• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

bojance

Guest
torpedo kaže:
OK. Rasturam ga za vikend, a pozvao sam i majstora. To je ipak priuceni majstor koji popravlja i traktore mada najvise iskustva ima sa Tomom Vinkovicem. Nisam bas shvatio gdje se tacno dodaju podmetaci da se smanji luft i koliko orjentaciono to uzima vremena? I jos nesto: Koliko je opasno da ovih par dana radim sa njim?
Pozdrav i hvala...
Da bi izgubio luft ne dodajes nego skidas podmetace (onoliko koliko treba) a oni se nalaze bas tu gde ti curi ulje. Podmetaci se nalaze na one srafove sto su na kraju kucista odmah do tocka. Majstori to vec sve znaju tako da nece biti problema.
A nije opasno raditi neko vreme sa njim jedino sto ce mozda ulje da curi . Semeringe i onako moras da menjas.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Alen kaže:
Bobo je sjeo na njega... Hehe...

:lol: :lol:

a si se raspištoljio sa slikama,,dobre dobre 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa kaj je ovo..., zar te sve slike koje je Alen danas postavio nisu več otprije na forumu?????
 
T

torpedo

Guest
Rasturio sam traktor. Izvukao obje poluosovine. Luft je i u lezajevima. Ukupno imam aksijalnog lufta oko 2,5-3 mm po jednoj strani. Poluosovine se sudaraju. Prstenova na trubama (sa strane prema tocku) desno nema, a lijevo imaju 3x 0.6 mm... Odlucio sam da zamijenim lezajeve (mada mi je majstor predlagao ubacivanje prstena ispod kosuljice lezaja). Nisam jos sastavi traktor, ali mi nije jasno koliko poluosovine smiju da pridju jedna drugoj? Sudeci prema kanalima na njima one se skoro dodiruju kroz trkace... Imam neke fotke pa bi mogao okaciti...
Ima li neko kakvo iskustvo?
Tupi udar je prouzrokovalo aksijalno kretanje poluosovina tako da su udarale jedna u drugu pa je sa jedne strane bio malo pomjeren prsten koji osigurava lezaj...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Koliko bi trebao 539 imati lufta na volanu,jer kada idem 3 brzom onda mi se počinju trest prednji kotači zbog tog lufta.Šta bi trebalo promijeniti?
 
S

Smixy

Guest
Patrik kaže:
Koliko bi trebao 539 imati lufta na volanu,jer kada idem 3 brzom onda mi se počinju trest prednji kotači zbog tog lufta.Šta bi trebalo promijeniti?
A kakvi su ti krajnici spona? Možda se zbog lufta na njima javlja trešnja kotača.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
To je sigurno u mehanizmu.Kada okrećem volan na mjestu on se okrene jedno 30 stupnjeva,a one šipke ostaju na mijestu.
 
B

Bobo

Guest
Lufta MORA biti oko 15-30 stupnjeva.

Tresnju kotaca mozes sprijeciti da upres u desnu sponu nogom i to je to, a rjesenje se nalazi u piksiranju rukavaca, centralnoig klina, promjeni lezajeva u rukavcima, te promjeni krajnika spona...

Tu i tamo bi se trebalo dosipati ulje u puz volana, no ja nisam do sada upoznao osobu koja to radi ;) Ja u mom puzu imam 1.5kg masti i nikada s njim problema...
 
B

Bobo

Guest
Gle, uhvati traktor za prednji kotac i klimaj traktor lijevo-desno. Vidjet ces kako se rukavac pomice zajedno s kotacem, i to je najvjerovatnije problem tresnje. Koliko znam da se puz moze doteci i postelati, ali to nikada nisam radio. Kad ode, komplet skidaj i majstoru, jer je previse zezanja... U skoro 30 godina kako imamo traktor, ovo je na njemu drugi puz otkako je kupljen, a radi se o brojci od oko 10 000 radnih sati, od cega velika vecina na njivi...
 
I

imt 533

Guest
imam problem sa imt 533

Imam imt 533 i stalno imam problem sa gasom nejde više od 15oo obrtaja jel zna ko u čem je problem ,ako ko zna nek mi odmah javi unaprjed hvala
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: imam problem sa imt 533

imt 533 kaže:
Imam imt 533 i stalno imam problem sa gasom nejde više od 15oo obrtaja jel zna ko u čem je problem ,ako ko zna nek mi odmah javi unaprjed hvala

Hm, tesko je ovako al probat ću pomoć. Provjeri il promijeni filtere goriva i čašicu očisti ak nije neki trošak a ak nijsu dugo mijenjani moguće, kad je zadnji puta zračni filter očišćen i ulje promijenito u njem, jel sipano ulje u pumpu. I one banalne stvari, jel otvoreno gorivo do kraja, da možd obrtomjer nelaže, i sl. U najgorem slučaju ak je motor dobar, može bit pumpa, i da pitam jel si prvi vlasnik, a u biti neznam ništ, de malo detalja, kolko sati ima, daj potrudi se malo više, pomoćemo ti.
 
I

imt 533

Guest
Ja sam prvi vlasnik!!!Prošle godine sam mjenjo filtre za gorivo,nove dizne ,bosch pumpa je uređena,ima oko 3000 radnih sati,sad nisam mjenjo filter za zrak
 

Najnoviji postovi

Na vrh