• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

T

trpavac

Guest
Bobo kaže:
IMT 533 moze pri normalnom odrzavanju i radovnim promjenama ulja izdrzati do 8 000 radnih sati bez problema, a nisu niti rijetki slucajevi da okrenu i 10 000... s 4 000 mora paliti na zub i ici ko blesav!

Kod nas je bio jedan generalno uredjen 533 de luxe (prefarban, nove gume, generalno sve preuredjeno) za 15000Kuna, dakle 2 000€ Traktor stani pa glledaj...


533 je u zadnje vrijeme izgubio na vijeni, poglavito sto se sve teze za njega mogu naci dijelovi... No jos uvijek ih ima, samo ne znam do kad :scratch

Bobo IMT 533 sa repariranim motorom,pofarban i uređen se jedva danas može prodat po 12 000 kn....
 
B

Bobo

Guest
Ovaj je bio na stocnom sajmu u Pleternici (kraj Pozege) prije nekih 2-3 godine, i lik ga je sigurno mjesec dana dovozio tamo, dok ga netko na kraju nije kupio...
 
B

Bobo

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
moj prijatelj je prodao IMT 539 95god solidno stanje za 4000E. :roll:

Dakle, tu se radi o 539, tu se radi o '95. godistu i tu se radi o solidnom traktoru...

533 je postao dio povijesti, i u mom kraju se jos rijetki vozaju...

To nije nikakva cuda cijena za jedan 539, ali oko 10 000Kn je neka cijena za 533...
 
L

Lamborghini R2

Guest
Razvodnik radi ko urica.Ako imaš neki težak stroj na traktoru i želiš da ostane u zraku nakon
što traktor ugasiš samo preklopiš na neki zatvoreni izvod.Nema šanse da se spusti.
Što se tiče sheme gore volio bih poslikat ali foto pokvaren :cry:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Dakle, tu se radi o 539, tu se radi o '95. godistu i tu se radi o solidnom traktoru...

533 je postao dio povijesti, i u mom kraju se jos rijetki vozaju...

To nije nikakva cuda cijena za jedan 539, ali oko 10 000Kn je neka cijena za 533...[/quote]
i jos k tome traktor ima 1200rs...
traktor je bilo vrijedno kupiti. :roll:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo modificirane sheme koja ide u realizaciju po zimi jer sad ne mogu staviti traktor u opsajd ;)
Dakle ,skinuti poklopac i umjesto njega staviti kockicu s dva izvoda i spojiti po shemi na slici .
Treba samo paziti da razvodnik podnosi radni pritisak na T (pvratnoj )strani .Mislim da svaki podnosi nekih 160 bara a više ni IMT ne napucava
Kada radimo s traktorskom hidraulikom krug ulja se zatvara preko razvodnika , isto kao i preko onog poklopca kojeg treba skinuti
Kada pomaknemo rucku na razvodniku ulje od pumpe ide prema komori cilindra i cilindar se uvlaci / izvlaci .
He ,he znao sam da postoji jednostavnije rješenje , ne treba slavina ,ni ici u Slo.

hv4hlg.jpg
 
B

Bobo

Guest
A daj mi napisi kud ide ulje kad ne radis s cilindrom nista? mora biti i neki rasteretni krug u igri, a ako zatvoris samo zaj izvod od pumpe, ne pise ti se dobro...

Uglavnom, ja mislim da ovo kak si zamislio nece raditi, jer valjda bi se netko sjetio kako to rijesiti...

Ja sve gledam da rijesim neki alternator koji na sebi ima uljnu pumpu za servo od volana, te ju spojiti na neki razvodnik s nekog vilicara ili neceg drugog, te mislim da ce to raditi samo tako... naravno, treba izmisliti i nekakav spremnik ulja, no o tom potom... a uz to ce mi raditi i hidraulicne poluge, a imat cu dvosmjerni razvodnik na traktoru.

A da je ovaj iz Virovitice majstor imalo fer, vec bih imao ugradjen dvosmjerni razvodnik kako bog zapovijeda, i ne bih morao razmisljati kako kemijati kojesta po traktoru...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pumpu ne možeš zaj..jer je sigurnosni ventil (ventil na kojem je podešen max. pritisak )na njoj tako da je zašticena kao licki medo ;)
Ako ja dobro kužim situaciju pumpa tjera ulje preko one cijevi i preko poklopca napaja hidrauliku traktora .Tako ce i dalje biti samo kaj sad ulje ide preko razvodnika ,prati crvenu crtu .
Šteta kaj nema nitko to raskopano da vidim kako izgleda taj poklopac s donje strane
Bobo kaže:
Ja sve gledam da rijesim neki alternator koji na sebi ima uljnu pumpu za servo od volana, te ju spojiti na neki razvodnik s nekog vilicara ili neceg drugog, te mislim da ce to raditi samo tako... .
Pripazi jer pumpe od servo volana ti ne rade na visokom pritisku ,ako misliš na pumpu s kamiona i sl.
 
B

Bobo

Guest
PUmpa s honde civic skrece u mijestu pri ler gasu 2.5 tona tezak terenac s OGROMNIM gumama bez da se ugrije, tak da ono... bolje mi niti ne treba...

Ako i ova ideja uopce zazivi...
 
S

strongboy

Guest
Bobo kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
moj prijatelj je prodao IMT 539 95god solidno stanje za 4000E. :roll:

Dakle, tu se radi o 539, tu se radi o '95. godistu i tu se radi o solidnom traktoru...

533 je postao dio povijesti, i u mom kraju se jos rijetki vozaju...

To nije nikakva cuda cijena za jedan 539, ali oko 10 000Kn je neka cijena za 533...
vidim da kod vas u hrvatskoj imt su puno jeftiniji.kod nas u makedoniji jos uvek drze cenu.danas sam pricao sa jednim prijateljem,i rekao mi da se negde u nekom selu, prodaje traktor store za 3000 eura.,i jios jedan imt 533 za 2500 eura.sad sam vise zainteresiran za store.mislim da imaju manju potrosnju a i jaci su od 533 ili 539.aj da ga najprije vidim u kakvoim je stanju.taj isto moj prijatelj je nedavno kupio fiat od oko 60-65 ks,ima oko 9000 radni sati,a kupio ga je 4600 evra. traktor je stvarno super. i tako ;) .sad sam jako zainteresiran za tog store traktora.i ako je ok, kupujem ga.pozdrav iz makedonije.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
PUmpa s honde civic skrece u mijestu pri ler gasu 2.5 tona tezak terenac s OGROMNIM gumama bez da se ugrije, tak da ono... bolje mi niti ne treba...

Ako i ova ideja uopce zazivi...

tesko?
 
B

Bobo

Guest
Sto mislis pod ovim "tesko?"

Nemam ja neke prikljucke koji bi takav sistem mogli preopteretiti. Planiram onaj vuceni malcer preurediti da se dize i spusta pomocu hidro cilindra, jer mi vec dojadilo rucno dizati i spustati tako tezak stroj.

Stovise, jos bi mi najvise pasao odvojeni jednosmjerni krug, kao sto torpedo ima na svojim traktorima za dipanje, posto nemam strojeva s dvoradnim cilindrima, nit cu ih imati.

Da imam tvornicki razvodnik, on se moze stelati da bude ili dvoradni ili jednoradni i to bi bilo najbolje rjesenje...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Stovise, jos bi mi najvise pasao odvojeni jednosmjerni krug, kao sto torpedo ima na svojim traktorima za dipanje, posto nemam strojeva s dvoradnim cilindrima, nit cu ih imati.
Mislim da bi bilo najbolje rješenje da kupiš Torpedo TD 55... :lol: ;)
Bobo kaže:
i to bi bilo najbolje rjesenje...
 
B

Bobo

Guest
Jes ti normalan... Imao je kolega TD55 kojemu je on bio prvi vlasnik... traktor ne da je los bio, stalno mu se kvario, i na kraju ga se rijesio... Imao je i dva dvosmjerna izvoda s desne strane sjedala, i na njih je stalno curilo ulje po podu, i kabina je vijela bila masna od toga...

Jos jednom napominjem da je traktor kod njega bio od prvog dana, i nije ni 5 godina izdrzao. Na svu srecu rijesio se krsa... ;) 8)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Jes ti normalan... Imao je kolega TD55 kojemu je on bio prvi vlasnik... traktor ne da je los bio, stalno mu se kvario, i na kraju ga se rijesio... Imao je i dva dvosmjerna izvoda s desne strane sjedala, i na njih je stalno curilo ulje po podu, i kabina je vijela bila masna od toga...

Jos jednom napominjem da je traktor kod njega bio od prvog dana, i nije ni 5 godina izdrzao. Na svu srecu rijesio se krsa... ;) 8)
To su traktori proizvedeni za ove države, nego kupi ti 1990.g. taj ti je sigurno dobar. ;)
 
B

Bobo

Guest
Pa on ga je i kupio negdje oko 1990.g.

bar mislim, ne znam je li tad uopce i postojao td55 adriatic...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Pa on ga je i kupio negdje oko 1990.g.

bar mislim, ne znam je li tad uopce i postojao td55 adriatic...
Da postojao je 85.g. TX 55, al adriatic je izašao 88.g.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Planiram onaj vuceni malcer preurediti da se dize i spusta pomocu hidro cilindra, jer mi vec dojadilo rucno dizati i spustati tako tezak stroj.
nisam video taj stroj dali ga vuces preko poluga ili preko poteznice. ako ne ide na poluge ti nemas problem.
 
B

Bobo

Guest
Vucem ga preko poteznice, jer samo tako i mogu... Pokusali smo ga kopcati na poluge, ali ne bih ga zbog kardana mogao puno podici, a i vise mi se svidja sistem preko poteznice...

Ovo je bas taj stroj:

[youtube:3woltz5v]8cViK3iYVWY[/youtube:3woltz5v]
 

Najnoviji postovi

Na vrh