• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

L

Lamborghini R2

Guest
Imam pitanje je li moguče na IMT-jevoj hidraulci spojet na neki izvod na poklopcu (ispod sjedala),tako da kad se uključi na ručici zakipanje ulje odmah krene-tj.ne podiže prvo poluge pa tek onda to funcionira?
 
V

Vujo

Guest
Patrik kaže:
Bit će da je pumpa.Još dok sam ja imao 5-6 godina, počeli su neki problemi s traktorom.Najprije su otišli prekidači paljenja, pa se je moj stric,naučio paliti traktor pomoću nekog željeza ili kacavide(neznam kako se to kaže na hrv. šarafciger) pa između one dvije vide na motorinu.Pomalo je i to počelo štekat pa su počeli udarati, onako pomalo,po pumpi gore iznad poklopca,jer kada bi zagasio traktor ona 3,kako bih rekao,neki kružići s izbočinom(evo slika),oni bi ostali na pola puta,pa i sada svaki put prije paljenja moram ih maknuti na lijevo.Pitao sam koliko bi došla reparacija,oko 1000kn,pa si mislim radije da malo više zaradim po ljeti pa da kupim novu pumpu,a stime i elektropokretač.
Evo slika
Obrisan neispravan link.
kod nas bošista za klipnu pumpu uzme 800kuna tu je kompletan servis pumpe znači stavi u fazu i vozi
moje mišljenje je da popraviš izmjeni dise i teraj jer novo je sigurno 5000 6000 kn
 
B

Bobo

Guest
Lamborghini R2 kaže:
Imam pitanje je li moguče na IMT-jevoj hidraulci spojet na neki izvod na poklopcu (ispod sjedala),tako da kad se uključi na ručici zakipanje ulje odmah krene-tj.ne podiže prvo poluge pa tek onda to funcionira?

Moguce je. Neki slovenac to pravi za 60€. Imao sam negdje i sliku, samo ju ne mogu pronaci...

Gledam i ja da sebi nabavim takvo sto ;)
 
A

Alen

Guest
Ljuta pila...

Slika000-8.jpg

Slika001-15.jpg

Slika002-15.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Al bi ja i on svirali! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Mislim da je razlika u tome sto se 579 pravio prije 577 i da su svi imali prednju vucu, te servo. Mislim da su isli svi za izvoz, a ona sacica "sretnih" je ih kupila ovdje, posto je to kod nas rijedak traktor za vidjeti, isto kao i IMT 580...

Uglavnom, razlike mogu biti kao i izmedju 558 i 559, tako male i mizerne da ih ne vrijedi ni spominjati, no tko ce ga znati. Jos nikada 579 nisam vidio u zivo, ali da ga vidim, mozda bih i nasao neku bitniju razliku...

Ako saznam sto vise, javim...
 
A

Alen

Guest
Bobo kaže:
Jos nikada 579 nisam vidio u zivo, ali da ga vidim, mozda bih i nasao neku bitniju razliku...

Dođi i vidi... Pozvan si.
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Mislim da je razlika u tome sto se 579 pravio prije 577 i da su svi imali prednju vucu, te servo.

koje servo? a onaj sto ima moj susjed ravno preko puta živi moje kuce..ima 579 sa prednjom vučom i mehanickim volanom..!!!!!mislim divota od traktora...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zrine892 kaže:
Bobo kaže:
Mislim da je razlika u tome sto se 579 pravio prije 577 i da su svi imali prednju vucu, te servo.

koje servo? a onaj sto ima moj susjed ravno preko puta živi moje kuce..ima 579 sa prednjom vučom i mehanickim volanom..!!!!!mislim divota od traktora...
Zrine ima to i dobrih strana, tvoj susjed bar nemora ići u teretanu :mrgreen: :blackeye
 
Z

zrine892

Guest
DF&Torpedo kaže:
Zrine ima to i dobrih strana, tvoj susjed bar nemora ići u teretanu :mrgreen: :blackeye

da da :) svaki godine na hitnoj zavrsi zbog loma prstiju :) ;) :mrgreen: :mrgreen: :blackeye :blackeye
 
B

Bobo

Guest
zrine892 kaže:
Bobo kaže:
Mislim da je razlika u tome sto se 579 pravio prije 577 i da su svi imali prednju vucu, te servo.

koje servo? a onaj sto ima moj susjed ravno preko puta živi moje kuce..ima 579 sa prednjom vučom i mehanickim volanom..!!!!!mislim divota od traktora...


Puno ljudi u servu na IMT-u ne mijenja ulje, jer nisu upuceni da treba neke stvari i odrzavati. Puno ljudi prica kako je IMT servo nekvalitetan i skidaju ga te rade s cistim mehanickim volanom... Kao to nije motor, da se tu ulje trosi...

@Alen, zahvaljujem na pozivu, mozda i doletim ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Hidro volan

Sto moze zezati na hidro volanu? Koliko sam ja shvatio razlika je jedino u jednom cilindru i sipki koja ide od jednog kotaca do drugog, a ne kao kod klasicnog volana (govorim o 539) gdje do oba kotaca ide sipka, a ne od kotoca do kotaca?
 
B

Bobo

Guest
Re: Hidro volan

Smiljan kaže:
Sto moze zezati na hidro volanu? Koliko sam ja shvatio razlika je jedino u jednom cilindru i sipki koja ide od jednog kotaca do drugog, a ne kao kod klasicnog volana (govorim o 539) gdje do oba kotaca ide sipka, a ne od kotoca do kotaca?


Ti ces na 539 imati hidro volan, a ne servo...

Pogledaj na ovom 579 kako mu hidraulicni cilindar stoji umijesto jedne spone, i da je na cilindar spojena jedna spona koja dolazi s puza volana. na cilindru imas dvosmjerni ventil koji se aktivira preko spone koja dolazi s puznice, nema orbitrola, nego je to polu-mehanicko rijesenje. Ako na puznici imas lufta, imat ces ga i sa servom...


Na 539 hidraulicni cilindar stoji na istom mijestu, ali nema puznice, nego na cilindar dolaze samo dva crijeva s orbitrola i to je to...

Primjetit ces kad dobijes traktor da ces morati vose motati volan da skrenes u lijevo, nego u desno. iz krajnjeg u krajnji polozaj, razlike ce biti puni krug, ako ne i vise ;) Razlog tome je sto cilindar kad se "rasteze" treba vise ulja, nego kad se "skuplja", posto pri skupljanju dio mijesta zauzima klip koji se uvlaciu cilindar, pa treba manje ulja...

Navici ces se na to vrlo brzo ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Hvala na objasnjenju. To sam nekako i shvatio gledajuci moj sa hidro-volanom i odmah kraj njega parkirani jedan 539 bez hidra. Nego, dali postoji neko pravilo koliko prednji kotaci smiju/mogu/trebaju biti "neparalelni". Znam da je to vise ili manje normalno, ali mi se cini da je prednji desni kotac malo vise zakrenut unutra (odokativno jedno pola centimetra) nego lijevi. To se pretpostavljam moze podesiti sa sipkom (kako li se vec zove) sa navojima koja ide od desnog prema lijevom kotacu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh