• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Cuj, radi taj moj sistem dosta dobro, dok nije prije par dana bacati ulje na odusak kompresora... Onaj dio sto na mjeracu fali nakon praznjenja boce, traktor izbaci ili na mjerac, ili na kompresor, ili na 100 drugih mijesta...

S njim sam orao jos kojekakvih sikara, jer nisam htio u sikare kojekakve ganjat 549, a 539 jos uvijek radi s onim roto malcerom bez problema ;)

Ne da se on jos uvijek, a ne dam niti ja njega ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa da vidim da radi ali opet jako je motor mastan što nije lijapo vidjet...
pa znam da je IMT nepoderiv i traktor koji se nikad ne predaje :p
 
B

Bobo

Guest
Zato jer je ovo usluzni rad i imao sam ispod sljiva starih se provlaciti, a traktor s kabinom tamo nema sto traziti... Ovo polje sam samo "obrazdio" sa 539, pa cu s 549 doci i to uraditi. Sam ne znam gdje je medja, posto je ovo njiva 3 godine zapustena, i covjek bi ju htio ponovno koristiti kao oranicu. on je isao ispred mene, i progazio mi i sve unutar "kruga" kosim, ali kad uhvatim vremena, nije za glavu...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
aha....
znači uslužno dosta radiš????
ma vidim ja da se tabi bolje sviđa mali IMT :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Usluzno radim jako puno, kad se radi o malciranju i kosnji trave... Kad treba raditi na otvorenom, onda je 549 glavni, ali provlacenje po kojekakvim vocnjacima i sikarama tu 539 pokazuje zube ;)
 
B

Bobo

Guest
539 vozim od svoje 6. godine i od onda je taj traktor meni prirastao srcu. Da mu se sto dogodi, ja ne znam sto bih sa sobom...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
tako je i kod mene...
MF 590 bez prednje vuče...
traktor s kojim sam najviše vremena radio i još uvijek mi je najbolje s njim radit makar imam i hurlija i claasa.. ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja mislim da se uloži nekih 1000 eura u taj mator, da nebi više nigdje puštao, promjena svih živih semeringa i dihtunga i bio bi on ko novi!!!

Moj pajdo je prije nekih 3 mjececa kupio imt 533 iz 77.g., ista situacija s motorm ko i kod tebe, traktor je stvarno bio razoren, ali nakon što je uložio u njega 8000 kn, traktor izgleda kodaje iz dučana izašel, samo još mora nove gume stavit, ne curi ama baš nigdje, a probal je orati s 2x12'' i ide on, rekel mu je majstor da ima još motor kompresiju ko novi!!!!
 
B

Bobo

Guest
Ja imam u planu (sto ne znaci da ce se i ostvariti) otvoriti motor na 539, da bar znam na cemu smo... Kod susjeda je samo odjednom poceo flisati ulje, i traktor je gubio snagu. jedva je sebe vukao, a ulja je bilo po cijelom selu kad je on prosao. Ekoloska katastrofa. naime, njeu su karike popucale i pocele se OKOMITO slagati komadici u kanale na klipu, te su tako razorili i stubline... Ja se iskreno nadam da su kod mene karike jos u komadu, a ako su stubline dobre, promijenit cu mu samo karike, u nadi da cu generalku moci odgoditi za kojih godinu-dvije, jer imam i bitnijih stvari za ulaganje nego 539. On dok ide, ide, a kad crkne, onda ide sve kompletno na remont. I motor, i mjenjac i diferencijal, bojanje, nove gume, ma sve komplet novo.

ja se samo bojim ako ga budem otvarao, sto cu unutra naci. Uljna pumpa nema pritiska nikakvog, pa ne znam niti sto cu s njom. ne zelim niti znati u kakvim je stanju, a priliko mjenjanaj karika cu lako doci i do nje...


Ma, sve mi se cini da cu samo napraviti prisilan povrat ulja u motor, da se ne zezam s bocom. svejedno ce na mjerac izbacivati kao i do sada, tak da cu samo iz glave motora odusak preusmjeriti da ulje vraca ispod cepa gdje se ulje sipa i to je to... ne znam koliko mu je pametno eliminirati odusak glave, ali mogu probati, nikako mu ne mogu naskodoti vise, nego sipanjem kojekakvog ulja u motor, smo da ga odrzim u pokretu...


Bas sam danas ispustio to kojekakvo ulje iz motora, i usuo SUPER 3 novo. filter sam samo isprao, posto novi nisam imao u garazi. pritisak ulja se malo popravio, ipak se radi o gustom ulju ;) ali nista vrijedno divljenja... Dok ide, ici ce i raditi sitne poslove, a kad legne, ulozit cemo u njega neke novce i on ce uz neki veci traktor biti vjecan.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bobo:ti si toliki ljubitelj IMT-a,a tvoj 539 je u tako lošem stanju... :lol:

nije mi jasno zašto kriviš travu i malčer jer ti je traktor sav masan od ulja???ja sa svojim 533 koji je ''71.godište i baliram pa nije toliko mastan,tu i tamo,ali recimo nekih 5% od onoga koliko je tvoj...a koliko je on pokosio livada,a već 3 godine kosi sa roto kosom... ;)

jednostavno priznaj da nisi dobar gazda i to je to... :D
 
B

Bobo

Guest
Pazi ovako... Nisam lud da ga svaki drugi dan perem i da prikrivam stvarno stanje s tim traktorom. Jos nije moj, i ja jos uvijek nisam gazda na imanju, tako da se mene pita za savjet samo, a konacna odluka nikada nije moja. Zasad ;)

Kad bude moj, GARANTIRAM ZIVOTOM da cu ga kompletnog srediti, kako sam gore i napisao. Mi se kladimo da je taj tvoj 533 prezivio i pola mucenja sto je ovaj 539 da bi pukao popola. Nije da omalovazavam, ali ovaj se stvarno naradio. Stalno je tanjurao u 2. brzini, sjeti se samo onog oranja sikare... treci dan kad je u dvoriste dosao mu je termostat skinut, jer je susjed djedu rekao da to ne valja imati na traktoru. Ne bi se sjetili antifriz usuti :(

Izganjan je dobrano, a na asfaltu od svojih 10-ak tisuca sati je uradjeno MOZDA 1000 ostalo sve na zemlji i u radu. 5 Godina je ovaj 539 orao jednu njivu od 3.5 jutra uzbrdo u 3. sporoj, iber gas i pod sperom ,jer drugacije nije islo. nizbrdo je orao u 2. direktnoj. Od raznih mucenja koja je prezivio, jos se drzi. Susjedov 539 je jedne godine prodimio na odusak, druge je morao na generalku, jer traktor nije sebe mogao vuci. Moj dimi na odusak vec preko 5 godina, i zadnje dvije na njega baca ulje van, no i dalje ide...

Poslije generalke se okrece ploca, posto ce njegov jedini posao biti kosnja trave, prskanje i eventualno razbacivanje gnojiva. Razni poslovi s prikolicom i to je to. Veliki brat je u dvoriste dosao da ga zamijeni u teskim poslovima ;) 539 ce imati samo lakse poslove na paleti, tako da ce biti u pogonu jos sigurnih 20 godina, ako ne i vise ;)


I kad smo vec kod kosnje trave... Malcer ove vrste i rotaciona kosilica nisu niti blizu potreznje snage, tako da je svaka usporedba ta dva stroja pretjerana. Udji s rotacionom kosilicom u onu dzunglu i kosit ces ju samo tako. Ja s malcerom moram ici u 2. sporoj pri 1800 okretaja i tu i tamo moram stisnuti kvacilo da malcer proguta masu. Rotaciona bi ovdje isla 1. direktnom bez problema, posto ona ne melje, vec samo odsjeca...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Obrisan neispravan link.

eto i to sam video za rad sa dvosmernim cilindrima a toliko sam ga trazio

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh