• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

F

Fritz

Guest
Bobo kaže:
Narode pomagaj!!

Ipak ne znam sve o IMT-u, pa sam tako na letio ne neki slovenski forum i pregledavao tamo IMT temu ( a sto drugo) i vidim ovo:
Obrisan neispravan link.

Onda ispod vidim da forumas "nejc" koji je i clan naseg foruma nesto prica o tom uredjaju na toj temi, i koliko sam skuzio da moze preko ovakvog ventila upravljati sa dvosmjernim cilindrom.

Posto se ne kuzim u te stvari, a ne znam niti slovenski da ih tamo pitam tocno sve sto me zanima o ovom uredjaju, molio bih bilo koga od vas za pomoc.

Dakle, vidim tamo da je cijena nekih 70€ a ako mogu preko toga upravljati dvosmjernim cilindrom, to bi bilo super jeftino i idealno, a znam bar jos 2 ljudi koji bi to kupili...


Sad mene zanima da li se s tim moze upravljati dvosmjernim cilindrom, i ako da, na koju foru, posto vidim tu samo jedno crijevo koje izlazi iz tog "ventila"...

Ako imate ikakve, bilo kakve informacije o ovakvom ili slicnom uredjaju, vicite, jer planiram u skoro vrijeme ugradjivati dvosmjerni hidraulicni prikljucak u 549 (jedan par uticnica je dovoljan) pa ako imate ikakvih saznanja samo javljajte!

Ako znate ikoga da ima razvodnik i svu popratnu opremu za IMT, cak i to dolazi u obzir, ali mi se ovaj uredjaj sa slike cini turbo jeftin za takve stvari...

Ja sam našel u jednoj trgovini taj razvodnik.Košta 580 kn.Povratni je.Dok ga kupim poslikam ga i stavim slike pod temu Fritz.
 
B

Bobo

Guest
Fritz kaže:
Ja sam našel u jednoj trgovini taj razvodnik.Košta 580 kn.Povratni je.Dok ga kupim poslikam ga i stavim slike pod temu Fritz.

Svakako ga poslikaj, jer meni ce ovog ljeta goriti pod petama, ako ili ne nabavima takav "preklopnik" ili ne ugradim dvosmjernu hidraulicnu instalaciju...
 
B

Bobo

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
jedan si je to slozio na IMT565 i mogu reci da jako dobro funkcionira..


Daj neka mi netko na kraju objasni sto sve ovakav razvodnik moze raditi...

Citam po slovenskim forumima ( A tamo skoro svatko ima nesto nadogradjeno na IMT) da takav razvodnik moze upravljati dvoradnim cilindrima...

Na drugom mijestu procitam da ne moze, na trecem procitam da to pak sluzi kad ides kipati, da se ne podizu poluge hidraulika, vec da kipanje ide direktno kad se ta ruckica preklopi...


Vec duze vrijeme gledam tako po internetu gdje da naletim na neko objasnjenje ovog "izuma" no bezuspjesno...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
to je razvodnik da kada kipujes ne podize poluge
mada ima tu i ono crevo ispod razvodnika nevidi se kuda ide negde napred ko zna kakav je tu stroj zakacen?? ovako samo nagadjam kada bi videli celu sliku sve bi blo jasno/
 
B

Bobo

Guest
Znaci, ipak je to?

Nalazim na raznim mijestima dvije potpuno razlicite informacije, mada ne bi bilo lose da imam i ovo...

Fritz, pozuri s tim slikama ;)
 
L

Lamborghini R2

Guest
Upravo po ovu stvarcicu spremam se u subotu u SLO.
Košta 84 eurića.,ali mora da je korisna.
 
B

Bobo

Guest
84€?!?

Pisu slovenci da je 70, a kad odbijes povrat poreza (ako uopce budes) taman ces doci negdje na tih 70 o kojima su oni pricali...

Daj neke slike nabaci kad to rijesis, i neke dojmove o radu istog. Vjerujem da nas ima vise koji bi htijeli cuti iskustva iz prve ruke.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
zalomio sam se pre par godina kod jednog strugara koji je bas to pravio. napravio je takav ventil za sat vremena i dao ga coveku koji je vukao berac sa 547 pa sam ja pretpostavio da to sluzi da kada kipuje ne dize poluge ali nisam pitao. dali je resena misterija cemu on sluzi ??? :scratch :?:
 
Z

zrine892

Guest
bobo...susjed je napravio dvoizmjenicku hidrauliku od kombajna..one poluge na kojima dizes spustas hedera,vitlo i dajes varijatora...on je to ubacio u 578 imt-e...a sad zbog čega i zasto i koja svrha je to nemam pojma...znam da taj komande stavio na blatobran i vidim da funckionira dobro...
 
L

Lamborghini R2

Guest
Prvi utisci o ovoj stvarcici:
1 malo je preskupa 85euros i 50 centos
2 za vrijeme postavljanja treba izabrati dio dana kada si svjež i imaš konjske živce
3 ako se upustate ovo zasarafit sa šarafima koji su držali poklopac bolje ne isprobavat- niti jedan kljuc ne može se ugurat da bi se zašaravilo barem 1 četvrtinu kruga potrebni su imbusi. :x
4 U traktoru smeta ručna barem na 549 koju je potrebno ukloniti ali je problem nači mjesto gdje bi se mogla postavit,treba produžeti osvonice s nje. :roll:
5 po tu stvarcicu moras 45km i to još preko granice. :!:
6 da nije sve loše na nju lako staviš 3 izvoda.
7 stvar funkcionira :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam tu stvarčicu na 560 i radi svoj posal. Imam sarafe obične 19 ključ. Ručnu sam ostavio di i je sam sam nosač nadovario , tak da je malo višlja. Sad koliko je stari to pčatio to ne znam.
 
S

strongboy

Guest
zdravo.htio bih pitati za savet.naime radi se o polovnog imt 533 delux.ima odradjeno 4000 radnih sati.pitao sam jednog prijatelja, i on mi kaze da je to puno radnih sati, i da imt-u sa toliko radnih sati vec treba treba remont.imam namjeru kupiti taj traktor.vozio ga stariji covek,koji je bio prvi vlasnik,i traktor koristio zamo za svoje potrebe.koja bi bila realna cjena takvog traktora u eurima.hvala vam na misljenju.pozz iz makedonije.
 
B

Bobo

Guest
IMT 533 moze pri normalnom odrzavanju i radovnim promjenama ulja izdrzati do 8 000 radnih sati bez problema, a nisu niti rijetki slucajevi da okrenu i 10 000... s 4 000 mora paliti na zub i ici ko blesav!

Kod nas je bio jedan generalno uredjen 533 de luxe (prefarban, nove gume, generalno sve preuredjeno) za 15000Kuna, dakle 2 000€ Traktor stani pa glledaj...


533 je u zadnje vrijeme izgubio na vijeni, poglavito sto se sve teze za njega mogu naci dijelovi... No jos uvijek ih ima, samo ne znam do kad :scratch
 
S

strongboy

Guest
Bobo kaže:
IMT 533 moze pri normalnom odrzavanju i radovnim promjenama ulja izdrzati do 8 000 radnih sati bez problema, a nisu niti rijetki slucajevi da okrenu i 10 000... s 4 000 mora paliti na zub i ici ko blesav!

Kod nas je bio jedan generalno uredjen 533 de luxe (prefarban, nove gume, generalno sve preuredjeno) za 15000Kuna, dakle 2 000€ Traktor stani pa glledaj...


533 je u zadnje vrijeme izgubio na vijeni, poglavito sto se sve teze za njega mogu naci dijelovi... No jos uvijek ih ima, samo ne znam do kad :scratch
hvala na odgovoru:)ovaj traktor o kom sam pisao,vec nekoliko godina stoji kod mog ujaka.taj stari covek je imao oko 85-90 godina.tako da ga u zadnjne 4-5 godine skoro da ga nije ni vozio.osim kad kad moj ujak.ujak mi kaze da traktor pali iz prve i da je jako dobar.ali kaze isto ,da je sporiji u oranju od njegovog 533.isto mi je rekao da kad ga potera brze da mu prednji tockovi kao da imaju lufta i kao da se prednjica trese.nakon nekog vremena tresenje prestaje i traktor ide normalno i mirno.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ima preko u BiH dućan,,,svi živi koji imaju ferkana idu kod tog lika po dijelove..ima sve živo....a ako nema u dućanu danas ,,dio stiže drugi dan,,,ako šta trebate pošaljite mi poruku, ja ću otići do dućana i kupiti (naručiti) i pošaljem poštom diljem Lijepe naše....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Lamborghini R2 kaže:
Prvi utisci o ovoj stvarcici:
1 malo je preskupa 85euros i 50 centos
Za sve koji požele tako nešto iskemijati uz pomoć lokalnog majstora ili tko zna kojom balkan metodom predložio bi sljedece:
Na godalici napraviti poklopac (kocku) istih dimanzija kao i skinutu s traktora .Na njoj napraviti dva , možda i tri (u tom slucaju ne treba trokraki prikljucak) izvoda npr R 3/8 ' i još vam trebaju dva kuglasta ventila ( hidroulicna naravno) ili jedan 3/2 odnosno tri priključka/ dva položaja ,jbg ne mogu pronaci slike .
Treba naglasiti ako mislite posluživati dvoradni celindar da vem treba još jedan razvodnik ( jer on svakako teba i u varijanti s ovim gore slo. vetilom) .
I onda sa slavinom birate ili ulje ide u hidrauliku traktora ili prema dodatnom razvodniku .
Ako je nejasno skiciram malo .
 
B

Bobo

Guest
Cek, cek...

Daj ti to skiciraj, a i meni se trenutno motaju neke slike po glavi...

Po mogucnnosti poslikaj i gotov proizvod...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo malo na brzinu , jbt kasnim na posao... :scratch
Kockicu s donje strane treba napraviti isto kao i skinutu s traktora , utori za oringe ili kaj vec ima ,sve u milimetar :scratch
Bilo bi dobro da je @Lamborghini R2 poslika
Ovo je samo teorija, ja to nemam
allmx4.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh