• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ursus:zašto bi bili masni??? nije da nešto obožavam IMT,ali ja sam vidio svakakvih masnih traktora,od SAME-a,DEUTZ-a,JD-a,to je stvar gazde i održavanja...ako i kupiš novi traktor pa ti ulje curi,tu je garancija da to pokrije...

BOBO:slažem se da si ti izganjao onaj svoj traktor,ali ne i s time da je moj 533 manje radio,samo je radio s razumijevanjem i bez preopterećivanja,redovno mijenjano ulje 2-put godišnje,nekad i 3 put,uredno antifriz,nikad nije nosio težeg tereta od tanjurače 20 diskova i sl.samo je zato u daleeeko boljem stanju...a to je opet STVAR GAZDE,a ne traktora.i za informaciju,prije mjesec dana je lagano počeo dimiti na iberlauf,što dosad nije nikad..
 
M

Mata imt 540

Guest
ideššš kaj mi je ljepi onaj 565 ako sam dobro vidio :) jaooo kaj mi se sviđa takva linija neopisivo nekaj :) a abrkili slažem se s tobom oko toga kako gazda tera svoga konja :) i to je stvarno istina :)
 
B

Bobo

Guest
@Kloki: Covjece, to se trazi!!! Gdje, posto, koliko tesko za nabaviti, na koje sve traktore pase (ovdje je koliko vidim montirano na 533 ili 539), Moze li se taj razvodnik prebaciti u nacin rada da radi s jednoradnim cilindrima (kipanje prikolice, rad s beracem...)

davaj informacije cim prije mozes, jer je ovo bas ono sto se trazi, posto ne smeta za kvacilo na 549 ;)

MLJAC!

@abrkili: Kao sto rekoh, nije mi cilj bio omalovazavati, ali samo kazem da si ti vjerovatno s tom tanjuracom radio u 1. brzini... Dovoljno je samo reci da je moj isao u 2. gdje god je mogao. Druga zlostavljanja koja je trpio ne zelim ponovno nabrajati, sto niti jedan normalan traktor nije dozivio (najvjerovatnije)...

samo me cudi kako dobro pali, unatoc tome sto ocigledno izbacuje ulje na sve moguce i nemoguce rupe. Puca od snage... Nedokucivo, bar za mene :scratch

Koji god sam traktor vidio stari i izradjeni da je isao na generalku (na samo IMT) je teze palio, gubili su snagu postupno... Sve simptome su imali... Na mom nekad i nekad zeza jedna brizgaljka, pa "preskace" na manjem gasu. Sve u svemu, ja sam tim traktorom prezadovoljan, jer je bio zanemarivan po pitanju redovnog odrzavanja, prvihi 15 godina, dok ja nisam "stupio na scenu"... bez obzira na sate, ulje su mu mijenjali samo pred oranje strnjaka a filter svaki drugi put. UZAS

Ne kazem da mi nismo krivi, ali cudno je sto je toliko izdrzao...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jesam,radio sam u prvoj brzini ali najprije da bi sebi sačuvao kičmu,a tek onda i traktor...tvoj djed sigurno nije imao kičmu dok je to radio... NHF ;)
 
B

Bobo

Guest
Znam, ali moj "najbolje radi" vec preko 5 godina...

Nikad docekati da "prdne u vjetar" ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nema turbo pa ga nema što skuriti (kad turbina baci ulje pod klipove), a ti točiš to ulje kao iz bunara pa... ;) Jedino što truješ zemlju, a sad...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Bobo kaže:
@Kloki: Covjece, to se trazi!!! Gdje, posto, koliko tesko za nabaviti, na koje sve traktore pase (ovdje je koliko vidim montirano na 533 ili 539), Moze li se taj razvodnik prebaciti u nacin rada da radi s jednoradnim cilindrima (kipanje prikolice, rad s beracem...)

davaj informacije cim prije mozes, jer je ovo bas ono sto se trazi, posto ne smeta za kvacilo na 549 ;)

MLJAC!


kao sto rekoh samo sam ge video na drugom forumu u oglasima covek to trazi da kupi

Kupujem hidraulični razvodnik za IMT-533, 539, 549..., a paše i na MF 35, 135... Razvodnik je sa dva izvoda (znači za upravljanje sa dvoradnim hidrauličnim cilindrima). Mislim da je proizvođač BARE-Co, koji inače proizvodi djelove za traktore. Na slici se vidi gdje se montira na poklopcu hidraulike i kako izgleda. Molim informaciju gdje se može naći.

Probaj nazvati u LE-TEHNIKA 01-6528-034 oni imaju svega od hidraulike.


to je sve sto pise a naravno da moze terati jednosmerni klip samo prikacis jedno crevo.u stvari moze terati dva jednosmerna klipa ili jedan dvosmerni.a u svakoj kombinaciji ti se nedizu poluge. za berac milina.
 
B

Bobo

Guest
Mozes podici jednoradni cilindar, ali kako rijesiti povrat ulja, da razvodnik ne daje pritisak na drugu prikljucnicu?

Koliko vidim sa slika da ima neku polugicu koja se moze premicati u dva polozaja, pa je to vjerovatno to...

Cim nesto saznas o tome, svakako javi!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kod dva različita zastupnika našao dva modela. Radi se o 546 P i 546 4 wdli. Jel taj P Perkins? A ovaj drugi od Rakovice ili? Kojeg bi bilo bolje uzeti?
 
B

Bobo

Guest
P obicno oznacava traktore samo koji imaju kompresor od opreme...Taj traktor bi trebao biti bez prednje vuce, hidro volana i ventilacije, dok 4wdli ima sve to...

Razlika u cijeni bi trebala biti ocita, iako nisam siguran da preve ove novije 536 i 546 bez prednje vuce...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Pitanje: od kojeg auta, kamiona ili nečega drugog ide altrenator na IMT 539?
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
101 128 skoro svi pasu samo stavi prednju deklu na alternatoru od originala ako imas neispravan zbog kacenja i spanovanja.
 
M

Mata imt 540

Guest
kolko sam čuo paše i od lade :) ali nemojte me držat za riječ nisam vidio samo čuo :)
 
Z

zrine892

Guest
to je bilo testiranje koliko je fergo izdrzljiv u takvim vremenski neprilikama :blackeye :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh