• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki, nije to često, to vam se događa samo kad recimo izlazite iz neke grabe na višlju cestu ili put pa kad se ulje malo nagne prema iza na semering kod zvona tako zna izcurit, vjerujte mi to nije ništa strašno!!!

Ovak imt 565 ne potroši ni kap ulja, ako mislite da su motori loši, to ne, nikako, matori su dobro podmazivani i ne troše ulja, nego je problem u tome što spojevi traktora nisu kak treba, odljevci su toliko loše napravljeni da on jednostavno mora curit, ja sam na 565 več jedno 5-7 puta mjenjao semering na zvonu, drži nekih 2-3 mjeseca i onda propusti opet, probao sam 10-tak vrsta semeringa i nitijedan nije zabrtvi potpuno da ne curi, jednostavno pomirio sam se s time...

kad radi na mjestu u ler gasu, niti kap ulja ne iscuri, kad orem isto i kad se rade kojekakvi poslovi, nego curi na kojekakvima nagibima, kad se motor ugasi i tak u takvim situacijama.

Mi smo več razmišljali da naručimo semering u Masseyu da nam ga naprave točno tako da odgovara odljevku zvona na tom traktoru, tata je nazvao zastupnika, sve dogovorio, a kad su mu rekli cijenu... :shock: :shock: :shock: ., bolje neka on malo curi, nikaj mu neče biti veli on! :mrgreen: :mrgreen:

Nema dana da prije nego ga palim ujutro ne izvadim mjerač ulja i provjerim, jednostavno navika, kad radi lakše poslove, ne nalijevam ulja po 2-3 tjedna, a kadore i tanjura i radi teže poslove, oko pola litre dnevno i nema nikakovih problema!!!

pod koje ga ja sve napore stavljam on idealno služi i samo ide i ide i ide!!!!!!!!! :D

To je ta mrcina!
Obrisan neispravan link.

Ako izdrži jesenske radove koji ga čekaju, znači pranje kukuruza i oranje na zimu če fino u remont!!! :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj šeš, ja još nisam vidio niti jednig imt-a s rakovicinim motorom da malo ne curi dolje!
 
B

Bobo

Guest
Sto se tice curenja ulja kad izlazis na ravnu cestu, dolazim u napast da vam sutra uslikam sto je curenje...

Inace, ja na 539 iz oduska glave imam nabijen komad vrtnog crijeva, koji je gurnut u 2l plasticnu bocu, koja pak visi na komadu spage s nosaca alternatora (Grunf ideje). Kad se boca napuni, ugasim traktor, skinem ju sa spage, vratim ulje u motor i vozi dalje. Dok nije bilo boce, ulja je toliko curilo da nije bio isplativ za voziti...


Sutra idem na selo... Poslikat cu vam sistem s plasticnom bocom, i otici cu se vozati po grbavom terenu bez boce, pa cete vidjeti koliko to flisa van... Napominjem jos jednom da je traktor jako jako izradjen, te je cijeli svoj vijek ganjan od nemila do nedraga, i jos se svi cudimo kako ide. za zivo cudo jos pali kao mina ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
@ŠANANA:KAžeš da to tako uvjek kad ideš uzbrdo, a kad bi io u vinogradu pa 10 minuta ideš gore kolko bi onda iscurilo???
NOsit 20 litara ulja sa sobom????
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
To je sabotaža. Nema što drugo biti. Konstantno gledam omjer kila, kubika, konja, klirens, trag kotačai dr. IMT 546 jede konkurenciju na daleko, jedini koji mu može parirati u omjeru i kilaži je Landini Mistral 50, on ima yanmar motor 4 cilindra 2,2 dok IMT ima 3 cilindra 2,5 motor. Ostali su bebe od 1500 cm3 1750 cm3, sva izvikana imena su tu u toj kategoriji. Jednostavno IMT daje više, ali to ulje... IMT je traktor, ovo ostalu su doslovce igračke, dobro čast MF i Sonalinki u toj klasi...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
marko hurlimann xa86 kaže:
Industrija Masnih Traktora

:lol: :lol: :D :D :lol:

torpedo rula ;) ;) ;) ;) ;) :mrgreen: :blackeye :D :)
 
Z

zrine892

Guest
pihhh..sta se čudite za imt-e sto je masno ispod..to je kod njih standarda oprema za svakog kupca..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
zrine892 kaže:
pihhh..sta se čudite za imt-e sto je masno ispod..to je kod njih standarda oprema za svakog kupca..
:lol: :lol: u to smo se uvjerili..
i na sreču nije opcija negu u kompletu :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ursusc360 kaže:
@ŠANANA:KAžeš da to tako uvjek kad ideš uzbrdo, a kad bi io u vinogradu pa 10 minuta ideš gore kolko bi onda iscurilo???
NOsit 20 litara ulja sa sobom????

Ma ne to, onda bi pri svakoj uzbrdici iscurilo sve ulje!!!!

Recimo ja sam izlazio iz grabe uz cestu, u drugoj brzini i sa punom samoutovarnom trave, bilo mu je malo teško, ali ga nisam šaltao u prvu pa je i malo poskočio, te naglo krenuo uzbrdo iz grabe i onda mu je pri tome iscurilo ono ulje, nije to često, dapače, gotovo nikad ne iscuri tako, zašto mislite da sam slikao???, da tak curi non stop poliao ba ga benzinom i zapalio, majku mu, al ide on dobro, to zna biti u tak kojekakvim extremnim situacijama, otkad ja pamtim drugi put mu se to dogodilo, prvi put je bilo tad kad sam gezio silos pa mi je malo pobjegao u stranu i skoro se prevrnuo i tad je malo izcurilo, u brazdi NIKAD ne curi!!!
 
M

Mata imt 540

Guest
pozdarv evo da i ja nekaj na pišem o imt-u meni je isto recimo moj prirasel srcu :) mene ne brine tolko kaj mi ulje pušta i to nego me više jeb***** da se ne polomi nekja tu me naj više strah ....a inače IMT ide ko urica nebi ga mjenjal niti za jedan drugi traktor noviji nema tih novaca da ga ja dam .....jedino kaj bi mu probal nabaviti jedno pojačanje ali isto imt-a :) ali pošto vidim da pričate da ovi novi koda se kupuje mačak u vreči sad mi malo isparilo povjerenje u nove imt-e :) ali kaj je tu je pozdrav ekipa
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
meni šta se tiče IMT-a ima najblji zvuk od svih traktora što mi se najljepše sviđa :p
 
B

Bobo

Guest
Sto se tice, opcenito IMT-a...

Kao traktor koji svojom cijenom daje puno vise od konkurencije, i ako dobijete dobar traktor koji ne jede ulje, tj, nema nikakvih problema, na konju ste. Dovoljno je i kupiti onaj koji trosi ulje, ali kod prevog zastupnika...

Netko planira uzeti IMT 546, ne zelim nikoga odgovarati od kupovine IMT traktora, dapace meni je drago sto ima ljudi kojima se IMT svidja kao proizvod koji kao takav jos uvijek ima svoje kupce, iako je tehnoloski jos u proslom stoljecu...

Ako i kupis taj 546, svakako se raspitaj kako oko servisa i uvazavanja reklamacija, te da ti to odgovorna osoba da na pismeno, u slucaju "ne daj boze" da krenu poricati receno, i neces imati problema. Vecina novih IMT trakotra radi bez greske, ali jos uvijek postoji "petak popodne" traktor, koji te uvijek moze dopasti, pa ga moras malo po reklamacijama provlaciti. Kad to prodje, radit ce ti sigurnih 6-7 000 sati bez ikakve greske, a ako ga budes cuvao, preci ce sigurnih 10 000, sto je odlican rezultat...


A sad kao sto sam i obecao prije koji dan, dokaz koliko je u stanju moj 539 pojesti ulja na dan nekog rada (voznja po cesti, vuca drva iz sume, kosnja vocnjaka i slicno).

Za pocetak, slike motora nakon jucerasnja popodnevne kosnje nekih vocnjaka i sikara:
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Ovo bude ispod traktora:
Obrisan neispravan link.

Nakon sto se motor zagrije, mjerac pokazuje tocno ovoliko (mjerac je prljav, ali ne dodiruje ulje u koritu):
Obrisan neispravan link.

Sistem s bocom od 2l (2.5 je prevelika, pa smeta pri skretanju)
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Nakon sto je boca skinuta, lijevanj njenog sadrzaja nazad u motor:
Obrisan neispravan link.

Nakon cega mjerac pokazuje ovoliko:
Obrisan neispravan link.

Potom dolijevam rabljeno ulje koje pokupim kod susjeda koji INA super 5 mjenja na 70 radnih sati i mjerac tad pokazuje ovoliko (vidi se i kanister na zemlji):
Obrisan neispravan link.

Kad se motor zagrije, pri ovilikom gasu mi pritisak ulja tek dolazi u zeleno podrucje, a do 1500 okretaja je u crvenom podrucju. I tako vec par godina...
Obrisan neispravan link.


NAPOMENA: Brojac radnih sati preskace kad treba crveni broj doci na nulu. Nekad i cijeli dan imam isti broj radnih sati, a sajle nije bilo neke 2-3 godine na traktoru... Traktor je prva serija 539 iz 1981.g. i ja ne znam za jos jedan koji je u priblizno slicnom stanju bio, a da jos uvijek ima snage na pretek i da pali bez nekih problema. Prije je bilo poteskoca s paljenjem, a nakon sto sam mu ventile prestelao, pali puno puno bolje. Jos samo da napomenem da je 549 u dvoriste dosao 23.08.2006.g. a da je te godine svu zemlju za sjetvu pripremio bas ovaj 539, a nemam niti jedne jedine ravne njive. Ovaj traktor je u mojim ocima junak kakvog nema i nikad ga necemo prodati. Dok je mene, bit ce u dvoristu pa makar ne imao posla jer je bar toliko zasluzio... Svi trojica smo ga ganjali i on jos uvijek ne posustaje...

Eto toliko od mene za ovaj put.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ma daj bobo pa kako možeš radit s traktorom koji toliko ulja troši????'
ma nemožeš to nikkao posloožit da ili manje :scratch :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh