• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
E ovako. Pumpa je skinuta. Kao i semerinzi.

5d779556528985a5f12632ba9289e0bd.jpg


Zupcanici su se plavili od goriva tako da je tu problem.

Prvi je skinut bez ostecenja, a drugi tako tako.
Jedino sto me zanima je tocna mjera ova dva stara, inace su oba made in UK.
I naravno da je neka kvaliteta, a ne ovi po par kuna. Nije mi hica pa mogu par dana sacekat.
Od imt-a nemam ni gume nego 12.4 zadnje [emoji12].

Znaci zanima me sto traziti, dimenziju i po mogucnosti dihtung pume da ne lupam klingerit.

84614116b8dd8aeee7e2eaabd3eace76.jpg


Evo i broj pumpe

9d845437dc33a267bd8ed0e11e7a8a52.jpg
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Kako uzmes. Klima se. Ne bi rekao da se jako.
Malo teze da ce ici pumpa kod majstora. Moze jedino cijeli motor na bubanj ako nekog zanima vrhunska stvar.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Evo sastavljeno i isprobano. Ne mjesa, radi i pali kao sto je i prije.
Ipak su dimenzije normalne. 22x35x7 2 komada. 50 kn oba. Kvaliteta vjerovatno ista kao i oni za po par kn. Ako opet pusti onda cu trazit nesto bolje.

Zupcanici su kao novi

b2614e48af6c9f32498c186c3e176710.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oho, ti još imaš original pumpu :)

Djed je na ovog našeg prije 20 godina kupil novu pumpu, znači druga mu je pumpa gore, a za steru original je rekel bošista da se više ne isplati popravljati koliko je potrošeno i kučište i sve unutra, znači naradio se taj ohoho, i po tome znam da ima jako, jako puno sati :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ha, racunam i ja na desetak tisuca barem. Tesko pali, dimi gore i dolje, trosi ulje. Vidim po plombama da je bila kod majstora, ali kod mene u zadnjih 15 godina nije. Nakon vodene pumpe ovo je drugi kvar. A preko 500 sati napravi godisnje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ti radi preko 500 rh godišnje isplatilo bi ga se sredit da bude tip-top. Mislim ako več imaš određenog posla za njega.
Simptomi su isti ko i kod mene, velika potrošnja ulja, dim gore i dole, jedino kaj jako dobro pali s obzirom na stanje motora. Paljenje se izraziro popravil iod kad je PVP i dize presložene, možda da i ti to pokušaš ako ti teško pali.

Ovaj naš ako napravi 100 rh godišnje, više stoji nego kaj radi, no tak je s obzirom na stanje u kakvom je motor sada, nemože više ništa, čim ga malo pritisneš počne se grijati i gubi snagu, no natovari 70-ak prikolica stajskog godišnje s naletnim utovarivačem, to mu je glavni posao. Inače, računamo oko 14.000 rh da bi bilo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel si gledao ventile , da nije taj ispušni bez zazora ?


bez obzira koliki je sad je kasno ,preoručam uređenje glave ...
koliko ima sati?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Nisam, ne znam jel vrijedi uredjivat samo glavu kad trosi dosta ulja.
Ima preko 10000
Slika i od motora, od dvorista do garaze je toliko zamastio nakon skidanja naslaga.

9608b840b4098088a24f1b7de809ebb6.jpg
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako urediš glavu ici ce još neko vrijeme ali onda ce zavrsiti jer ce gore držat .
Ali spreman je za generalku
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Idu novi auspuh i grana, posto su brezoni popucali. Samo moram nac di ima.
Jel odgovara od kojeg univerzala? Posto su ipak cesci od fiata ovdje.
 

AltairAC

Novi član
Tu od
5 Srp 2015
Poruka
9
Može li se negdje kupiti novi (baš novi "ispod čekića") motor za IMT 540 i ako može, koliko bi to otprilike koštalo?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!


Disklejmer: To je možda jako glupo pitanje, ali ja se time baš ne bavim pa ne znam pa se nemojte ljutiti. :)
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
imt 540 s fiatom.
jel zna netko specifikacije remena za ventilator hladnjaka i alternatora?
takodjer jel ista elektro instalacija na svim 540 bez obzira na motor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Remen na Universalu i Štoreu je 9.5x1150 (ili 1120, jer nisu svi remeni istih oznaka jednako dugi, ali nije kritično, jer španer ima dugački šlic).
Vjerujem da je i na tom motoru istih mjera.

Instalacija nemre biti potpuno ista: u najmanju ruku, radi različitog smještaja alternatora, indikatora temperature i tlaka ulja. Kaj se tiče same sheme, vjerojatno je identična.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
nekaj je drkano s alternatorom pa je 1145 remen predug. pase 10. uzeo sam -25, -50 i -75mm pa cemo vidjeti.

kakva je prica sa cepom kartera i poklopcem na koji sjeda? ima li tu razlike u odnosu na druge imt-e?
 

Najnoviji postovi

Na vrh