• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Oznacena je medjuploca. Ona sluzi da prilagodi raspored vijaka s motora, rasporedu vijaka na zvonu kvacila. Na nju se ujedno i montira anlaser...

Jednostavno, sastavni dio IMT traktora ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na ovoj slici označava spoj mašine i getribe i ništ drugo. ali recimo da se na ta kola od traktora, tj. getribu stavlja neki drugi motor onda ti na to mjesto dolazi međuploča na koju se stavlja motor te se outom prispaja na getribu jer ti naravno ne pašu rupe kad stavljaš neki drugi motor na kola od 533/539! Mada nisam 100 % siguran ali čak i mislim da motor od 539 ne paše na kola od 533, isto kao i od 540 pa na gore te se potom koristi međuploča da se to može uskladiti!

Bobo, nadam se da sam dobro objasnio! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kontam kaže:
A od koliko tona kreću te prikolice sa zračnim kočnicama? Mislim meni za voćnjak da ni ne treba nešto pretjerano veliko jel? Ali za pumpat gume, to bi dobro došlo...
I najmanje prikolice mogu imati zracne kocnice. Osobno sam milsjenja da kompresor kao funkcionalnost nebi trebao biti glavni element za izbor traktora, narocito danas kada se za pumpanje guma mogu jeftino kupiti 12V kompresorcici. Ovih 5 bara koji daje IMT komresor su tako i tako preslabi (uz ne znam koliko litara spremnika za zrak) za bilo sto drugo osim pumpanja guma i puhanja prasine.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala, primio na znanje. Taj mi IMT baš nekako paše za novčanik, a jel na njega idu isti priključci kao na 539?
 
B

Bobo

Guest
Isti... to je isti traktor, samo uzeg traga...

Eventualno ako planiras raditi vinograd s njim, trebat ces uze prikljucke... Zbog svoje "sirine" ce 536 /546 biti na nagibima malo nestabilniji, ali ono... Sve OK
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bobo neće biti vinograd i nema nagiba. Slikao sam parcelu, ima slika na temi o nama. Pročitao sam da mi je snižen klirens, ma što god to bilo. Kontao sam da nije nešto zbog toga izostavljeno.
 
B

Bobo

Guest
Prospekti kazu da 536/546 imaju klirens od 215mm dok taj podatak da 539 iznosi 320mm...

Stos je u manjim zadnjim kotacima... Stariji tipovi 536 (izgleda kao zaobljeni 539 kojeg svi vrlo dobro znamo) je imao jednake kotace kao i 539, te samim time i isti klirens...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hm, to je super. Bolje da mu je taj klirens niži, da u budućnosti ne tresem krošnje. Nemam dubokih oranja, nemam brda, taman bi mi legao taj mali voćarski. Samo da mu bude kabina dobro zaštićena. Nego kad se odlučiti za kupnju takvog stroja? Meni se čini najbolje od početka. Pogotovo ako budem sadio povrće između redova, ali onda moram kupiti neku leđnu prskalicu. Aj koliko dilema. A računica tko zna kakva će ispasti.
 
B

Bobo

Guest
Jedni IMT koji ima dobro zasticenu kabinu je 51xx serija i oni iznad, te serija 2000...

Ovi manji po pitanju zatvorenosti kabine nisu vrijedni spomena. Ja sam na 549 ispod instrument table nagurao spuzve jer ispod od motora puse da nije za povjerovati ;) Isto tako na plaftormi imam samo neke gumene trake koje kad makns imas rupu i vidis asfalt dolje.žžNa izlozbenim primjercima IMT traktora nema niti jedne jedine rupe na kabini, a kad svog dovezes u dvoriste, onda kad u njega sjednes, kao da sjedis na propuhu ;)

Trazi malo dorade, a kad sve napravis po svojem, onda ces biti turbo zadovoljan, posto je to jeftin traktor kako god gledas. kupovna cijena, jeftina, odrzavanje turbo jeftino, servisiranje, jeftino...

ALI (uvijek ima "ali"= Kolio para, toliko i muzike...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaze kod izlozbenog modela nema rupe na kabini. To on misli na 549, a na 539 i na izlozbenima ima rupa :)
Sto se zatvorenosti kabine tice kod 549 je kabina barem tako zatvorena da se ne mozes uvuci u traktor kad je zakljucan, a kod 539 se i ja odostraga mogu uvuci u traktor (a imam 185 cm i jedno 100kg).
Ali cuj, to su sve stvari koje se mogu progutati kad, ipak, ne platis bogatstvo. :)

Usput, Bobo, jesi vidio sto se desi kad se od obicnog helikoptera hoce dobiti luksuzni sa guranjem spuzvi oko volana ....
 
B

Bobo

Guest
Nisam vidio sto bude s helikopterom, ali 549 nije svejedno mogao letjeti ni bez njih ;)

U Novom sadu prije dvije godine je bio izlozen 539 kao tvoj sa zatvorenom kabinom. I to sam vidio samo na sajmu i vise negdje. kasnije su dosli i kod nas 539 nova linija sa kabinom kao sto je tvoja, nazalost...

549 je na svakom sajmu super zatvoren, oko mjenjaca je lim, pod zatvoren, ma milina, dodje ti u dvoriste, a ono oko mjenjaca i na podu obicni komad gume, koja nije ni na mjeru izrezana, pa izvoli sam rezati i popravljati ako ti smeta ;)

Dva dana sam svoj 549 dotezao, i "popravljao" tako da sad vise nista ne klima... A kuci dosao sa otegnutim zadnjim kotacina, jednim nosacem kabine i jos mnogo toga... cak mi se i rucka mjenjaca odvrnula (tocnije ona kontramatica ispod) pa sam ga mogao vrtjeti u krug...
 
L

Lamborghini R2

Guest
Pitanje za Bobu ;)
Bobo da li na tvojoj 549-ki rade zadnje dvije signalne lampice s lijeve strane ,i da li znaš za što služi ona zadnja?
i čemu služi ona žuta ispod pokazivača temperature?
 
B

Bobo

Guest
Obrisan neispravan link.

Ne mogu se sjetiti sad, ali mislim da mi sve rade...

znam da je prva indikator punjenja akumulatora, ispod nje indikator rada motora?!?, jos ispod zaprljanost zracnog filtera...

Ove dvije lampice ispod bi trebale biti koristene na nekim vecim traktorima koji imaju senzore na rucnoj kocnici, recimo

MISLIM da kod mene rade kad je traktor ugasen i kad dam kontakt, no nisam siguran, ne zamaram se time...


Ona ispod pokazivaca temperature treba biti indikator ulja u mjenjacu, posto nova tipa 549 nema mjerac ulja kao sto su stari imali... Obadva dekla su zauzeta, jedan reduktorom prednje vuce, drugi rucicom kardana...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja mislim da ova žuta lampica ispod mjerača temperature bi trebala pokazivati kad je kardan na traktoru uključen, mislim jako me oznaka podsječa na kontrolnu lampicu uključenosti kardana na Same-u!
 
B

Bobo

Guest
I ja sam to mislio, no to na IMTu znas jer kad ga ukljucujes imas jednu rucku koju ne mozes pomaci, a da ne osjetis ;) Za to ne trebas indikator, jer je to na takvom traktoru suvisno ;)

na 539 imam s lijeve strane paljenje kardana, a s desne je mjerac ulja u mjenjacu, na 549 mi je reduktor prednje vuce s lijeve strane, a kardan s desne, i nikako tu nisu mogli ukomponirati mjerac, pa se (nadam se) za to brine doticna lampica...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vjerojatno je, ali su se srbi zahebali s simbolom na lampici jer sad sam gledo slike sa Samea i isti je simbol na njemu za uključenost priključnog vratila! :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh