• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Smiljan kaže:
@Bobo, puknuti: prema onome sto mi je rekao serviser, koji dijeli vasa milsljenja, cini mi se da ste obojica u pravu. Potvrdio mi je da kotaci trebaju biti neparalelni, ali jaaako malo. Kaze da po specifikacijama ta neparalelnost na 539 treba biti (cini mi se) do 1.5 cm (razmak izmedju prednjeg dijela kotaca minus razmak izmedju kotaca na zadnjem dijelu kotaca), ali se slozio da zbog hidro volana to moze ici do gotovo paralelnog. Uglavnom namjestio mi je dva ili tri milimetara tu razliku (rekao bih minimalno), prostim okom nevidljivo, a kaze da je to zbog toga da se kotaci vracaju u ravni polozaj. Sklon sam mu vjerovati jer covjek vec dvadeset godina radi na IMT-u (a ima i doma svog)

Sto se tice zapremine u knjizici 539 pise hod klipa 127mm, promjer cilindra 91.4mm, radna zapremina 2.5 l

Meni u knjizici od 549 pise da je na mehanickom volanu to uvlacenje 2-4mm, a na hidrostatickom 4-6mm, iako se kotaci NIKADA ne vracaju sami u ravni polozaj kad imas hidrostaticko upravljanje, vec ga ti moras sam vracati na pravac poslije skretanja...
......
.....

Ok. nego u kojoj ti to knjizici pise? Uputama koje si dobio sa traktorom ili u servisnoj knjizici? Nekako mi se cini da u mojoj kojoj sam dobi sa 539 tog podatka nema ....
 
B

Bobo

Guest
roko kaže:
da ja postavim jednu pametnu...imam IMT 533,,,djed mi tvrdi da je to za Afričko tržište,išao je po njega u srbiju 1975.,ima 40ks,,,i puno više pokazatelja od ostalih 533 u selu,,,
samo da mi kažete dali je to moguće ili ne....djed je radio naželjeznici pa su mu sa posla rekli da ti traktori idu za Afriku i da je on jednoga od te mase kupio.....
posible or imposible :mrgreen: :mrgreen:


Da ti traktori iz 1975.g. su imali 40 Ks i bili su jako brzi na cesti. Imao sam jednog takvog u selu... Ne bih znao jesu li isli za afriku ili ne, ali znam da ga covjek ciji je bio nikada nece prezaliti. Kaze da je sadasnji 539 koji ima neusporediv sa tim 533 i da moze da bi si kupio opet takav traktor...

@Smiljan: Pise mi u uputstvu na 9. stranici. To ti je podatak "Uvlacenje tockova"
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
hvala na pojašnjenju....isitina je što se tiče brzine,ali i motor mu radi bez greške...
 
Č

Čugi

Guest
Patrik kaže:
Pa to je točno,samo što nije bilo v12,nego w12,što znači da je raspored cilindara 3,3,3,3.V12 je 6,6.
Pa i napisao sam W12
 
A

Alen

Guest
Alen kaže:
Očeš motor sa class kombajna starog? Oko 70 ks.
Bobo kaže:
@Alen, ak nisi skuzio, kenjam na veliko...

Ti misliš da ja ne kenjam...?
 
A

Alen

Guest
Bobo kaže:
A sta ja znam... Cinilo se onako, ozbiljno...

Al je ozbiljno....IMT 539 70 ks...perkins motor... jako ozbiljno...
Nego kombajn ima jedan takav. Starinski sa klasifikacijom zrna i uvrečavanje odma po klasama.
 
B

Bobo

Guest
Alen kaže:
Bobo kaže:
A sta ja znam... Cinilo se onako, ozbiljno...

Al je ozbiljno....IMT 539 70 ks...perkins motor... jako ozbiljno...
Nego kombajn ima jedan takav. Starinski sa klasifikacijom zrna i uvrečavanje odma po klasama.


Cekaj malo... tu offtopicarimo u IMT temi, a ja i dalje ne kuzim o cemu ti pricas... Sorry, al slabije kopcam ovih dana

Pa i ZMAJ 780 je imao sortirni cilindar, i sortirao je zrno u 3 klase, ili cak 4, nisam vise siguran...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Evo i knjižice od IMT-a 539, pa da vidite da je tu tako napisano da ima 3330 kubika,sada možda je i krivo naštampano,ali ja sam se uvijek ravnao po tome.

IMG.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
A sada jedno drugo pitanje?
Kako se vidi koliko ide,mislim brzina.Tu piše km/h,ali nije ista brzina u 1 i 3 na 1000 okr/min.

DSC01502.jpg
 
A

Alen

Guest
Pa nije ista brzina. Zato imaš oznake I, II, III. To ti označava brzine a one crtice u krugu ti kažu brzinu u odnosu na br okretaja na odnos brzine..... Ak si me skužio...

@Bobo, kak nekužiš.... Je off i došlo je bez veze do toga... Samo sam htio reči da znam za perkins motor 70 ks sa class kombajna starog sa klasifikacijom zrna...a to znači da je jako star jer novi kombajni nemaju to...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Alen kaže:
Pa nije ista brzina. Zato imaš oznake I, II, III. To ti označava brzine a one crtice u krugu ti kažu brzinu u odnosu na br okretaja na odnos brzine..... Ak si me skužio...


A to je samo za brze brzine,za spore ništa ili?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Aha, fala lipo.
Nači samo one gore trebam gledat :twisted: :twisted:
 
B

Bobo

Guest
Tako je, samo gornje, mada to nije nista precizno... to ti je onako, otprilike stavljeno, okvirna brzina...

Nije kao da ce te radarom hvatat policija, pa da se znas kontrolirati pri tim suludim brzinama ;)


Sto se kubikaze tice, 2500cm3 je ispravan podatak, dok ovo 3330 nije.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Bobo kaže:
Sto se kubikaze tice, 2500cm3 je ispravan podatak, dok ovo 3330 nije.

OK, kontam sad, valjda se je u bivšoj Jugoslaviji volilo malo više popiti za vrijeme tehničkog pregleda i kad bi ugledali novog IMT-ejca, ponos svoga naroda, slavlje odmah uz 3-4 litre vina i malo rakijice.
Glavno da ide moj fergo. ;)
 
B

Bobo

Guest
Da malo vise popiti...

To su bili dani!

U Pozegi smo imali veliki IMT servisno/prodajni centar (nesto slabi ga se i sjecam) i tamo su ljudi dolazili po svoje traktore... Susjed iz sela dodje i kaze, ja bih ovaj, ali da ima gore auspuh, i ne znam jos je nesto bilo... Donio dvije gajbe piva, narezao kulena, sunke i kojecega, decki pojeli, popili i ovaj dobio traktor s "opremom" koju je zelio ;)

Prije nije u IMT-u bilo narucivanja po zelji opremljenog traktora, nego dodjes i biras, a ako nema sve sto hoces ne moras kupiti i to je to... Tako je u Pozegi bila serija traktora s kabinom i dolje auspuhom. Pa da se ubijes...

A sto se tice pijanih traktorista, u ovdasnjim kombinatima za doba Juge je bilo 90% pijanaca. Sto mehanicara, sto traktorista. Zamisli tek taj kirvaj, kad se ponapijaju, i idu u njivu... STRASNO...

Da nije bilo onih 10%, ovi bi valjda povrsili i poorali sumu ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Da i onda još ako je gdje u blizini neka birtija, a vani jako vruće, na našoj strani su to riješavali tako što traktorista utera Đonija u kanal i kaže jeb ga, zavuklo me! Onda cijela ekipa ode pit, vrate se za 4-5 sati i ''izvuku'' traktor. Šefu (ako nije s njima pio) kažu da su ga morali vuć s 5 traktora i da su se patili 5 sati.
 
B

Bobo

Guest
Vis, Petre da i ti znas kako se to kod nas radi...

Znam ja i sefa koji je s radnicima isao "izvlaciti traktor" u obliznju birtiju ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh