• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
lonac je visok pa dobis efekt poluge, kao pajser, a traktor se njise kao brod amo tamo....nije stvar samo mase...

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Joj da vidiš što na 560 radi lonac pa mu nije niš.
A vjerojatno jer je zavinut ovaj s ravnim na 539 nista
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kad ste već kod auspuha, na što obratiti pažnju kod kupnje da bude čim tiši? Velik lonac, duga cijev ili?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da na 539 imam emajl crni dugačka cijev deblji lonac ljepo tih.
A na 560 kraći i zavinut grmi ko tenk velika razlika.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to su dva motora različite konstrukcije i broja cilindra ..probaj zmajeniti pa nek malo mali grmi , xd
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
E nedaj boze da mali grmi baš mi se sviđa tih.
Susjed ima na 539 zavinut crni emajl grmi ko tenk ne sviđa mi se.
Pogotovo jer s malim više radiš traktorom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemožeš mi uspoređivati buku motora 539 i 560, to su dva različita pojma bez obzira na auspuh, to je nebo i zemlja, kruške i jabuke...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kako ne od susjeda 539 dere se skoro ko 560 neki auspuh od 533 boli glava u kabini.
Dok kod 560 drukcije malo ne čuje se baš unutra.
A ako cemo tako isti motor 539 i 560 samo klip više.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
stigo auspuh emajlirani od univerzala, koljeno, dihtung i termostat..
ovaj emajl puca kao staklo...treba biti oprezan kod stezanja selne koja drzi lonac za koljeno..:(yawn):



nego, kako se mijenja filter hidraulike na 540 s fiatom? koji poklopac se skida? nadam se ne onaj glavni pod sjedalom?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
ne znam ni za nju. glupo sam naveo fiat motor. kak se mkenja taj filter hidraulike?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

S ljeve strane mora biti poklopčić
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968

Tim nemoj skidat poklopac nego onaj mali kockasti ali ispusti ulje.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene nije diran filter hidraulike 40 godina, kao i sama hidraulika, od kako je traktor dovezen doma nov 1978. nikad do dana današnjeg nije ništa dirano oko hidraulike, samo se kontrolira ulje s vremenana vrijeme i dolijeva i to još je unutra onaj vražji gusti hipenol, a filtera uopće neznam ni dal ima.
A da ne spominejm koliko se taj traktor naradio sa naletnim utovarivačem koji je največi uništavač hidraulika pa nikad nije nikaj otišlo, stvarno je onda dobro napravljen.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
stavljen auspuh, termostat i volan.
unatoc termostatu kojeg uopce prije nije ni bilo temperatura motora se kod frezanja nije digla preko 60.:icon_exclaim: jel to u redu? vani oko 15.



s auspuhom mali problemi. saraf m8 koji je dosao na selni za stezanje oko koljena je bio prekratak. 3 rupe za sarafe koljena i onih na grani se ne poklapaju 100%. takodjer rupe na grani treba prosiriti na m8. malo je mesa pa treba pripaziti. problem sam imao i jer je saraf najblizi motoru na grani usarafljen u granu, tj navoj je u grani i tu nema matice. u mojoj rupi je bio nabijen nekakav saraf s poderanim navojem i nema boga da to izvadim. rijesio sam to diht masom. za sada drzi. auspuh radi skroz ok.




volan li la. nije nesto jer je tanak. moram ugraditi onu rucku za okretanje, kao na vilicarima.


takodjer, zuji mi pogon. ne znam jel dif, osovine...vezano je uz brzinu pa sto se brze ide slabije se cuje...
evo video:
https://www.youtube.com/watch?v=2B2h76-hYUw

kak rijesiti gas da se ne vraca vec da ga drzi u ostavljenoj poziciji?
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
stavljen auspuh, termostat i volan.
unatoc termostatu kojeg uopce prije nije ni bilo temperatura motora se kod frezanja nije digla preko 60.:icon_exclaim: jel to u redu? vani oko 15.

ne , motor je pothlađen , tj nije na radnoj temperaturi (ako su ionstrumenti ispravni )
s auspuhom mali problemi. saraf m8 koji je dosao na selni za stezanje oko koljena je bio prekratak. 3 rupe za sarafe koljena i onih na grani se ne poklapaju 100%. takodjer rupe na grani treba prosiriti na m8. malo je mesa pa treba pripaziti. problem sam imao i jer je saraf najblizi motoru na grani usarafljen u granu, tj navoj je u grani i tu nema matice. u mojoj rupi je bio nabijen nekakav saraf s poderanim navojem i nema boga da to izvadim. rijesio sam to diht masom. za sada drzi. auspuh radi skroz ok.
reklisu ti da stavni dva luka ili nešto , vidiš koliko muke bi ti prištedjeli


volan li la. nije nesto jer je tanak. moram ugraditi onu rucku za okretanje, kao na vilicarima.


takodjer, zuji mi pogon. ne znam jel dif, osovine...vezano je uz brzinu pa sto se brze ide slabije se cuje...
evo video:
https://www.youtube.com/watch?v=2B2h76-hYUw

kak rijesiti gas da se ne vraca vec da ga drzi u ostavljenoj poziciji?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Rekoh ja da uzme i granu zbog ta tri sarafa na spoju sa koljenom.
A kugla na mehanickom volanu...moglo bi biti polomljenih prstiju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh