• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Gle, na tebi je, ali ja sam definitivno od toga odustao...

Na 558 se nosac utega veze na za to odredjeno mijesto, tako da koljevka nece samo tako puci, a u prilog ovoj tvrdnji ide i zakljucak da je 558 kud i kamo kvalitetniji proizvod od bilo kojeg IMT traktora novijeg godista...

Sretno s "projektom"!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Imam pitanje za IMT stručnjake :D . Koliki je promjer rupa na stražnjim polugama IMT-a 533 ili 539?
Thx
 
B

Bobo

Guest
I. Kategorija...

Sutra ti izmjerim i napisem, ako me nitko ne preduhitri...
 
B

Bobo

Guest
Izmjereno...

22.5mm je na 539, no poslije 25 godina rada moralo se i malo "mesa" potrositi, a od viska glava ne boli.

Ako se ne varam, po standardu treba biti 22.2mm, no to i nije toliko bitno, posto IMT nije po standardu ;)
 
B

Bobo

Guest
Lamborghini R2 kaže:
auuu Bobo,neke tanke ručice! :?

Tko prica o rucicama? Covjek pitao za promjer rupa na straznjim polugama, i ja mu izmjerio...
 
L

Lamborghini R2

Guest
Znam Bobo,bila je to šala ali stvarno neznam kako te poluge na 539 toliko izdrže.
Izgledaju dosta slabe u odnosu na slične traktore.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Hvala Bobo, to me zanimalo. Mislim da je onih 0.3 došlo od dugogodišnjeg korištenja...
 
B

Bobo

Guest
zjockoo kaže:
Hvala Bobo, to me zanimalo. Mislim da je onih 0.3 došlo od dugogodišnjeg korištenja...

Nema na cemu!

Gle, zaboravio sam ponijeti "subler", pa sam mjerio zidarskim metrom, onako "od oka"...

Kad budem isao na selo iduci put, izmjerit cu kako treba...
 
L

Lamborghini R2

Guest
Od čega bi se dao stavit altenator na IMT558 jer ako je veći onda se neda spasirat-smeta mu nosač utega.?
 
B

Bobo

Guest
MORAS rezati nosac utega!

Ako se sutra sjetim, uslikat cu ti ujakov 558 i kako je on to lijepo rijesio... Samo smeta komad od otprilike 7x7cm... Nista strasno. Ujak na nosacu stalno ima 4 utega i po potrebi dodaje jos 2 i nikad problema.
 
L

Lamborghini R2

Guest
dobro,samo Bobo,.........,nemoj daa se upustim u operaciju rezanja nosača pa da drugi dan traktor na podu.
:lol:
 
B

Bobo

Guest
Kad ti kazem da stvar radi.

Rezi samo onoliko koliko ti smeta i to je to. Ujaka danas nisam vidio, ali da jesam, svakako bih ti uslikao da vidis.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Evo imam pitanje
Zašto ako je imt 539 na malo većem gasu i ako malo naglije spustim onu ručicu od gasa on se zagasi.
Jeli problem u pumpi ili?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Puno prošlo.Misliš da je u njima problem?On se ne zagasi ako pomalo smanjivam gas,ali ako malo brže potegnem onda odmah stop.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
imao sam taj problem na 560 promenim filtere i nista i onda proverim ono sito na ulazu u rotacionu pumpu kad ono unutra haos ocistim vratim i problem resen. malo se teze vadi i vraca sito i mora da se pazi na elemente ispod njega da se vrate kao sto su bili.
 
B

Bobo

Guest
Gle, znam da traktor kad radi na vecem gasu sve ok, i cim mu pustis gas, on se ugasi. To je u 95% slucajeva do zacepljenih filtera goriva, naravno ako je s pumpom sve u redu i sta ti aj znam sve ne... ;)

Dakle, ja bih na tvom mijestu najprije pregledao i po potrebi promijenio filtere goriva, ocistio sito iznad casice, te isprao casicu, a ako i dalje pravi pizdarije, javi, pa cemo traziti dalje ;)

@kloki, vjerovatno nema rotacionu pumpu, vec linijsku... Ona guta sav moguci krs iz goriva ;)

Imao sam isti problem na 549, i da nisu kolege forumasi pripomogli, jos bih se natezao s njime ;)
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Bit će da je pumpa.Još dok sam ja imao 5-6 godina, počeli su neki problemi s traktorom.Najprije su otišli prekidači paljenja, pa se je moj stric,naučio paliti traktor pomoću nekog željeza ili kacavide(neznam kako se to kaže na hrv. šarafciger) pa između one dvije vide na motorinu.Pomalo je i to počelo štekat pa su počeli udarati, onako pomalo,po pumpi gore iznad poklopca,jer kada bi zagasio traktor ona 3,kako bih rekao,neki kružići s izbočinom(evo slika),oni bi ostali na pola puta,pa i sada svaki put prije paljenja moram ih maknuti na lijevo.Pitao sam koliko bi došla reparacija,oko 1000kn,pa si mislim radije da malo više zaradim po ljeti pa da kupim novu pumpu,a stime i elektropokretač.
Evo slika
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh