• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

L

Lamborghini R2

Guest
Da li neko zna koliko košta i gfje se da nabavit hidro-volan za IMT 560?((pumpa,glava,cijevi ,cilindar i rezervoar))
I još ak neko zna naziv za boju kojom se bojaju motor getriba diferencijali na IMT,i gdje ju nabavit?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
mladi gazda kaže:
Bok svima!! imam jedno pitanje glede mog IMT-a a to je prodajem Imt 567 prvi sam vlasnik traktor je inače 84 i ja sam kao što sam reko 1 vlasnik tj. moj otac ga novog kupio i do dan danas radio samo 17 jutra zemlje ima 4681 rh nove zadnje gume kompresor, kabinu blombe na boš pumpi uredne sve ok motor radi kao sat isparavan u potpunosti pa sam htio pitati koliko bi vi ovako po opisu traktora dali u eurima jer koliko sad dobivam za njega je prva sramota nitko baš nitko od ovih švrecera nepoštuje ono prvi gazda oni samo cijene svoje lakridje a meni blate to što sam prvi gazda a to ono ništa ti to neznači ajd sad ako vam nije teško da mi kažete jednu realnu cijenu da se znam sekirati?? uslikao bih ga al nema usb kabal za motorolu ali bit će slika ako ga neprodam za siću............HVALA VAM mladi gazda

Ja mislim da ti je najveći problem to što IMT traktori toga ranga nisu baš na nekoj cjeni, jako slabo.
U mom selu ima jedan 567, ore i obrađuje s njime 40 rali zemlje i traktor ide bez problema.
Mi smo predprošle godine prodali 560 za 3400 eura jer jednostavno više nismo mogli dobiti, tak da su cijene vrlo slabe!
 
M

mladi gazda

Guest
Hvala ti na mišljenju ali toliko i dobivam samo koju stotku više ali eto postao mi je taj 567 slab i moram naći jači zbog silo kombajna kojeg teram sa njim spor je na kardanu i to me košta nekoliko jutra u sezoni tak da........ hvala ti još jednom....mladi gazda
 
M

mladi gazda

Guest
Lamborghini R2 kaže:
Da li neko zna koliko košta i gfje se da nabavit hidro-volan za IMT 560?((pumpa,glava,cijevi ,cilindar i rezervoar))
I još ak neko zna naziv za boju kojom se bojaju motor getriba diferencijali na IMT,i gdje ju nabavit?

JA sam ti išao u Srbiju po taj hidro volan za moj 567 kompletan sa svim što treba znači sve i u Šidu kaže drug u trgovini druže to će te da košta oko 12000 kuna a ja cu molim ne neću sad uzeti drugi put ću. A bratić mi kaže da kod njega u Virovitici možeš naći kod mislim da je on motoroad ili tako nešto možeš naći za 5000 kn sam to mi bilo puno al kad sam vidio u Sribiji što mi ovaj reko ja skoro dobio šlog!! to ti je moje iskustvo........ mladi gazda
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pomocni kocioni cilindar za IMT 5136 kosta kod nas 1040kn a u Šidu u istoj toj trgovini bila 2 po staroj cijeni 400kn i ja blesan uzmem jedan a sad mi treba i drugi a sad je cijena 740kn. Reduktor prednje vuce za rucno spajanje pogona s kompletnim kucistem sam u tvornici IMT platio 520eura a kod nas je cijena oko 7000 kuna! Tu su naravno marze i pdv ali sta je puno puno je. :?
Mislim da mali ferko na kardanu nema vise od 15ak konja
 
T

tekic

Guest
Lamborghini R2 kaže:
Da li neko zna koliko košta i gfje se da nabavit hidro-volan za IMT 560?((pumpa,glava,cijevi ,cilindar i rezervoar))
I još ak neko zna naziv za boju kojom se bojaju motor getriba diferencijali na IMT,i gdje ju nabavit?

JA bojao svog IMT 558 (mislim da su slike negdje naprijed) sa RAL 7043 .Boja je orginal IMT ,mada su oni eksperimentirali i sa ostalim nijansama.
 
M

mladi gazda

Guest
Kićo kaže:
Pomocni kocioni cilindar za IMT 5136 kosta kod nas 1040kn a u Šidu u istoj toj trgovini bila 2 po staroj cijeni 400kn i ja blesan uzmem jedan a sad mi treba i drugi a sad je cijena 740kn. Reduktor prednje vuce za rucno spajanje pogona s kompletnim kucistem sam u tvornici IMT platio 520eura a kod nas je cijena oko 7000 kuna! Tu su naravno marze i pdv ali sta je puno puno je. :?
Mislim da mali ferko na kardanu nema vise od 15ak konja
Vidim da ste kao što ste napisali bili u Šidu zbog nekih dijelova od IMt-a htio sam pitati dije ta trgovina u kojoj ste bili di se nalazi?? Ja bio u trgovini koja se nalazi u ulici u centu na prvom semaforu se skrene lijevo i nekih 50 metara sa lijeve strane zove se ZMAJ a skupi su do punog gasa aonda ako vam nije teško da mi kažete dije ta trgovina u Šidu.
hvala............ mladi gazda
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mislim da je to ta trgovina i da je jedina u Šidu. Imam broj telefona i mobitela od njih pa ako ti treba posaljem ti na PP
 
M

mladi gazda

Guest
Kićo kaže:
Mislim da je to ta trgovina i da je jedina u Šidu. Imam broj telefona i mobitela od njih pa ako ti treba posaljem ti na PP
Zahvaljujem na pomoći ali oni su mi preskupi a i imam od njih vizitku tak da hvala još jednom. mladi gazda...
 
B

bduda

Guest
ja sam prošle godine telefonom zvao u tu trgovinu u Šid za djelove za generalku na mojem 5136 i bili su dosta skuplji nego kod nas pa sam kupio djelove u trgovini DIVING u Čazmi po povoljnijoj cjeni.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ta firma ima trgovinu u Čazmi i u Bulincu kod Bjelovara. Kod njih se moze i narucit sta nemaju.
 
T

torpedo

Guest
Imam jedno pitanje:
Kada sa IMT 533 nailazim na kamencice ili uskacem u brazdu (bilo da se lijevo ili desno naginje) osjeca se neki tup udar u diferencijalu. Kao da poluosovine imaju aksijalni luft. Ima li neko priblizno predstave o cemu bi se moglo raditi? Imace mi se desilo prije mjesec dana da mi posle 5-6 dana oranja procuri ulje iz diferencijala kroz puske na oba tocka. Nije neka velika kolicina, ali planiram da mijenjam semeringe na oba tocka (2+2 semeringa). Rado bih i ovo sredio, a pojma nemam o cemu bi se moglo raditi...
Inace: Ranije sam se javljao sa problemom crnog dima. I problem je rijesen sa zamjenom ulozaka na diznama (bas kao sto me neko posavjetovao na ovom forumu).
Hvala svima!
 
B

bojance

Guest
Verovatno ti poluosovine imaju lufta. Zbog toga hoce ulje da procuri jer propadnu semenici ( bas zbog tog lufta).
Stvar se resava skidanjem ili dodavanjem podmetaca izmedju kucista i tocka. To bi ipak trebao da uradi neki majstor..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, morao bi staviti neke dištance da ti kotač prileže na osovinu i onda nebi trebalo biti lufta, naime vjerojatno se radi o milimetrima!
 
T

torpedo

Guest
OK. Rasturam ga za vikend, a pozvao sam i majstora. To je ipak priuceni majstor koji popravlja i traktore mada najvise iskustva ima sa Tomom Vinkovicem. Nisam bas shvatio gdje se tacno dodaju podmetaci da se smanji luft i koliko orjentaciono to uzima vremena? I jos nesto: Koliko je opasno da ovih par dana radim sa njim?
Pozdrav i hvala...
 
T

torpedo

Guest
Ja sam od 533 poceo da skeniram i prebacam u pdf, ali mislim da ce potrajati jer nisam bas dobar sa vremenom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh