• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

M

Mata imt 540

Guest
pa sad špene u ulju hmmmm kolko se sječam nije bilo baš previše ulja unutra možda zato su mi i spucali šarafi na velikom konusnom ......ali neznam kud bi ulje pobeglo nigdi ni puštal prije jedino če nebi popila prikolica za sijeno jer s hidraulikom dižem ono za skupljane pa mi uvijek zna ostat ulja u crijevu . a kaj se tiče mase majstor je samo namazo s nekim ljepilom i to je to a imao je crvene mase a neznam zakaj nije stavio jebi ga kaje tu je idemo dalje :) a sad neznam kak su prije šaltali djed i stari ali ja sam ok ono :) ali neznam kaj bi to moglo biti recimo kad se vozim po poljskom putu i malo zazibam se po jamama i onda se čuje recimo onak lupanje u stražnjem dijelu ko u kotačima :scratch kaj bi to moglo biti ?
 
B

Bobo

Guest
IMT-i 540,542, 549 i svi izmedju boluju na konusno tanjurasti par... covijek iz sela vec ima treci komplet na svom traktoru, a radi oko 5 jutara zemlje.

Ulje provjeravaj redovno, pa ces vidjeti gdje ga "jede"...

Uglavnom, ako ti tu i tamo lupi kad se vozis, najvjerovatnije da ti se okrhnuo jedan zub na tanjurastom zupcaniku...

Kad sam pitao zasto to puca, covijek mi rekao da zupcanici s vremenom izgube jednak hod, i onda jedu jedan drugog, dok jedan ne pukne... Kad je skinuo zadnji par, zubaca na tanjurastom skoro pa nije bilo (bar mi tako kaze, vjerujem da pretjeruje)

Uglavnom, i ja sam tga svjestan da ce to pucati svake 5.-6. godine i to je na tim IMT-ima normalna stvar.


jedan covjek iz Pozege je radio zemlju sa nekim MF-om i kad je 540 izasao, kupi si on IMT-a novog, a MF-a ostavi u basci, nek trune. "kao" nist ne vrijedi... Kad mmu je drugi puta otisao tanjurasti zupcanik, bio je neki praznik, a hitno mu trebao traktor. kaze on "nemam sto izgubiti" i otvori MF-a a u njemu zupcanici kao novi, unatoc godinama i godinama koristenja... Naravno da su pasali na 549 i jos su uvijek u njemu. Sad vozi bez brige (i pucanja)
 
M

Mata imt 540

Guest
gle ja sam na svojem dosta dugo izdržao sa diferencijalom ali eto nekaj je bilo i meni su šarafi popucali a ništa drugo nije bio problem zubi su popucali zato kaj je vjerojatno kad su šarafi popucali tak je onda krivo lovio .....a kaj se tiće lupanaj kad udarim u rupu mislim da to nije do toga možda su ležaji losiji ili ko zna sumnjam da bi baš opet počeli zapinjat pa prošle su samo 3 godine niti 3 pune..... a mf kaj više govorit to je traktor samo takav recimo bez greške :)
ali kad budemo na zimu raskapali motor rekel bum meštru da pogledamo kakva je situacija sa zupčanicima na diferencijalu
 
I

IMT533 turbo

Guest
bok ljudi!

ja imam IMT 533 god.1960. imam nekoliko pitanja.
1. kad stisnem kuplungo hidravlika padne dole, zašto?
2. može se namjestiti na ovaj model kopresor in zračne zavore?
3. znate moguče kdje dobiti rabljene djelove za poljuprivredne stroje?
 
B

Bobo

Guest
IMT533 turbo kaže:
bok ljudi!

ja imam IMT 533 god.1960. imam nekoliko pitanja.
1. kad stisnem kuplungo hidravlika padne dole, zašto?
2. može se namjestiti na ovaj model kopresor in zračne zavore?
3. znate moguče kdje dobiti rabljene djelove za poljuprivredne stroje?

Zato jer je na njemu jednostepeno kvacilo, i kad stisnes kvacilo, prestane se uljna pumpa okretati i hidraulika pada...

Nije moguce...
 
I

IMT533 turbo

Guest
ako menjam koplungo na dvostopensko nebude spuštao hidravlika?
može se menjati?(ima zadovolno mjesta ili bom imao nekši problem?
 
B

Bobo

Guest
abrkili kaže:
može se promijeniti kuplung na dvostepeno,mi smo mijenjali na 533.

jeste li morali mijenjati medjuplocu ili ste samo skinuli staro kvacilo i ubacili novo?

To mi je jos uvijek misterija, posto koliko znam kad se mijenja motor da se mora mijenjati i medjuploca, a onda bi ista stvar morala biti i sa kvacilom, ili se varam?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
međuploča?? ne znam o čemu govoriš? možda misliš na korpu? nismo ju mijenjali,ništa osim osovine kvačila,koja nam je bila kratka za dvostepeno..
 
B

Bobo

Guest
abrkili kaže:
međuploča?? ne znam o čemu govoriš? možda misliš na korpu? nismo ju mijenjali,ništa osim osovine kvačila,koja nam je bila kratka za dvostepeno..

Dakle, niste ni zvono mijenjali?!?

Medjuploca dolazi izmedju motora i zvona kvacila i koliko mi je poznato da 533 i 539 imaju drugaciji raspored vijaka za motor te da se medjuploca druga stavlja...

Obrisan neispravan link.

Sad mi tek doslo iz guzice u glavu da ste vi na 533 sa jednostepenim stavljali dvostepeno sa 533, i da nije bilo kemijanja...

Treba mi malo da dodjem do sebe, umor radi svoje, pogotovo u "sitne" sate ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
sudbina IMT

Novaković odustao od kupovine IMT-a

Siniša Dedeić (BIZNIS)

Konzorcijum poljske firme „Polmot varfam" i „Neverfild limitida", koji predvodi Goran Novaković, bivši srpski ministar energetike, kao razlog za povlačenje navela je „objektivne okolnosti" vezane za promene kod jednog od partnera u konzorcijumu

Biznismen Goran Novaković

Konzorcijum poljske firme „Polmot varfam" i „Neverfild limitida", koji predvodi Goran Novaković, bivši ministar energetike, odustala je od kupovine „Industrije mašina i traktora" (IMT), a kao razlog navela je objektivne okolnosti vezane za promene kod jednog od partnera u konzorcijumu!

Do pre samo dva dana predstavnici IMT-a i Agencije za privatizaciju izražavali su optimizam da će do 22. jula, do kada je poljski konzorcijum imao rok da se izjasni o kupovini srpske kompanije, IMT dobiti novog vlasnika. Razgovori su se, kako je isticano, vodili oko finalnih tačaka socijalnog programa IMT-a, što je, tvrdili su upućeni, samo predstavljalo formalnost pre zvaničnog potpisivanja kupoprodajnog ugovora.
Neizvesni pregovori sa MPC

Gotovo identična situacija desila se i pre dva meseca, kada je konzorcijum HASS-SIP, prvorangirani na tenderu, iza koga stoji biznismen Filip Cepter, obavestio Agenciju da odustaje od kupovine, a kao razlog naveo nespremnost banaka da isprate tu transakciju, iako je ugovor o kupovini čak bio potpisan. Inače, Cepterov konzorcijum je za IMT ponudio 121.111.111 evra, investicije od 10,27 miliona evra, dok je „Neverfild limitid" dostavio ponudu od 109,3 miliona evra i obećao investicioni program od 13 miliona evra.

Još se ne zna da li će Agencija za privatizaciju sada kupovinu IMT-a ponuditi trećeplasiranom na tenderu, konzorcijumu „Agri investments", čiji su članovi „MPC propertis" iz Beograda, u vlasništvu biznismena Petra Matića i „Adriano korsi" iz Italije ili će biti raspisan novi tender. Agencija će, kako kažu u ovoj instituciji, doneti odluku u dogovoru sa Ministarstvom ekonomije i regionalnog razvoja, „u najkraćem roku". Ovaj konzorcijum je za IMT ponudio 76 miliona evra, ali bez investicija. Kompanija „Polmot varfam" u saopštenju objašnjava da od kupovine IMT-a odustaje posle niza promena nastalih od trenutka podnošenja ponude, jer su akcije te kompanije počele da se kotiraju na Poljskoj berzi, što je uticalo na njenu poslovnu politiku.

- U ovom trenutku, „Polmot varfarm" je obavezan da, po međunarodnim računovodstvenim standardima, sačinjava konsolidovane finansijske izveštaje, a oni bi u slučaju kupovine IMT-a morali da obuhvate i negativni finansijski izveštaj te kompanije. Ta okolnost bi sasvim izvesno dovela do pada vrednosti akcija „Polmot varfama" na berzi, koje su u vlasništvu akcionara. Takođe, akcionari kompanije nemaju podatke o poslovanju IMT-a u poslednjih sedam meseci, od posete konzorcijuma IMT-u do danas, što utiče na povećanje rizika u slučaju kupovine i na našu odluku da odustanemo od kupovine - navodi se u saopštenju.
Samo izgovori

Generalni direktor IMT-a Slobodan Petrović izrazio je žaljenje zbog odustajanja poljske kompanije da kupi njegovo preduzeće i ističe da će im to dodatno otežati poslovanje. On podseća da IMT već posluje u teškim uslovima, jer više od 13 godina radi sa blokiranim žiro-računom, a da robu komintentima isporučuje tek pošto im oni novac uplate unapred, jer drugih sredstava za proizvodnju nemaju. Petrović nije bio spreman da odgovori na pitanje da li je ponuda trećeranigiranog konzorcijuma prihvatljiva za IMT, jer, kako kaže, ne želi da prejudicira odluku Agencije i Ministarstva.

- U sredu sam imao informaciju da se dogovor finalizuje, a šta se desilo u međuvremenu, nije mi poznato. Mislim da su ponuđene sume bile previsoke, jer bi bilo bolje da su nuđene veće investicije. Objašnjenje koje je dao drugoplasirani konzorcijum, da nema podatke o poslovanju naše firme, predstavlja samo izgovor, jer su oni imali završni račun od prošle godine, a ja sam mogao da im dam procene za ovu godinu, po kojima će gubici fabrike biti nešto veći. Ukupna dugovanja IMT-a iznose 120 miliona evra, od kojih 96 miliona „ide u otpust", tako da se „u knjigama" zapisuje oko 25 miliona evra duga - kaže Petrović za Biznis.

Obrisan neispravan link.

Malo o sudbini najprisutnijeg traktora...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To da je traktor loš ,sje**n i da treba neke stvari mjenjati kako do dobio pravo mjesto na tržišto valjda je jasno svakome tko ga je vozio 100-tnjak sati .Isto tako da je orao po ovoj i onoj državi i da su mnogi od njega ili za njega živjeli ne treba spominjati ..trktor po mom sudu ima neke dobre i loše strane kao i svaki stroj a boga mi i covjek ..
Ali ovako platiti cjenu ulaska u neku tamo evropu je ponizno za bilo koga pa i za Srbiju . fuj!..gadi mi se globalizacija
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel zna tko koliko košta IMT 536 ili 546, 2wd ili 4wd, bez kabine sa kabinom? Hvala.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Najbolje naznovi

Obrisan neispravan link.
ZAGREB
Svetice 25
Tel: +385 1 2395 583
Fax: +385 1 2395 447
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala. Dobio sam cijene od neke ljubazne gospođe, jer direktor nije ponio u skladište mob. Cijene se kreću za 536 10.500e do 12.500e i za 546 od 15.200e do 16.897e. Kaže gospođa da je 536 malo skuplji od 539. Cijena mi se čini onako ok. Sa obzirom da je to ipak BRAND traktor, posebne namjene. Za te novce, mislim da se nište ne može kupiti. Jedino sačekat kad će Labinprogres izbaciti onaj thurer 40. Nije mi gospođa znala reći ništa o kabini, da li je to to, kao kod ostalih vinogradskih i voćarskih traktora, zbog špricanja. Jel se zna što o potrošnji, pošto 536 nema direktno ubrizgavanje? Koji manje troši i koji je jednostavniji za održavanje. Pošto se nikada nisam susreo sa traktorom :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Koliko sam ja vidio i pricao sa serviserom 536 ima potpuno isti motor kao i 539, jednako su dugi samo je 536 osjetno uzi i nema kompresor. Za kabinu na 536 ne znam dali je rade, a cini mi se da je ta mala razlika u cijeni bas zbog kabine (536 bez kabine, 539 sa kabinom)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kontam kaže:
A jel taj kompresor potreban? Za što služi, ćemu posluži? Zašto ga nema? :)


Kompresor služi za kočenje prikolice (naravno ak imaš prikolicu sa zračnim kočnicama), pumpanje guma..............
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A od koliko tona kreću te prikolice sa zračnim kočnicama? Mislim meni za voćnjak da ni ne treba nešto pretjerano veliko jel? Ali za pumpat gume, to bi dobro došlo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh