• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
E fala Bobo, do sada nikad nije moj fergo bio punog trbuha, jedino ja na njemu....
 
B

Bobo

Guest
Ja sam svog prelio bazbroj puta... pa onda kad krene gorivo usred tanjuranja isparavati, dodjes s njive kao nadrogiran ;) Ah, to su bili dani, kad je gorivo bilo jeftino, pa se smjelo i prosut ;)
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Ma taj čep su mogli malo bolje napravit, ne da sve šprica vani, niti da svaki put trebaš sa silikonom oko njega...
 
B

Bobo

Guest
Ma, nije kriv cep, nego ja... uzmem kantu od 10 litara i sipam 3 komada u rezervoar, da niti ne pogledam koliko jos do vrha... Uvijek litra-dvije ode van, zbog moje nepaznje.

kod mene cep radi od prvog dana bez greske, i nikad na njega ne curi, a traktor skoro 30 godina star...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Kod mene, izlazi postrance kad je malo više napunjen, zato se i boji što će biti kada bude full.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Bobo kaže:
Ja sam svog prelio bazbroj puta... pa onda kad krene gorivo usred tanjuranja isparavati, dodjes s njive kao nadrogiran ;) Ah, to su bili dani, kad je gorivo bilo jeftino, pa se smjelo i prosut ;)

Ono za nadrogiran....da si vidio mene jednom.
Ja bojo palisadu, u sobi, ali nisu bili prozori, jaooooo ja nisam mogo odat, ja sam moro leč kolko me glava bolila... :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Slijedecih 9 komentara prebaceno s druge teme...


Bobo ti veli potpunu istinu, od imt-a jedino se isplati uzeti 539 stare linije, recimo onakav kakav bi ja htio i ništ drugo, pogotovo ovi veliki 565, 577...., sami problemi s njima od prvog dana! :x
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
sad sam se totalno iznevjerio u IMT... :| :| :|

Da marko, nažalost je tako, stvarno velika šteta za tako jedne nekad jako kvalitetne traktore, to jesu traktori najprirasliji srcu kod nas, al kakve pizdarije su počeli radit to je nevjerojatno, brukaju se ko budale, al ih to puno ne cima!!

Jedino još donekle paze na te 539-tke, al ovo ostalo kaj rade, ma nemam riječi, recimo po meni imt 577, pila i pol od traktora i bio bi savršena makina za mene, al kaj su napravili s toga, čovijek gubi volju i povjerenje u te traktore.

Ima jedan stari 577 kod nas u okolici i stvarno kaj sve radi i tu nema trganja i kvarova, NIKAD, samo toči i vozi!, čovjek je htio uzeti novog, al veli nedam ja starog ni za 5 novih! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kad je mog 565 stari dovezao prije 18 god iz zagrebačkih sesveta, za par dana su mjenjali semeringe na radilici i onaj na zvonu jer je iz traktora toliko curilo ulje da je bilo nevjerojatno, dan danas je uvijek ulja pod njim da stavim zlatni semering on bu curil, tako da više nikad veliki imt, na svoje postoječe treba paziti da uvijek imaju dost ulja i samo vozi dokle ide!!! :D
 
B

Bobo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Upravo to... IMt jedini koji valjaju su 533, 539, te od vecih oni s "plavim" motorom. Oni koji su ikada imali srece da vide takav traktor u zivo, znat ce zasto je boja u navodnicima...

Plavi IMT-i su bili ( i jos uvijek jesu) strah i trepet na njivama. Idu kao guje i ne kvare se nikada. samo rade i rade i rade. Kao obicni torpedo TD i torpedo TX... takva je razlika, skoro za ne povjerovati...

Imt vise ni novi nije sto je nekad bio, cak ni 539, jer je covjeku u susjednom selu prije dvije godine pukla glava na motoru, a traktor je bio star ni 3 godine... Kvaliteta materijala vise nije prvi prioritet, vec gdje nabaviti sto jeftinije, i onda uvijek nesto puca, odlijevci losi i sta ti ja znam sto sve ne...


A kad sm ovec kod utovarivaca, IMT je pravio (ili samo lijepio naljepnice) dvije vrste utovarivaca. Manji nije imao paralelogram i to je bilo onako, za posluziti se, ali nikakav ozbiljan posao. Veci utovaivaci su isli na 560 i vece traktore i oni su koliko cujme dosta jaki i donekle obavljaju posao.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

onda su stvarno zahebali IMT..
a ja mislio da su dobri traktori :twisted:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Pa kad je deda 2000 g. uzeo novi imt 539 P, nova linija, traktor non stop radi, jedino kao i po običaju curi na zvonu i to dost, stavljaju mu malo gušče ulje i ide traktor ko lud, radi sve lakše poslove, vrti se po cijele dane, s njime baliram ovu cijelu godinu i jednostavno ide bez problema, redovna promjena ulja i feltera i samo toči i vozi, zato mi se 539 jako sviđa, još pogotovo stara linija s ramom, znate onaj moj sa slike! :D :D :D :D :D :D :D :D

Jedino što smo na 539 mjenjali u ovih 8 godina je AC Pumpa i to 3 puta do sad!, naravno problemi sa instalacijom, al sam ju uzeo u svoje ruke i sad je OK! :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ma nema ništ od opreme, osim kopresora, to su bile prve takve serije i dost duga ga je čekao, došao je direktiz srbije iz tvornice, krov mu je onaj limeni tanki tak da nema ništ ugrađeno, mislil sam ja ugraditi, tj. i ugradil sam ga, ali znaš ti dedu, prao je traktor pa je i radio oprao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

ma takav je i moj..
stavio sam mu radno svjetlo na kabinu i zahaćio i potrgao... ;)
stavio sam mu radio a slusa ga jako malo..
 
B

Bobo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Gledaj, Marko...

IMT je za svoje novce jos uvijek bolja kupovina od nekog tamo kineza. Za IMT bar ima dijelova na svakom cosku ;)


I kod mene se poslije "servisa" pocele pojavljivati fleke u garazi pod traktorom. Mislio sam da se cjedi iz kompresora, al fleka je vec solidne velicine. Na mjeracu stalno fali i ja nadosipam... Jednom prilikom se sagnem pod traktor i imam sto vidjeti, kompletan ispod od svjezeg ulja. Ja obrisem, za 10 minuta kao da nije brisano :(

Kad sam tanjurao za sijanje repice, izasao sam iz kabine, uslikao sliku sprijeda, uslikao sliku odozada i idem nazad u traktor, kad vidim ovo, i reko da uslikam:
Obrisan neispravan link.

Traktor svega nije stajao duze od dvije minute, i radio je na nekih 1000 okretaja... I to meni govore da je lazna reklamacija :evil:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
joj pa daleko od toga da je bokli od kineza...
i kak sam velis da imas dijelove svugdje,....
a sto se tice da curi ulje ipak IMT-znaci industrija masnih traktora :p
 
B

Bobo

Guest
IMT je nekad za malog seljaka, poljoprivrednika, zemljoradnika, ma za svakoga bio bog i batina. I dan danas tesko je naci nekog veceg poljoprivrednika da nema neki manji IMT u svom dvoristu, neka se nadje... Uvijek moze posluziti za nesto, a moze raditi sve poslove, ako se za to ukaze (silom) prilika.

IMT i Torpedo su "bivsu drzavu" podigli, i jedna se tvornica raspala, a druga je na dobrom putu ka istom cilju... Danas je tehnoligija uznapredovala daleko od ikojeg IMT-a i torpeda, ali ima jos ljudi kojima su oni glavna pokretacka snaga, jer nema novog traktora niti jednog ispod 70-80 ks a da je toliko svestran, pristupacan, jeftin i jednostavan za odrzavanje.

Kako je tvornica IMT pred raspadom, tako se i kvaliteta njihovih traktora srozala. meni je tog jako zao, posto zivim za IMT, ali kad su postali losi. Tesko da ce moj iduci traktor biti ikakav IMT, a ako i bude IMT, bit ce polovan, za koji znam da radi. Kupovina novig IMT-a je istovjetna kupovini macka u vreci. kad smo mi naseg uplacivali, nadao sam se da do toga jos nije doslo, ali sam se prevario. To je jedna lutrija, a meni se s tolikim novcima ne igra...
 

Najnoviji postovi

Na vrh