• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Tnx. Znači oni su još ostali u onom nekom starom vremenu, nisu razvijali DSG i takvog tipa mjenjače ;) A dobro, što sirovije, to dugotrajnije ;) Našao sam u jednom starom izdanju male poljoprivredne biblioteke koja je procedura za pripremu IMT za zimu :) To je strašno, nije ni čudo što ljudima curi ulje, ako ga ne konzerviraju prije zime ;)
 
B

Bobo

Guest
Negdje sam citao u knjizici od IMT 539 upute za konzervaciju preko zime, i uopce nije bil origirozno, kako ti kazes...

Bilo je nesto slicno ovome:
Dici ga na klocne i ispuhati gume, skinuti akumulator i staviti ga na toplo mijesto, staviti novi antifriz u sistem za hladjenje, u motor staviti zimsko ulje, te nasuti rezervoar pun goriva. Mozda se negdje i spominjalo da se zatvore auspuh i usis zraka nekim krpama, no ne sjecam se...

nista strasno. Na mom 539 ulje curi jer je presiljen, i to jako... pretrpio je jadan svega, jer ga je svatko i vozio dok brat i ja nismo bili dovoljno veliki da radimo na zemlji...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Aaaaa, je je to je 30% onog što sam ja čitao, neko ulje u cilindre, nešto sa radilicom, 4 otvora za nešto, auspuh začepit, volan micati za određene stupnjeve, katastrofa. Ma čekaj da ga je nađem... Nisam ja lijen...
 
B

Bobo

Guest
To s uljem u cilindre i nebuloze je za visegodisnje stajanje, i to je OK, ali samo za prezimiti nema potrebe skidati brizgaljke i sipati ulje u cilindre... Koja je svrha toga? Ostalo necu niti spominjati, jer su to pizdarije ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa čemu sve to???? moj 565 radi preko zime skoro svaki dan!!!

Nego bobo dali bi se kod nas u HR mogao nać IMT 569 DV????, i dali ga se priozvodi još u IMT-u i kolika bi mu mogla biti cijena!???
 
B

Bobo

Guest
Ovo je cista bezvezarija! Svake zime da skidam korito motora i da cistim filtere?!? Njima je zbilja falila koja daska u glavi kad su to pisali. Da to ljudi rade, pa IMT bi zaradjivao samo na sarafina i na potrosnom materijalu ;) A INA ne bi morala povisivati cijene gnojiva, psoto bi po zimi toliko porasla prodaja ulja i masti da bi svi njihovi radnici mogli lagodno zivjeti ;)

Nikada nisam takovo sto radio, niti hocu. U mojoj knjizici to ne pise, stoga se to ne mora raditi ;)


@Sanana: Ne znam da li ih ima jos u proizvodnji, no cisto sumnjam... to bi za mene bio idealan traktor ;)

U hrvatskoj ih je vjerovatno bilo, ne vidim razloga zasto ne bi :scratch
 
B

Bobo

Guest
565 i 569 su jednako jaki (65ks) ali 569 ima 5 brzina i ide 40 km/h... Svi znamo koliko je 560 ili 565 spreman popiti u transportu ;) 569 donekle rijesava taj problem.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
moj 560 ima 3 brzine dali neko zna postoji li mogucnost da se ubace jos 4 i 5.dali je to moguce.
 
B

Bobo

Guest
Postoji moguscnost, ali koliko znam da trebas mjenjati kompletan mjenjac da bi to napravio...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
to nije problem nadje se puno krseva kod nas po oglasima samo od kog modela. :scratch
 
B

Bobo

Guest
Pa od 577, recimo, ili ako nadjes bas od 569 ;) A sve mi se cini da je to sve isti klinac...

Cak su i u tvornici pravili milijune raznih pokusa sastavljajuci od 2 i vise traktora jedan... Ako se pokazao kao dobar, u prodaju s njim ;) Tako imas puno medjuserija, jer na dosta Rakovica blokova pase dosta IMT mjenjaca, tako da su mogucnosti kemijanja ogromne...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Bobo kaže:
... Svi znamo koliko je 560 ili 565 spreman popiti u transportu ;) ...


o znam.. imali smo ga ;)
al steta sto smo ga prodali.. bilo bi i sad posla za njega..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo kaže:
565 i 569 su jednako jaki (65ks) ali 569 ima 5 brzina i ide 40 km/h... Svi znamo koliko je 560 ili 565 spreman popiti u transportu ;) 569 donekle rijesava taj problem.

E da mi ga je najti!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nego jel 577 ima isto 5 brzina il ima 3????
Za 579 sam siguran da ima 5, al za ovog neznam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ja stvarno neznam, ovi novi možda i imaju, al ovi stari 577 bez prve vuče ja mislim da nemaju, jel ide koliko i moj 565, stvarno neznam!
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Evo čuo da od ponoći dizel pojeftinjuje 50 lipa, pa me zanima koliko drži rezervoar od IMT 539, pošto bi ga nalio do vrha, budući da su ove cijene sada dobra prilika, barem nešto da uštedim, cijeli vozni park punim do vrha, pa nek dižu cijene do neba......
 

Najnoviji postovi

Na vrh