• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

I

imt 533

Guest
nesječam se kad sam zadnji puta promjenil ulje u filtru za zrak,probat ću to promjenit pa ćemo vidjet,inač prije par godina gas se mogo nabit 2200 obrtaja al sad jedva do 1500
 
Z

zrine892

Guest
Čugi kaže:
zrine892 kaže:
pih...imt-e...

Lako ti je sada se zezati dok je Bobo u GB :lol: :mrgreen:

hehe ;) hehe ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...samo riječju pih imt-e...malo malo pa se neko javi sa nekom frkom ;)
 
M

mladi gazda

Guest
Re: imam problem sa imt 533

imt 533 kaže:
Imam imt 533 i stalno imam problem sa gasom nejde više od 15oo obrtaja jel zna ko u čem je problem ,ako ko zna nek mi odmah javi unaprjed hvala

ovako stvari stoje imao sam ja isti problem sa 539 ali moj je nabijao gasa samo do 1800 okretaja i sve nosvo sve pregledamo i ništa kad ono polugice koje povlače ručicu za gas na boš pumpi doblile lufta i nemože dovoljno da povuku na pumpi.......... malo zatego smanjio luft i dalje samo gas i dan danas teram posle toga a bilo je prije 2 godine
pogledaj to sam neznam jel isto kao na 539 zbog drukčije boš pumpe........
 
I

imt 533

Guest
Ja nemam na bosch pumpi za gas meni ide na onu cijev za zrak sa druge strane,tam se štela za max. ili ler gas ,to je sve bolmbirano i ništa nije dirano,ja imam na bosch pumpi samo za gasit traktor,nemrem tam štelat gas
 
Z

zrine892

Guest
mmožda je poluga gasa...mozda ti je produžena..kao sto je mladi gazda
 
B

BobanNB

Guest
E te dve rupe su ti za mali hladnjak(rucni), kad dodje leto tu ga zasrafis pa u njega leda i sanduk pive...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
BobanNB kaže:
E te dve rupe su ti za mali hladnjak(rucni), kad dodje leto tu ga zasrafis pa u njega leda i sanduk pive...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:lol: :D

off..
kakvu si ono bijesnu pilu pokrio ceradom ? :mrgreen: ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
imt 533 kaže:
Ja sam prvi vlasnik!!!Prošle godine sam mjenjo filtre za gorivo,nove dizne ,bosch pumpa je uređena,ima oko 3000 radnih sati,sad nisam mjenjo filter za zrak

Odšarafi crijevo na pumpi sto dovodi dorivo i vidi jel ide dost. Starom se na ursusu nakupilo krša (zrno kukuruza, nepitaj kak je došlo tu jer niko nezna) na tom šupljem vijku i isto nije htio preko 1600okr/min. Do te turaže je imo snage i čak je oro normalno jedino što je jebeno malo trošio, mislili smo da je pumpa gotova kad ono..... Sva sreća pa nisam u zadnje vrijeme kod kuće i netočim ja, inače bi bilo :axe:
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Ovo je ta pila:

Obrisan neispravan link.

Tomos Automatic,proizveden 70-tih,malo dijelva originalno,trenutno tražim novu makinu,jer je ova prestala disati.Bila su to luda ljeta dok sam pičio s njim po selima.Svako malo sam se zaustavljao da se ohladi,pa bi se i dizna začepila(obavezno
treba imati ključeve sa sobom).Mnogi me pitaju da ga prodam,ali ja ga nebi dao ni za živu glavu,iako i nevrijedi ništa,ali šta sam ja sve prošao s njim,jao meni.Ali eto,nadam se da bude opet vozio.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
A za te dvije rupe stvarno bih htio znati zašta su.Nisu valjda u tvornici radili rupe bez veze.Danke bite.
 
B

Bobo

Guest
Stvarno nemam pojma za sto bi mogle te rupe sluziti, kao sto nisam niti znao cemu sluze one 4 ispod na koljevci, pa su mi rekli ovdje na forumu da je to jedno od mijesta na koje se ucvrscuje prednju utovarivac...


Ne bi me cudilo da je tu zamisljeno ucvrscenje npr. kaveza (za sumske radove), neke prednje ralice, ili pitaj boga sto sve ne...


Pusti masti na volju...
 
T

torpedo

Guest
Ja sam preko njih pricvrscivao korpu kad sam izvlacio drva iz sume. Tako sam povecao utovar da mi se ne bi podizao na zadnje tockove. Naprijed sam stavljao 0,35 m3, a nazad 1 m3
 
L

Lamborghini R2

Guest
Da li neko s foruma zna ako postoji i gdje nabavit nosač utega za IMT549DW-novi tip?
 
B

Bobo

Guest
Imam ja 549 DV Novu liniju, i koliko znam da ne postoji tvornicko rjesenje za nosac utega za takav traktor.

Ja sam sebi poceo praviti za ona dva sarafa naprijed ispod maske, i jos nije gotov, ali ono bi drzalo nekih 200kg bez problema...


Nego, sto to radis da ti utezi u prednjim tockovima nisu dovoljni? Meni utezi trebaju samo i jedino kad tanjuram po vocnjaku, koji ima jedan vrlo nakosi dio, no prolazi i bez njih, pomognem mu u skretanju kocnicom i to je to.

Nosac utega ce cekati jos neko vrijeme.

Pozdrav!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Patrik kaže:
A za te dvije rupe stvarno bih htio znati zašta su.Nisu valjda u tvornici radili rupe bez veze.Danke bite.

Stari je na one 4 rupe odozdol učvrstio ploču i sad to služi za šlep, a najviše kao nosač za štitnik maske koji sprečava nakupljanje krša na hladnjak i grebanja traktora prilikom prolazka kroz šikaru i sl. Morat cu to poslikat jednom
 
L

Lamborghini R2

Guest
Utezi mi trebaju jer imam dobru šumsku prikolicu pa kad ju dobro natovariš postane prelagan pa se malo izgubi pomoć prednjeg pogona.Inaće tu je jedan išo radit isto utege preko prednja dva šarafa i onih 2para nakon kartera,te mu je sad pred mjesec dana pukla "koljevka"-nosač diferencijala.Neznam točno kolko je gore stavio mislim oko 170kg.
 
B

Bobo

Guest
Gle, ako je tom tvom kolegi pukla koljevka od previse utega, onda nemoj ni ti stavljat utege, nego naspi vodu u prednje gume i neces imati problema.

Svakako umjesaj antifriz u vodu, da ti se preko zime ne smrzne, i to je to!


Sad definitivno odustajem od utega, a ti manje tovari na tu svoju prikolicu ;)
 
L

Lamborghini R2

Guest
Što se utega tiče ipak ču pokušat nešto smislit,ako uspije :D :? ,koljevka je 2000kn tak da?
Ako mi uspije stavit ću slike.što se tiče pucanja na tom IMT-u to je samo još jedan znak da se kvaliteta na IMT traktorima malo i pokvarila(nažalost).To znam po sebi jer na IMT558 sa vitlom stavim i 8ili6 utega i još ga digne ali kad ga spustiš nemašanse da pukne koljevaka.Bar dosad!
 

Najnoviji postovi

Na vrh