• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Idemo u off :fiery: , ja sam svog mf-a dovezao iz bjelovara u gs a platio samo čovjeku naftu i ručak a ima 280km
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
od vrbovca do mene ima oko 280 km zaokruzimo na 300 dakle 300 u jednom pravcu, traktor s utovarivacem dofuran za 1200 kn preplatio si prijevoz debelo

kad kupiš traktor švercer digne cijenu a prevoz ti spusti. ja sa tamićem ne bi išao bez 1300 kuna po neki lakši teret na tu udaljenost . imao sam 4 korpe i vilice koje se kače mjesto korpe tako da to ne može sve stati u korpu pa bi morao ići sa tamićem pa mi ovo ispalo povoljnije i nisam se drndao . biće prilika za drndanje kombajn moram dovesti iz bjelovara
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Ja moram napomenit da prodavac nije imo veze s prijevozom, nit je meni taj prijevoznik bio duzan ili sam ga poznavao. kupio traktor, putem vidio autoprijevoznika koji ima onakav kamiončić ko šlep služba. samo malo veći. stao pitao čovjeka. i riješio to on je sam pokupio traktor i dofuro ga. ja nikud nisam moro ić. i da sad sam se sjetio da nije bilo 1200 nego 1500. 1200 je bio dogovor da ga skinemo u belišću jer je on tamo bliže svoje kuće pa da ga mi vozimo do doma, al kad sam razmislio zasto se je*at po noći vucarat gorivo po autu. reko mu da ga dofura doma u dvorište.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega lijepa strojčina...nego...kolko su ove prve gume platana?? po izgledu profila guma(ripne) rekao bi da su 6 ili 8 platni...možda i griješim ali nisam videl gume sa takvim ripnama i više platana...
 
B

Bobo

Guest
Cini se solidan stroj, pogotovo sto imas korpe za kanale i planirku uz originalnu. ne kuzim cemu ova koja je na njemu, ne cini mi se da je uska za temelje i te stvari?

Inace, PREPORUCAM ti naj boljom voljom da palete s njim ne istovaras, prednji utovarivac se lomi na dnu "stupova" tj gdje se vertikalni i horizontalni dio sastaju, tamo su slabi i tamo od previse tereta pucaju. Bratov je imao naprijed palete kao JCB na prednjoj korpi i rukavci su povareni i tamo rezervoati isto tako ispucali.

On za to jednostavno nije zamisljen i ako ikako mozes IZBJEGAVAJ palete gnojiva i slicne teze stvari.

Zadnja konzola (zuti dio) definitivno rucni rad jer originalna je neki materijal, lose odliven i lose zamisljen tako da puca na svakom skipu... Ja ga bar s citavom konzolom nisam vidio a nagledao sam se svega i svacega.

Polako s njim, nije to profi stroj i sluzit ce te jako dugo.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Cini se solidan stroj, pogotovo sto imas korpe za kanale i planirku uz originalnu. ne kuzim cemu ova koja je na njemu, ne cini mi se da je uska za temelje i te stvari?

Inace, PREPORUCAM ti naj boljom voljom da palete s njim ne istovaras, prednji utovarivac se lomi na dnu "stupova" tj gdje se vertikalni i horizontalni dio sastaju, tamo su slabi i tamo od previse tereta pucaju. Bratov je imao naprijed palete kao JCB na prednjoj korpi i rukavci su povareni i tamo rezervoati isto tako ispucali.

On za to jednostavno nije zamisljen i ako ikako mozes IZBJEGAVAJ palete gnojiva i slicne teze stvari.

Zadnja konzola (zuti dio) definitivno rucni rad jer originalna je neki materijal, lose odliven i lose zamisljen tako da puca na svakom skipu... Ja ga bar s citavom konzolom nisam vidio a nagledao sam se svega i svacega.

Polako s njim, nije to profi stroj i sluzit ce te jako dugo.

hvala kolega na savjetima, ova na njemu je 30cm možda slika malo vara, poneku paletu gnojiva će istovariti treba čuvati leđa, željeza će biti a i elektrode . vilice su malo bliže nego one što idu preko korpe pa bi i opterećenje trebalo biti malo manje
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav decki ajde nek mi neko od vas odgovori ko ima registriranog skipa kolko dodje osiguranje i tehnicki za njega
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
pozdrav decki ajde nek mi neko od vas odgovori ko ima registriranog skipa kolko dodje osiguranje i tehnicki za njega

osiguranje u mojoj županiji je 1800 kuna i platiš još 500 kun tehnički tablicu prometnu ja sam htio reg pa sam se informisao
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
evo nisam našao ovu temu o bagerima pa ću o u ovoj pisat , zanima me par stvari o bageru gusijeničaru Libherr 902 litronic , naime dešava se da bager uspori na svim funkcijama kao da padne pritisak hidraulike il elektronika šteka ,ranije se ponekad dešavalo sad je to učestalo , bager je inače od prijatelja koristi ga za čišćenja zemljišta na poljoprivrednom gospodarstvu molim pomoć ako ma tko kakvih iskustava??
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
da je u pitanju losa pumpa, ona kad jednom zbog ishabanosti izgubi tlak, nece joj se ponovo vratiti, moguce da je nesto drugo, kakvi su filteri, usisni posebno ako ga ima,
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
da je u pitanju losa pumpa, ona kad jednom zbog ishabanosti izgubi tlak, nece joj se ponovo vratiti, moguce da je nesto drugo, kakvi su filteri, usisni posebno ako ga ima,

ranije se dešavalo da uspori smanji mu gas sve isključi pričeka minut i opet bude sve uredu , jučer je zezao cijeli dan usporen, kolega mijenjao upravljačku ploču i kompjuter sa drugog i ništa se na mijenja, poslije smo gledal još osigurače i releje već kasno popodne , te je tad tek proradio punom snagom, mislim da ima filter onaj veliki na povratu u rezervar...
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav ljudi ajde vas molim da nemoram sve rastavljati posto mislim da skip ima korpu kao tam da li on vrti osovinu kardana tojest ima li on uopce ispod mjenjaca osovinu koja se vrti

ajde bobo javi se ti to znas :)

ajde pa nevjerujem da niko od vas nije rastavljao skip:eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Pozdrav, u nekim kombinacijama sam za kupovinu Skipa. Pregledao sam ovu temu i malo pretrazio forume, ali me i dalje zanima par pitanja. Jel skip ustvari prerađeni 577 i jel motor u njemu s44? Koje su najbitnije stvari koje treba gledati pri kupovini?
Hvala puno na odgovorima.
 

mpetek

Novi član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
0
Re: Hidraulika IMT

Pozdrav svima.
Trebav vašu pomoć/savjet.
Imam IMT SKIP koji je bio na popravku diferencijala. prije popravka svo ulje iz hidraulike se moralo ispustiti.
Diferencijal je složen, no sad hidraulika ne radi. (no samo da napomenem, novo ulje je išlo u sistem)
Problem je:
1. Pumpa hidraulike se pregrijava čim se kombinirka upali.
2. Rovokopać se pomiće, ali slabo, dok prednji utovarivač uopče ne radi.
Dali ima netko neki koristan savjet?
Treba li vremena da ulje procirkulira po sistemu ili je možda u nečem drugom problem?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh