• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bobo.ne mogu a da ne pitam,što će ti ona cjepanica pod zadnjim lijevim kotačem? :D
 
B

Bobo

Guest
Cjepanica pod zadnjim DESNIM tockom sluzi tome da se traktor ne odveze u rikverc, posto je bio po cijele dane upaljen i radio je na 1000 okretaja u svrhu razradjivanja. Kad povucem rucnu, stop svijetla su stalno radila i plastike su bile toliko vruce da sam se bojao da ce se rastopiti. nisam se sjetio samo odspojiti prekidac od stop svjetala...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala.Ne čini mi se loša. 546 možda ima kvalitetniju za nijansu, pošto je voćarski. Nadam se da će biti na sajmu da se vidi uživo :| Fali ti jedino rotirka još ;) Malo sam surfao na netu da vidim razliku između motora M33/T i DM33/T kao i razlike između serija DM33/? Evo što sam iskopao, izgleda da je taj DM33/T dobro sklepan...

Obrisan neispravan link.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Malo off teme, ali recite vi meni kakva je to kod vas "plava nafta", o čemu se radi :?:


Bobo, nije loš ovaj tvoj traktor. Dopada mi se oblik lima. Svejedno pošto su sad malo više okrugli.
Vidi se, da mu je osnova (kučišta) puno stara, možda to nije ni loše- barem je sve to dobro isprobano. A i za održavanje puno je lakše, sigurno ima djelova puno, na svakom čošku a isto i majstora.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
firemanpeter:tzv. ''plavi dizel'' je obično dizelsko gorivo obojano plavom bojom,kojoj je cijena niža,jer na taj način država subvencionira seljake i ribare..a obojano je plavom bojom jer se tako lakše kontrolira,pa kad policija kontrolira osobna vozila(u koja se on ne smije sipati,jer je namijenjen traktorima i brodicama),kad ti izvuče iz rezervoara uzorak,odmah zna o čemu se radi... ali svejedno ga svi redovno toče u svoje ljubimce.kako kod vas to ide?ima li kakvih subvencija što se goriva tiče?

neki dan sam se zgrozio kad sam vidio kako neki buržuj toči u svoj MERCEDES E klase plavi dizel... :shock:
 
D

dstrnak

Guest
abrkili kaže:
firemanpeter:tzv. ''plavi dizel'' je obično dizelsko gorivo obojano plavom bojom,kojoj je cijena niža,jer na taj način država subvencionira seljake i ribare..a obojano je plavom bojom jer se tako lakše kontrolira,pa kad policija kontrolira osobna vozila(u koja se on ne smije sipati,jer je namijenjen traktorima i brodicama),kad ti izvuče iz rezervoara uzorak,odmah zna o čemu se radi... ali svejedno ga svi redovno toče u svoje ljubimce.kako kod vas to ide?ima li kakvih subvencija što se goriva tiče?

neki dan sam se zgrozio kad sam vidio kako neki buržuj toči u svoj MERCEDES E klase plavi dizel... :shock:

kad smo vec kod plavog dizela,gdje ga se moze kupiti (ako uopce moze ) na podrucju Pozesko Slavonske - Brodsko Posavske zupanije bez onih poljoprivrednih kartica,posto se poljoprivredom bavim iz hobija i recimo bure od 200L bih imao dosta za cijelu godinu.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Abrkili
Neznam tačno kako imaju kod nas seljaci (pošto ja nemam zemlje za obradu), ali mislim da imaju neku subvenciju. Morao bi se raspitat. Postoje samo dve nafte, lož ulje i obična nafta. Mislim, da sad nema junaka koji bi trošio lož ulje u avtima i traktorima. Pogotovo oni ne koji se koriste javnim putom. Možda ima samo gde u brdima ili šumi koji troši lož.
Kod nas je sada granica bez carine (osim na jugu države) i ti ljudi sada imaji vozila (označena carina, i sa plavim svetlima) i kreču se po cjeloj državi. Oni te mogu zaustaviti isto ko policija. Imaju pristojnost da kontrolišu naftu, što znači da se puno više to kontrolira nego prije. Isto tako zaustavljaju traktore i vrše kontrolu, ali na polju još jih nisam sreo.

A onaj sa mercedesom, što ti kažeš, toči plavu naftu. E pa zbog toga i ima mercedes :lol: , samo što on na svakom koraku gleda na svaku kunu. I tada kad treba dat radnicima zasluženi novac isto. :evil: :scratch
 
Z

zrine892

Guest
abrkili kaže:
bobo.ne mogu a da ne pitam,što će ti ona cjepanica pod zadnjim lijevim kotačem? :D

uhh.. pa di je rucna kocnica ?? :blackeye
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zrine892 kaže:
abrkili kaže:
bobo.ne mogu a da ne pitam,što će ti ona cjepanica pod zadnjim lijevim kotačem? :D

uhh.. pa di je rucna kocnica ?? :blackeye

Bobo kaže:
Kad povucem rucnu, stop svijetla su stalno radila i plastike su bile toliko vruce da sam se bojao da ce se rastopiti. nisam se sjetio samo odspojiti prekidac od stop svjetala...


e ne čitaš,ne čitaš... joj,mora da si zaljubljen u neku malu mađaricu. ;)
 
Z

zrine892

Guest
abrkili kaže:
zrine892 kaže:
abrkili kaže:
bobo.ne mogu a da ne pitam,što će ti ona cjepanica pod zadnjim lijevim kotačem? :D

uhh.. pa di je rucna kocnica ?? :blackeye

Bobo kaže:
Kad povucem rucnu, stop svijetla su stalno radila i plastike su bile toliko vruce da sam se bojao da ce se rastopiti. nisam se sjetio samo odspojiti prekidac od stop svjetala...


e ne čitaš,ne čitaš... joj,mora da si zaljubljen u neku malu mađaricu. ;)


:madmana: :madmana: :rolleyess: nisam pratio to...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
dstrnak kaže:
kad smo vec kod plavog dizela,gdje ga se moze kupiti (ako uopce moze ) na podrucju Pozesko Slavonske - Brodsko Posavske zupanije bez onih poljoprivrednih kartica,posto se poljoprivredom bavim iz hobija i recimo bure od 200L bih imao dosta za cijelu godinu.

evo ti link od INE pa tu malo pogledaj, klikaj:

Obrisan neispravan link.
 
D

dstrnak

Guest
Patrik kaže:
dstrnak kaže:
kad smo vec kod plavog dizela,gdje ga se moze kupiti (ako uopce moze ) na podrucju Pozesko Slavonske - Brodsko Posavske zupanije bez onih poljoprivrednih kartica,posto se poljoprivredom bavim iz hobija i recimo bure od 200L bih imao dosta za cijelu godinu.

evo ti link od INE pa tu malo pogledaj, klikaj:

Obrisan neispravan link.

Bas na INI traze tu poljoprivrednu karticu da bih mogao uzeti Plavi dizel,zanima me neka privatna benziska tko netrazi tu karticu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
koliko ja znam mislim da nema takve benzinske koja ne traži zelenu karticu pa plavi dizel.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kontam kaže:
Hvala.Ne čini mi se loša. 546 možda ima kvalitetniju za nijansu, pošto je voćarski. Nadam se da će biti na sajmu da se vidi uživo :| Fali ti jedino rotirka još ;) Malo sam surfao na netu da vidim razliku između motora M33/T i DM33/T kao i razlike između serija DM33/? Evo što sam iskopao, izgleda da je taj DM33/T dobro sklepan...

Obrisan neispravan link.

Nebih se kladio da je kabina za 546 kvalitetnija od one za 549, makar je nisam nikad vidio, ako i postoji. I nerjetko na sajmu kabina izgleda malo drukcije "podihtana" nego ona koja se isporucuje. Kada se uzima IMT ne treba zaboraviti o kojoj se cjenovnoj razini radi, da nebi kasnije bilo neugodnih iznenadjenja. (Znas onu staru da nema besplatnog rucka)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
dstrnak:kod mene u Novoj Kapeli možeš natočiti bez te kartice,ljudi dolaze u aute točiti... samo ti je malo skuplja cijena od INA-e,6,35 kn/l...
 
D

dstrnak

Guest
abrkili kaže:
dstrnak:kod mene u Novoj Kapeli možeš natočiti bez te kartice,ljudi dolaze u aute točiti... samo ti je malo skuplja cijena od INA-e,6,35 kn/l...

e Hvala odmah cu danas po jedno bure,nema veze sto je skuplje ,opet mi je jeftinije od nafte a treba mi za traktor,iako ni ne trosim puno ali eto.
 
B

Bobo

Guest
@Smiljan: Koliko imas stakala na kabini sa zadnje strane? Jedno veliko ili imas uz njega jos i jedno malo kao i ja na 549?

Vidio sam u Pozegi par komada 539 s tim manjim staklom na zadnjoj strani, dok traktori po sajmovima to staklo nemaju. Radi se o 539 P modelima...

A "sajamska" kabina na 549 je uradjena bez greske. Kad je moj traktor dosao, malo sam bio razocaran sto i moja nije takva, no onda sam se sjetio da sam kupio IMT ;)

Sto se goriva tice, (iako nije to za ovu temu) dstrnak, jesi li probao ici u Biskupce? TECHNIC tamo ima svoju pumpu za plavi, i nekako sumnjam da traze knjizicu svaki puta ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
@Smiljan: Koliko imas stakala na kabini sa zadnje strane? Jedno veliko ili imas uz njega jos i jedno malo kao i ja na 549?

Vidio sam u Pozegi par komada 539 s tim manjim staklom na zadnjoj strani, dok traktori po sajmovima to staklo nemaju. Radi se o 539 P modelima...

A "sajamska" kabina na 549 je uradjena bez greske. Kad je moj traktor dosao, malo sam bio razocaran sto i moja nije takva, no onda sam se sjetio da sam kupio IMT ;)

Sto se goriva tice, (iako nije to za ovu temu) dstrnak, jesi li probao ici u Biskupce? TECHNIC tamo ima svoju pumpu za plavi, i nekako sumnjam da traze knjizicu svaki puta ;)

Ja na 539 odozda imam jedno veliko staklo, a sastrane po jedno koje se ne moze micati . U selu sam vidio jos jednoga 539 koji ima isto jedno staklo, a toga sa dva stakla odozada nisam nikada ni vidio. ( sto se oznaka DLI i P tice koje su obje za tzv. okretnu limariju-novu liniju te oznake i tako stavljaju prije nego dodje kabina tako da je to irelevantno, kada se zna tehnologija rada u IMT-u)

Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ako danas ugledam taj 539 (cesto se promece po gradu) onda cu ti i uslikati da vidis...

Staklo dodje malo nize od uticnice za signalizciju prikolice, vjerujem da manje puse nego kod tebe, ali i vise pizdarija za cistiti imas ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ma mene vise smetaju ova bocna stakla sto se ne mogu ni malo otvoriti nego to odozada :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh