• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
remen ispao 1125x10....
čep kartera ok.
no crknuo anlaser. samo klika ili uopce ne klika. stavili kleme na drugi traktor ista stvar. zanima me jel se da anlaser skinuti bez da se dira nesto drugo? iza na nekih 7cm je bosch pumpa.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Otpojiš žice, skineš 3 šerafa koja ga drže i to je to. Nema tu mudrosti.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Remen mora biti 9.5, a ne 10.
10 je plitki, općenamjenski, a 9.5 je dublji remen za vozila.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Tnx, slikat cu pa poslat da se vidi. Lako zamjenim. Tri sam kupio.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Za struju mi vele da pase od fiat univerzala 4xx al ne znam tocno kojeg.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Vjerojatno od 445 modela.
Moj savjet ti je da ako misliš mjenjat komplet instalaciju nađeš nekog električara da ti napravi to kako se spada. Ovo kaj ćeš kupit gotovo u dućanu je dosta jadno i bijedno napravljeno.
Proć u el.trgovinu i kupit poštene žice i onda to složit.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
To stima no tko kaze da elektricar ne kupi isto gotovo i onda samo pripase na traktor?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Lijepo sjedneš sa njime u auto i pravac u trgovinu, kupi se sav potreban materijal i to se složi.
Tako sam i sam napravio.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Sto za pocetak treba zamjeniti kako bi samo motor radio? Zice su sve sjebane a sumjam da je neka kemija bar njih napraviti za start. Lemilicu imam, dosta sam radio s kabelima nekoc.

Traktor smo palili na anlaseru sa sarafom jer brave nema. Sve se pitam jel ga to moglo sjeb.?
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Treba dovest struju na alnaser i automat da bi ga mogao upalit.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ok, slozit cu te zice, srediti anlaser pa cemo lako dalje.
Inace, probali smo upaliti traktor na guranje i kod pustanja kuplunga su znali zablokirati kotaci. Jel to bila losa odluka? Mislim da je bio u prvoj brzoj, tj rucica lijevo pa skroz nazad. Mjenjac ima 3+3 brzine

Sent from my D6503 using Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Stavi ga u drugu možeš i u treću pa ga onda pali na guranje, neće mu ništa biti

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovak, taj traktor na guranac možeš upaliti jedino u 3. brzoj i to sa dobrim zaletom.

Kaj se tiće klikanja alnasera, provjeri si spoj mase (- klema) na šasiju traktora, to hoće jako oksidirati pa nema dobar kontakt.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Danas dolazi majstor po njega i sve cemo sloziti. Javim kaje bilo.
Traktor smo palili taj dan bar 10x i upali na zub. ugasili ga nakon pol sata rada i mrtav. Moramo provjeriti struju. Tko zna sto radi alternator, zice su skroz sjebane, nema instrumenata i tako.

Fala na odgovorima. Sve cu napisati pa i da drugi znaju.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
dakle ovako.
alternator je bio skroz mrtav pa je akumulator oslabio tokom dana. takodjer su bile razjeb zice pa je masa posvuda bila slaba. jedno s drugim i mrtav traktor.
slozen alternator i ozicenje, cijevi goriva, filteri itd...sad bu to pila...

nego, gdje kupiti SVE satove i senzore za taj traktor?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ti mogu napisati iskustvo s obrtomjerom.

Gore ti ide "lijevi" obrtomjer kao na IMT 533, a da bi ga spoio s Fiat motorom mislim da bi trebala sajla od Yuga ili nekog starog Fiata, iako sam siguran da je u originalu sajla od Yuga ili Stojadina gore.
A kaj se tiće samog obrtomjera potraži neki kvalitetni, pa čak i za starog Masseya, ti Engleski su kvalitetniji.
Oni su pak manjeg promjera isto ko i na starom 533 pa bude trebalo napraviti neki limeni okvir pošto je rupa na tabli veča.
U originalu je Teleoptik sigurno radio malo drugačije te "lijeve" satove večeg projera kao što su ovi na 560 ili 540.
Sve je to skupa dosta zamršeno pa ga do dan danas nisam još skupio na hrpu i postavio gore, bude kad se bude radila generalna.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
sajla je na trakoru, e sad jel spojena, jel sat uopce radi to moramo vidjeti.

trebam novi kuplung set s korpom. od cega pasu dijelovi za to i koja je cifra u igri?
takodjer i kocnice?

to nemres vjerovat. koji god ducan nazovem oni ne znaju kaj pase na fiat motor a kaj na imr imt. traze uzorke. takav trgovac i ja mogu biti.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisu krivi trgovci već IMT koji je na traktore stavljal kako kad od dijelova pa je najbolje kupovati po uzorku .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Zadnji kraj je vjerujem od IMT-a, znači sve od getribe, diferencijala, hidraulike, kočnica je od IMT 540, sami motor je Fiat.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako me sječanje dobro služi, mislim da je bilo nekih problema dok smo mi na našem slagali kvačilo, korpa i lamela mislim da nije problem, bilo je problema oko potisnog ležaja, mislim da je neka druga dimenzija od standarda koji ide na 540, ali riješilo se sve taj puta, mada nije dugo potrajalo, evo sad bi ga opet trebalo na pola, nemam drugi stepen pa je preteško kardan upaliti, a odozdola se više nemože naštelati.

Znači najbolje je sve rastaviti i sa starim dijelovima krenuti u potragu, uglavnom svega kaj treba ima za kupiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh