• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Cak mu niti rukavac nije pukao... steta je samo jedna savijena felga, koja se za prvu ruku moze na presi ispraviti dok se ne nabavi druga...

Ovo uopce niej steta kolika bi mogla biti da je to bio neki nekvalitetniji traktor. Ovo samo pokazuje koliko je IMT 539 izdrzljiv traktor.
 
B

Bobo

Guest
..ja.. kaže:
i kabina..

Kabina je dodatna oprema, i kao takva uopce nije bitna ;) Nije da je hermeticki zatvorena i da ima grijanje i klimu, pa da je neka prava steta...

Razervoar takodjer, vise nije 35 litara, nego 25 i opet dobro, glavno da radi...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
marko hurlimann xa86 kaže:
ma ne bi to bio IMT da ga gazda možda nije upalio i odvezao se doma :mrgreen:

možda ti možeš vozit sa onakim prednjim točkovima. ili moraš bit ko moj tata, pa ga skini i dođi na tri tolka kući ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
nije to ursus da treba skidat točak :mrgreen: :mrgreen:
to samo tak voziš i sam se poravna :lol:
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
a nebude, sama se ravna na ursusu, a na fercu je čak i nešto jača.

Ne znam da je IMT-ova felga jaca od ursusove... Vidio sam kad je covijek slucajno slomio felgu na ursusu 355 i nije mogao naci drugu, nego IMT-ovu sa 539. cijelu ju je izmotao u rekordnom roku, srce joj je izbio van, cijela je bila pomotana a ne znam kako je to uspio napraviti... IMT felga je i od debljeg materijala od ursusove, jace napravljena opcenito, ali 355 ju sazvace kao zvaku :scratch
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
pa moj je tata polomio felgu od 355 i sad je tamo od fergusona. Niti se mota ni ništa...
 
B

Bobo

Guest
Onda je ovaj naletio na losu IMT felgu... Kod mene na 539 su jos uvijek ravne, no istini za volju 539 ne moze pomotati felgu niti na koji nacin, osim da sleti niz liticu ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
P obicno oznacava traktore samo koji imaju kompresor od opreme...Taj traktor bi trebao biti bez prednje vuce, hidro volana i ventilacije, dok 4wdli ima sve to...

Razlika u cijeni bi trebala biti ocita, iako nisam siguran da preve ove novije 536 i 546 bez prednje vuce...

Sto se oznake tice, ne znam za 536 i 546, ali moj 539 ima oznaku P, a od opreme ima hidrovolan i komresor. Serviser mi rece da 539 DLI i 539 P su identicne oznake. Samo ovisi kakvih naljepnica trenutno u IMT-u imaju.
536 nema kompresor (gledao jednog novoga u skladistu trgovcana na svoje oci). Razlog je da nema mjesta za bocu posto je 536 uzi od 539. I taj 536 je bio bez prednje vuce.
 
B

Bobo

Guest
Je, istina je DLI i P su identicne oznake, ali sam vidio P modela s mehanickim volanom jako puno, a svaki koji je imao hidro volan je imao DLI oznaku...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
kloki kaže:
Obrisan neispravan link.

eto i to sam video za rad sa dvosmernim cilindrima a toliko sam ga trazio

Obrisan neispravan link.

Jeli moguce tjerati dvosmjerni cilindar, a da radi hidraulika? Sto bi trebalo napraviti? Konkretno, interesiram se (za sada samo interesiram) vucu rotdrljace sa jednim (ili dva) noza sa ticalom na 539?
 
B

Bobo

Guest
I jednoradni i dvoradni cilindar mozes tjerati neovisno o glavnom hidrauliku. Imas na pocetku razvodnika "valjcic" kojim to odabires.

Znam za bar jos 5 ljudi kojima ovo treba i pokusavam preko jedne osobe dogovoriti da mi kupi 2-3 komada u Australiji i posalje nekako...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
I jednoradni i dvoradni cilindar mozes tjerati neovisno o glavnom hidrauliku. Imas na pocetku razvodnika "valjcic" kojim to odabires.

Znam za bar jos 5 ljudi kojima ovo treba i pokusavam preko jedne osobe dogovoriti da mi kupi 2-3 komada u Australiji i posalje nekako...

Kolika je otprilike cijena uredjaja u Australiji? Nebi ni DHL (ili slicno) trebao previse kostati ...
 
B

Bobo

Guest
Jos ne znam nista... Sve mi se cini da propada ovo moje, tak da ono...

Koliko sam skuzio po citanju njihove stranice, ovaj uredjaj nije neovisan o hidraulici traktora, dakle ili poluge hidraulika, ili dvoradni cilindar. Ako zelis neovisan razvodnik, tad se pod ovaj sarafi jos jedna "kocka" koja na sebi ima dodatnu rucicu kojom biras zelis li ovisan ili neovisan rad razvodnika...

Svakako bih narucivao ovaj nezavisni komplet, jer ako je o hidrauliku ovisno, to je potpuno beskorisno, jer ne mozes npr. dici okretni plug i okrenuti ga, dok s nezavisnim razvodnikom mozes...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Evo pitanje: dali je pametno da pređem na lož ulje na mojem IMT 539, šta dobijem, šta izgubim, koji problemi mogu nastat, malo da mi objasnite bio bih zahvalan, i da još nešto, pročitao sam negdje da se stavlja 5% dvotaktola u lož ulje kada se sipa u rezervoar.
I pitanje za Bobu i one koji imaju IMT. Dali dođe gumica ispod čepa na rezervoaru, ako netko zna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh