• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Z

zrine892

Guest
DF&Torpedo kaže:
Bobo kaže:
Stovise, jos bi mi najvise pasao odvojeni jednosmjerni krug, kao sto torpedo ima na svojim traktorima za dipanje, posto nemam strojeva s dvoradnim cilindrima, nit cu ih imati.
Mislim da bi bilo najbolje rješenje da kupiš Torpedo TD 55... :lol: ;)
Bobo kaže:
i to bi bilo najbolje rjesenje...


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pihhh i neznaju sto je torpedo :) tako imt-e savršen da nemože ni kipati :)
 
B

Bobo

Guest
kloki kaže:
a sta hoces da stelujes preko dodatnog cilindra? visinu


Upravo visinu... cilindar imam kod jednog covijeka, kao i crijevo do njega... Rekao mi dati za male pare, tak oda moram dokupiti samo cijev za kipanje, i par hidraulicnih uticnica...
 
B

Bobo

Guest
Posto mi do sad nije trebao, nisam ga kupovao ni za 539, ni za 549... sad ce mi trebati, pa cu ga i kupiti...

Cijev s zenskom prikljucnicom kosta ~10€, tak da to nije neki izdatak veliki...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
pa stavi prikljucak i netrebaju ti nikakve pumpe od volana auta a ako hoces vise cilindara samo uzmi onaj razvodnik . jedini je problem sto ce se dizati i poluge ali ti ih za to ne koristis.a ostale gimnastike zaboravi samo sebi komplikujes zivot.nemogu da verujem da imt to stavlja u dodatnu opremu
 
B

Bobo

Guest
Mislim cak da to nije dodatna oprema, vec samo kazes da ti stave... Kao i vece gume... to bude gratis ;)

Uglavnom, brine me sto ce dizati poluge, posto ce mi trebati puno vremena da ga podignem na uvratini, i na pocetku novog reda da ga spustim.

Da je samo za transport, ne bih se uopce bunio, ali treba mi to u njivi, na kraju svakog prolaza, jer cim udje jedan od tockova u neku rupu na uvratini, nozevi mi deru po zemlji, a to ne zelim...


O kakvom razvodniku pricas? kako bi napajao uljem taj razvodnik, bez ekstra pumpe u kucistu?
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
pa onaj sa slo foruma
kod mene ljudi imaju takav tarup sa cilindrom ali ga ne kace jer ga vuku na polugama i sa njima steluju visinu.
 
B

Bobo

Guest
Pa to i ja mislim nabaviti, samo me brine da li mogu jos jeftinije proci ;)

Dakle, izvod za kipanje, i onaj "razvodnik" (u biti i nije razvodnik) i to je to... prebacim da ima protok ulja preko izvoda za kipanje i radim ko covijek...


Ono s dodatnom uljnom pumpom, i nekim tamo razvodnikom, samo mislio napraviti u slucaju da se udlucim na neki rad s dvoradnim cilindrom, no tada cu kupiti onaj pravi razvodnik i do vraga sve...


Sve ja nesto razmisljam... Kako bi bilo da ukocim poluge hidraulika u donjem polozaju, i onda krenem raditi s rucicom za kipanje? To ce 100% raditi fino i brzo, a koliko meni treba to bi bilo odlicno.

Sve mislim da cu tako i napraviti...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
plasim se da te sve manje razumem

ako imas jedan cilindar treba ti samo jedan prikljucak za kipanje (netreba ti razvodnik).

to dizanje poluga ti ne smeta jer ih ne koristis (vuces preko krute veze)pa neka budu dignute.

jel gresim??
 
B

Bobo

Guest
Ovako...

Treba mi za jedan jednoradni cilindar prikljucak koji ce raditi brzo.

Kad na IMt prikljucis berac kukuruza i ides kipati, najprije se dizu poluge hidraulika, pa tek onda ide ulje na izvod za kipanje. kad spustas, ide prvo ulje nazad u traktor, i onda se spustaju poluge...

Ne znam hocu li moci drzati poluge stalno podignute, posto je to tezak rad s kardanom, a hidraulik "krade" dosta ulja kad je podignut, pa bi se moglo ulje jako grijat. nemam pojma, ali izvod za kipanje svakako ide gore ovu godinu za probu, pa cu vidjeti jel sto treba doradjivati ili ne treba...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
pa, uglavi poluge hidraulika, napraviš trokut, nešt slično kao kod kuke za vuču. Samo jel možeš držat određen položaj tom klipu, odnosno jel ima opcija neutral (znači da ulje neide ni van, ni unutar cilindra), jel kužiš na što mislim, jer mislim da može il kipat, il vraćat ulje nazad u sistem. Malo je glupo rješena ta kipa na njima. to bi najlakše riješio sa dodatnim komandama ko što si već predložio.
 
B

Bobo

Guest
Mozes kipu stelati u centimetar, to nije problem, samo sto poluge moraju biti podignute... Tog se bojim jer ce podignute poluge uzimati previse ulja iz hidraulika, a da napravim neki trokut koji ce ih drzati dolje, to bi bilo najbolje rjesenje...

Mislim da ce tako i biti da napravim nekakva ukocenja za poluge i da ce to biti rijeseno na taj nacin...
 
B

Bobo

Guest
Zar nije jednostavnije napraviti ukocenja za hidrauliku... trebaju ti tocno 3 komada bilo kakvog zeljeza, aparat za varenje, brusilica, i busilica, i stvar radi...

Zasto ad se mucim s dodatnim rezervoarom za ulje, kad postoje jednostavnija rjesenja?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bobo kaže:
Zar nije jednostavnije napraviti ukocenja za hidrauliku... trebaju ti tocno 3 komada bilo kakvog zeljeza, aparat za varenje, brusilica, i busilica, i stvar radi...

Zasto ad se mucim s dodatnim rezervoarom za ulje, kad postoje jednostavnija rjesenja?
@bobo ne brini se za ulje ,cilndar hidraulike ne može "pojesti" više od pola litre ulja . Lakše ti je uglaviti poluge gore nego dolje .
Btw ona moja shema nije baš po pravilu struke .Danas sam malo prelistavao kataloge , rucni razvodniki a to ovisi o konstrukciji trpe na T vodu do max. 80 bara ,znaci u praksi jedno 100 .
Moglo bi se desiti da puknu :cry: .Jedino elektro upravljani trpi 140 bara i to velicina 10 .
Znaci ipak ona moja prva shema rastura :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Cekaj malo... od 32l ulja, da u hidraulicni cilindar ide samo pola litre?!? Mora cijeli sistem pojest skoro 5l...

kad bolje razmislim, nije ni 5l pretjerano da "fali" u mjenjacu i zupcanicima... Dakle ne bih cak ni ukocenja morao praviti...


Probat cu najprije bez ukocenja, a ako se bude kuciste grijalo, stavljam ukocenja i gotovo...
 
A

Ado

Guest
Za naše prostore u kojima živimo IMT 533 I 539 su ekstra stanju za obradu manjih površina a obrađivali smo prije rata i veće jel tako, kao prvo jeftini djelovi a ne kvare se puno sve što se pokvari ima kupiti u trafikama isto kao da vozimo "Golfa II".Za naš standard to su traktori provjereni .
Kod našeg kupca nije ništa skupo sve može na kredit ili lising."Ustvari koliko para toliko i muzike?
 
B

Bobo

Guest
Evo ga jedan pravi stroj...

Ako slika vrijedi kao 1000 rijeci, koliko vrijedi video clip? ;)

[youtube:3tp7j1ln]OSIcldGkwy0[/youtube:3tp7j1ln]
 

Najnoviji postovi

Na vrh