajl stavio milina
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sem također stavil na 560 emajlirani crni (turski) no nakon godine dana se raspal pa sem vratil stari i promijenil donju cijev jer je ona bila strula . Navodno ovi od Univerzala su dosta bolji .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovaj je dobar malo su ga vrata ostetila ali za 180 kn dobar.
Jedino sto previse grmi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zvuk je bil dobar i auspuh je lijepo izgledal ali samo se počel ljuštiti nakon prvog siliranja doslovno se raspadal .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Zvuk je bil dobar i auspuh je lijepo izgledal ali samo se počel ljuštiti nakon prvog siliranja doslovno se raspadal .

Moj ne iz sekre kupljen mozda si bas los pogodio
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj je također bil kupljen u Sekri u Kalniku (više je nema) ma kod njih sem kupil i dijelove pumpe hidraulika (isto loše) dok lamele i druk ležaj su bili dobri ali su bili engleski .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Ako netko ima mogućnost da si napravi od inoxa ili rosfraja miran je mali milijun godina.
Nešto ovako
110d24a9f8c102fe2c5de7155433c6cf.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
mozda odem kod deckiju u lastovcic da mi sloze od inoxa. po vasim pricama ovi se svi gotovi raspadaju
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Ma nađi kakvog bravara da ima otpada od cijevi i on to složi. Mi smo unutra ubacili dio od bubnja iz vešmašine, naravno odrezali smo komad i smotali ga da stane unutra. Sad se više ne sjećam jel išla još kakva pregrada unutra, ima već sigurno 15-tak godina od kad je na traktoru.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj se puno zamarati oko lonca auspuha, imaš najbolji mogući lonac na traktoru ispod, ako je original gore, a vjerujem da je isto kak je bilo i kod mene, to ti je nepoderiv lonac, debeo i jak.

Moraš samo uzeti koljeno od Universala i prišerafiti ga na granu, a prije toga uzmi stari auspuh i to koljeno i odnesi najbližem auspuh servisu kojeg imaš da ti ispod lonca navare novi komad cjevi kojeg budeš mogao nataknuti na koljeno i sa šelnom stegnuti, a gore iznad lonca nek ti naprave komad zavinute cjevi da ti kiša ne pada unutra, dužina po želji.

Samo da nađem slike kak sam ja mojeg riješio kad smo ga farbali.

Evo našao neke slike gde ti se vidi auspuh, znači koljeno ti gore paše od universala, platio ga kod Hubzine nekih 120-130 kn, a lonac je njegov original, najbolji nepoderiv, znači samo prerađen dolje priključak i gore novi završetak.

rwPmzKz.jpg


wMkkU9J.jpg


r8qu152.jpg
 
Posljednje uređivanje:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
hubzin ima koljeno za te grane, ima brtvu i lonac emajl od univerzala. sve skupa oko 410kn. spojim za 5 min i mogu krenut raditi...da nema robu na lageru isao bi ovim putem slaganja...ali ovak nemam racunice...
s obzirom da cu par dana provesti iza na sadilici censjaka moram imat normalne uvjete za rad...
poslikam kada sve namontiram a stari lonac cu spremiti
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Evo kako je kod mene
Original sam par puta vario dolje ispod lonca, s ovim je dosta tisi ali kvaliteta nula.

e11e49d0cba9572e59adfe6160689a11.jpg


e9b1c4e13adf458195bed4d0684b32f7.jpg
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Brijem da od tresnje lonac stvara velike sile na granu i koljeno pa bi ga trebalo nekak "objesit" tj napravit mu nosace da se rasterete isti.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nebi smjelo lonac da opterećuje granu što je to malo lonca za granu.
Još kad stavljate sve novo i šarafe od inoksa nove i milina.
 
Na vrh