• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
boki91 kaže:
Bobo, jel znaš šta znači oznaka deluxe na imt-u 539?
Delux ti je stara oznaka a DLi nova..isto je sve :p
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Patrik kaže:
Evo pitanje: dali je pametno da pređem na lož ulje na mojem IMT 539, šta dobijem, šta izgubim, koji problemi mogu nastat, malo da mi objasnite bio bih zahvalan, i da još nešto, pročitao sam negdje da se stavlja 5% dvotaktola u lož ulje kada se sipa u rezervoar.
I pitanje za Bobu i one koji imaju IMT. Dali dođe gumica ispod čepa na rezervoaru, ako netko zna?
pa ja mislim da če s ložom lakše palit u zimi :scratch
moj imt nema gumicu i sve funkcionira kako treba :p
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
heh slavonija je ravna, Istra je malo grbavija,, zato mi cijedi van.
Pitao sam to jer sam otvorio čep za ulje i vidio gumicu, pa sam mislio da je na čepu od rezervoara izgubljena.

ovo za ložak , da ću bolje paliti po zimi , kod mene ne vrijedi jer je pretoplo,
znači sve stvari su na strani ložaka, a niš, probat ću jedno 20 litara kupit, pa da vidim
A jel se gubi snaga u odnosu na eurodizel?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zašto loža??pa jeftiniji ti je plavi!i kvalitetniji,bolje motor radi...i duže će radit..
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
A kamo u Istri da ja nabavin plavi dizel, neko mi je rekao da je najbliže u Umagu, a to jeeee
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
aha,sorry...pa onda što točiš inače? ma kupi lože i šibajjj!! ;) kako smo mi prije plavog nego na ložu?? ko bi platio eurodiesel!
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Zna li ko gdje su punionice u Istri, kamo se to može vidjet, možda ima još koja bliže.
 
B

Bobo

Guest
Ovako, na IMT 539 Oznaka De-Luxe oznacava kompresor ;) Tako je bar bilo na starim modelima, a ovi novi stavljaju naljepnice kakve u tom trenu imaju, kako je netko vec prije i napisao ;)

Nadalje, moj 539 nije vidio dizela sve dok nisu uveli plavi. sve ostalo na loz ulje i mogu vam reci da je bio puno ljuci na gasu. Orao sam jedan komad na loz ulje, i tad je u dvoriste po prvi put dosao plavi dizel. Promijenili filtere goriva taj puta i nastavio sam taj dan orati isti komad i osjetno je traktor bio slabiji, ali sam s vremenom "otupio" na to, pa mi sad ide normalno. istina bog da je u to vrijeme bio puno mladji i jos u dobrom stanju, ali opet :scratch

Cep na rezervoaru treba imati gumicu, bas kao i cep za ulje...

A patrik, na cega ribari voze svoje brodice, nego na plavi? Otidji tamo gdje i oni toce i ti imas pravo koristiti plavi dizel kao poljoprivrednik...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Gledam sada na ININIM stranicama gdje su sve punionice, ali jedina koja ima plavi je u Umagu, ali nema beda, otići ću u Plomin , možda ima tamo.
 
P

Poljodjelac

Guest
Pošto se piše o plavom dizelu, jel netko zna kako doći do povrata od 60 lipa,koje navodno imamo pravo
 
B

Bobo

Guest
Decki dragi, nesto mi se mota po glavi datum 23.08 i tak mi sad sine da je danas druga godisnjica mom 549. naime, preuzeli smo ga 23.08.2006.g. u 13.05 sati ;)

Datum za pamcenje, i ja ga skoro zaboravio...

Par slika slikano drugi dan kako je traktor dosao u dvoriste, da se svi malo prisjetimo:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Sto mogu kad sam na njega ponosan, posto je to prvi novi traktor u mom zivotu, a prva ljubav se nikad ne zaboravlja ;)
 
B

Bubu

Guest
De Luxe oznaka je prvi put primenjena na 533 jer oznacava duplo kvacilo tj. ima 2 lamele.
 
Z

zrine892

Guest
Poljodjelac kaže:
Pošto se piše o plavom dizelu, jel netko zna kako doći do povrata od 60 lipa,koje navodno imamo pravo

mislim da moras donjesti racune o tome kada si kupio plavog dizela..pa u opcini odnjesti..
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Slali su obavjesti svim OPG-ovima da treba donesti racune za gorivo sa knjizicom plavoga. Usput, to jos nije nikome vraceno pa operativno jos nije jasno ni sluzbenicima pri lokalnim poljoprivrednim uredima kako ce to ici.
 
B

Bobo

Guest
Bubu kaže:
De Luxe oznaka je prvi put primenjena na 533 jer oznacava duplo kvacilo tj. ima 2 lamele.

Speru si zaboravio?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bobo jel imaš koju sliku od kabine tj. kako dihta i kako je rješeno odozada?
 
B

Bobo

Guest
Da, ima rupa po podu, ali najvise prasine ulazi ispod instrument table, posto ventilator od motora puse kao tajfun ;)
kabina je zatvorenija nego na starijim modelima, ali nije to TO... Uz malo volje se ona moze vrlo dobro zatvoriti, samo sto se meni ne da s time zezati. Ne smeta mi niti ovako, stalno sam na svjezem zraku ;) 8)

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh