• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Ja mogu otvarati ta stakla... Na staroj tipi 539 je bilo vise vrsti kabina. Bili su pomicni prozori na vratima, ova tvoja fiksna se na nekima mogu otvoriti, na nekim traktorima se moze podici ili prednji ili straznji kraj kabine. Predlazem da si ugradis siber ;) Bio bi jedini koji na IMT-u ima siber, a bio bi ti od velike koristi. Ako stalno vrata budes drzao otvorenima, otkinut ces one nosace amortizera, jer znam iz vlastitog iskustva :( vario sam i lijeva i desna vrata jer ih je stari drzao otvorenima dok je bilo sto radio...

Sad ima zabranjen pristup traktoru ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kad si vec spomenuo ugradnju necega :) koji bi posao bio zamjeniti ova fiksna stakla (ili barem jedno) sa pomicnim kao kod tebe. Kolika bi bila cca cijena novog stakla sa novim rupama? Nisi li ti, Bobo, svojedobno kupovao staklo?
 
B

Bobo

Guest
Mislim da sarafe samo moes zamijeniti "sarkama" okovima, kako se vec zovu, a na drugu stranu napravis neku kvakicu i to je to.

Staklo sam razbio naprijed desno dolje i zamijenio komadom 4mm plaksiglasa koji me izasao 40kn, i dan danas je proziran i uopce se ne vidi da je pleksiglas tamo. Zadnja sajba mi se bila raspala ali je to kasko pokrio. Cijena prava sitnica 550Kn ;)
Amortizer mi jedan rikne i kupim dva plinska nova, i oranje su izdrzali, i tanjuranje strnjaka. drugi dan otvorim sajbu, ona se zetvori... Moram naci neke super jake amortizere i da to vise rijesim, ili ce se opet raspast, a onda sam 550kn u minusu...
 
B

Bobo

Guest
Svi koji su ikad imali IMT-a su s njim vrlo zadovoljni... Nikad ti u njemu nije dosadno ;)

Sve u svamu, solidni traktori ;)
 
M

Mata imt 540

Guest
veliki potpis Bobo iststnu pričaš evo ja baš danas orao nisam ništa slikao nemam dobar mob pa ono neču neke bezvezne mutne slikat :D ali svejedno da mi neko da novog zetora ili bilo koji ja ga nebi uzeo :) osim novog imt-a naravno to se ne odbija pozdrav svima
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Antonio Carraro

e evo sad off-am temu, kuio jedan čovjek kod mene IMT 550, nljepo traktor, to je skoro isto ko 549, jel ima velike razlike između njih?
 
B

Bobo

Guest
Re: Antonio Carraro

550 je 549 sam osto ima JD motor...

Ali daleko je to od danasnjeg JD. To je neki njihov stari motor i koliko znam da se taj motor u Indiji sastavlja i da ih u IMT-u dobivaju kao kompenaciju... IMT u indiju posalje 5106 traktore bez motora da oni stave svoje za koje imaju dijelove i za uzvrat dobiju te "JD" motore po dracun, ili tako neka slicne shema...

I jedna razliak je ta sto 550 dolazi sa gumama koje su "za broj" vece od standardnih...


Cekaj sam oda mu ode neki dio na motoru i proklinjat ce dan kad ga je kupio... NPR, pumpa za gorivo ili vodna pumpa...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
550.10 na sajmu izgleda odlično, sa obzirom da je od IMTa. Kabina mu je fizički odvojena od motora, kaže zastupnik da možeš normalno slušati radio unutra. Dobro je odrađen, kao da je netko napravio kontrolu u pogonu IMTa. Evo i cjenik. Šteta što 546 nema ovaj motor i ovaku kabinu :-( No tko čeka...

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Kupovina takvog traktora je veliki rizik...

Kad ti ode pumpa goriva, gdje ces ju nabaviti? kad ode vodna pumpa, gdje ces ju nabaviti? Nedaj boze da bude kakav veci kvar, JAO si ga tebi...

Rakovica motori na IMT traktorima imaju svoj ugled i to vise nego dobar, tak da ono. Cemu mijenjati nesto sto valja?

Jedini pozitivni podatak kod ovog traktora je to sto prolazi EURO II norme.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Čekaj dok vidiš kabinu sutra ;) Vjerujem da je Rakovicin motor majka, ali sad će oni napravit kontru Perkinsu ;) Ti koji toliko radiš uslužno radnje kukaš za neku pumpu? Daj Bobo :) Sića ;) I da te pitam što je to skupo? Neka stara spika ili? Meni felga i guma na autu koštaju 1000 eura. Isto toliko koštaju prednji diskovi sa pločicama. Što je skupo? Danas sam čuo od jednog renomiranog zastupnika da se na mitsubisijeve motore ne stavlja mulčer od 180 cm. Kaže da je to mali motor da ne može on to dugotrajno raditi. Kaže da je to 55ks na papiru. A sve se bojim da ti na svoj ne bi stavio i žešći malčer ;) Spomenut ću da je taj traktor košta oko 20 000 eura bez kabine. Tu je razlika, možeš dati brdo para za šminku i onda opet da kupiš neki peri deri traktor, ili da kupiš jednog imt sa kabinom i još jednu sonalinku bez kabine za te pare. I gdje smo onda?
 
B

Bobo

Guest
Ako nisi do sad skuzio da sam SKRT k'o Škot ;)

Da imam novca da popravljam Perkins motor, taj motor ne bi bio na IMT traktoru. Jesam li u pravu, ili sam u pravu?

I da imam novca za 550.10 kupio ga ne bih, nego bih trazio da kupim taj traktor s rakovica motorom i sinhroniziranim mjenjacem ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pa bar za Perkinsa ima kineski, indijskih, srpskih djelova ;) Gdje ćeš bolje :)
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, sto ja s traktorom radim, 549 je puno bolji izbor, posto bih ja na 550.10 treci dan ako ne otkinuo, onda ozbiljno ostetio rezervoar goriva... To mu je po meni jedna velika mana i ja s takvim traktorom ne bih mogao raditi, posto se svuda provlacim i treba mi klirensa od zemlje, sto ovaj traktor ne pruza. Kolege su se u isti tren slozile samnom, jer znaju da taj traktor za mene nije upotrebljiv. kabina je odvojena od traktora i puno bilje instrumente ima 550.10, te u kabini na ocigled ima vise prostora. rucke mjenjaca su duze ( i ja planiram kod sebe produziti) te je mjenjanje brzina komfornije. Pedale nisu za 5, vec za 10... Na 549 je papucica gasa lose rijesena, dok 550.10 ima to rijeseno vrhunski. Papucece ne idu kroz pod, pa ima osjetno vise mijesta za noge. Steta, pa nije bio otkljucan.

Cijenom od 150 000Kn mi se ne cini privlacan, pogotovo sto u toj cijeni nije hidraulicni razvodnik, te vece gume... Dakle, moze biti jos skuplji, ali ujedno i jeftiniji, jer gdje pobogu pronaci tako malu prikolicu da ju on moze povuci a da ima dvokruzne zracne kocnice? Ne razumijem zasto forsiraju dvokruzni sistem na njemu umjesto hidraulicnog razvodnika... Imaju oni i svojih muha ;)

Vrlo mi se svidjelo na njemu sto ima pojacanu koljevku i drugacije rijesen nosac prednje poteznice, te se na njega bez problema moze okaciti i 300kg utega, dok na 549 ne moze. I kad se napravi dobar nosac, kljevke su pucale, tak da ono... Moram napomenuti da je moja koljevka iz tvornice dosla napuknuta, no nista kriticno. Ako ikada i pukne do kraja, znam kakvu cu kupiti, jer 550.10 ima bar 3 puta jacu, posto su to pri projektiranju 549 previdjeli...

Traktor kao takav u cjelini mi se dopao (Osim auspuha), pogotovo zbog mat crne boje motora, mjenjaca i ostalih dijelova koji su standardno sivi. Primjetio sam da je IMT i ostale traktore poceo bojati u crno-crvenu kombinaciju. Puno su lijepsi nego sivi.

Takodjer je veliki napredak mjerac ulja u mjenajcu, te cep za dolijevanje na trubama sa zadnje strane, sto je veliki plus, obzirom da se radi o IMT-u, a oni su "suplji" pa ulje treba gledati cesce nego rjedje ;)

I na kraju sam se sjetio da na 550.10 koji je bio izlozen na sajmu nema lance granicnike na polugama hidraulika, te one bez problema dodiruju gumu i tako ju unistavaju. Ako pak zelimo sacuvati gume, moramo kemijati.

IMT bez propusta, k'o sarma bez mesa...


Sve u svemu 7/10...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
...cut...
Traktor kao takav u cjelini mi se dopao (Osim auspuha), pogotovo zbog mat crne boje motora, mjenjaca i ostalih dijelova koji su standardno sivi. Primjetio sam da je IMT i ostale traktore poceo bojati u crno-crvenu kombinaciju. Puno su lijepsi nego sivi.
.... cut

I moj 539 je isto crno-crveni. Meni su "objasnili" da je crna boja "sajamska" :) i ne samo to "sajamski" model dodje sa maticama obojane u crveno i auspuhom sa dodatnom crnom mrezicom :)

Usput, ne mogu vjerovati da nitko nema slikice IMT-a sa Gudovca?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
IMT u novim slapama: ;)
stare:
Obrisan neispravan link.
NOVE :p
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bobo 550.10 od 150t kn ima sve. Kakav ti je to razdjelnik? Ima i veće gume, što meni baš i ne treba. Baš mi je drago pročitati tvoj komentar, poštš se razumiješ u IMT. Dosta su ga poboljšali, baš me zanima koliko bi se trebalo čekati da poboljšaju i voćarski tako. Sutra ih zovem u tvornicu da vidim jel će izaći novi 546 ili da se naruči modificirani ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh