• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
steta sto nije snimano izvana,da se vidi cijeli traktor i to.. al nije ni ovako lose. ne vidi se takav svaki dan :D

nego,imam pitanje..
vjerovatno se rasparavljalo o tome ovdje,al neda mi se trazit a ni ne sjecam se vise makar sam sve procitao.
koja je razlika izmedu 533 i 539?
539 je naravno noviji,ima alternator a ne dinamo kao 533. dalje neznam.. rekao mi je stari da je kompresija veca na 539? ima sta jos? po cemu je 539 bolji od 533? osim sto je noviji? :scratch

edit: sad sam se sjetio.. vodena pumpa je isto drukcija,zar ne?
 
B

Bobo

Guest
Kako cu snimat izvana, kad ima prasine da je to bio uzas jedan... Meni se ovako svidja. Imas par slika izvana i to bi trebalo biti dovoljno...

Sto se 533/539 tice... Raspravljalo se i o tome... imas trazilicu, pa pretrazi forum...

Razlika je u kompletno drugacijem motoru, obicna verzija ima jednostepeno kvacilo, dok DE-luxe ima dvostepeno i speru... Drugih razlika nema...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
dobra je strojcina taj IMT.
kkoliko mu je negdje cijena ???
ima ga jedan u mome selu to je divota zvuka dok mu nabije gas 8) 8)
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma kako im se cijene krecu, ali su jeftini traktori.

Ovaj covjek ima 2x539, 577, 5106 i 5136... Radi oko 150 jutara zemlje i ne pada mu na pamet da ih mjenja...

5106 je kupio sa 100-tinjak sati, i do dana danasnjeg nije dotegao vijka na njemu.

Ovaj 5136 sa clipa je kupio izradjen, te ga kompletnog sredio. Prepravljena je prednja vuca da se pali preko rucice, a ne automatski. Prije par godina se prevrnuo, jer su mu kocnice na punoj prikolici otkazale, i ode na otpad i nadje kompletnu kabinu tamo... Jako puno srece je imao. Na traktoru se ne vidi nista, i na njemu je imao samo manje zahvate, posto je cijeli sredjen...

Navecer kad oru, ovaj da gas, a vatra na auspuh ;) Da tek to vidis. 5136 nema prigusivac, vec iz turba ide samo cjevcina kroz haubu i to je sve. Predivan zvuk...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa taj ima cijelu porodicu IMT-a :D :) :lol:
ne muci ga malo buka u tim IMT posto ima samo IMT-a pa sve vrijema provodi u njima :scratch
 
B

Bobo

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
pa taj ima cijelu porodicu IMT-a :D :) :lol:
ne muci ga malo buka u tim IMT posto ima samo IMT-a pa sve vrijema provodi u njima :scratch


Zaboravih napomenuti da je imao 2 zmaja 133 pa ih je zamijenio sa 142RM kojeg je takodjer kompletno preuredio. Isao je u toliku krajnost da je otisao u ZMAJ u Zemun po original boju i naljepnice ;)

I NE pravim ljubiteljima IMT-a buka ne smeta, jer ju ne cuju od zvuka motora ;)
 
A

Alen

Guest
Evo stigao i u moju "avliju" mali IMT 533, ali samo nakratko. Rus mi je trenutno izvan pogona, otišla hidraulika pa da se mogu poslužit sa ferkom za oranje iza ječma i posijat repicu....

Nakon posla ide na farbanje i na "burzu" pa malo zaradit na njemu....

Jer ipak nema traktora do rusa....

Sl1.jpg


Sli00.jpg


I da ovo ulje ispod traktora nije njegovo.... Iscurilo rusu iz hidraulike kad je riknula....
 
B

Bobo

Guest
Ahhh, kud si gledo kad si kupovao?!?

Trebao si iskesirati jedan lijepi, uredni 539, rijesit se kojekakvih krseva po dvoristu i napokon imati pravi traktor... ALI NE, ti odes i kupis 533???

A kako mi se cini, morao je biti full bagatelan da bi na njemu mogao nesto zaraditi :scratch
 
A

Alen

Guest
A zar misliš da ja kupujem skupe traktore??
Ma dobar je...tak i tak nebude dugo kod mene.
 
M

Mata imt 540

Guest
Bobo imam jedno pitanje za tebe ovak recimo kolko bi došla nova pumpa za hidrauliku za mojeg imt 540 možda je ista ko i od 539 a ubiti neznam ali recimo kolko dođe nova. hvala unaprijed :)
 
B

Bobo

Guest
UH, gdje me nadje u neobranom grozdju...

Mi smo za 539 dali svoju i uzeli repariranu u Srbiji, i to smo jako tesko nabavili, jer smo se MORALI sastajat na "Arizoni", a nitko od majstora nije htio tamo dolaziti... Cijena je bila tadasnjh 300-400DEM i stara pumpa. NAPOMINJEM da smo uzeli staru, repariranu s godinu dana garancije u najgore vrijeme gdje su mogli izmisljati cijene kako su htijeli... U Hrvatskoj je pumpa kostala oko 800DEM, nova, a repariranih nije bilo...

Sad je to valjda puno jeftinije, posto dijelova sad ima na svakom cosku, kako novih, tako i polovnih pa ces si valjda naci nesto...
 
M

Mata imt 540

Guest
aha ok svejedno hvala na pomoći jer pitao sam starog jel najesen raskapamo odnosno na zimu veli da budemo sigurno generalku bacila pa veli da ga naj više pumpa brine kaj lupa a rekel sam da i drugima zna lupat ali onda je reko kaj bi novu možda nabavili ili tak nekaj pa sad neznam dugo je do zime tak da ono budemo vidli
 
B

Bobo

Guest
Pumpu mijenjaj tek kad se pokvari!

Znam dosta IMT-a na kojima od prvog dana pumpa lupa i nikad s njima problema. Na 539 mi lupa samo pod tanjuracama, a na 549 kad na hidrauliku dizem nesto stvarno tesko...

kod susjeda lupa u mijestu bez opterecenja vec godinama pa nista... Samo se trebas navici na novi zvuk i to je to ;)
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
da se nadogradim kad ste vec spomenuli remontovane pumpe imt-a. skoro sam menjao pumpu visokog pritiska na 560 po sistemu staro za remontovano u preciznoj mehanici u bg i naravno pravi potez s obzirom na losa iskustva sa bosistima. 10000 din ili oko 130 e naravno garancija 1 g i zadovoljan ja sa radom traktora
 
M

Mata imt 540

Guest
ma slušam ja nju več 4 možda 5 godina ali ono stari se žali da nekak slabo diže ali probal bum ga odgovorit od toga onda :) ma samo da motor zriktamo eventualno ako i lamelu promjenimo i vozi miško dalje :)
 
B

Bobo

Guest
Ako slabo dize. promijeni gumice najprije, pa onda trazi dalje... pumpa je zadnje sto moze otici.

Ako saltas tako da mjenjac puno runi, a ulje u hidrauliku nikako ne mijenjas, onda ce ti biti kao i kod nas na 539... Samo je odjednom otisla i vise joj nije bilo spasa...

U ulju jako puno spene i kad je to preulo kroz filter i pumpu, ode sve u vrazju meter. nasom krivicom, naravno. Skola koja nas je jako puno kostala...
 
M

Mata imt 540

Guest
diže on dok je hladan u vražju mater nego kad se zgrije onda malo ga muči :) a kad ono radim dosta dugo onda mi počne i poskakivat malo tj onak titrat hidraulika kad je dignuta a sad kod šaltanja ok je a i oni čepovi kaj su na dnu kučišta imaju magnet pa kolko tolko skupe špenu osim ako nisu se nakupili pa dalje nemreju :) a 2005 je mjenjan diferencijal pa je tad i ulje novo ....a sad ču vidjet kaj če stari reć a do zime ima vremena pa ču ja vjerojatno još s pitanjima nekim uletit i tak to a reći ću za gumice pa ih promjenimo možda :) jedino neznam kak bi riješil puštanje ulja iz diferencijala kad smo mjenjali kupili smo set novih brtvi i to sve bilo nekaj tanko ja se nisam sjetio kaj bi kupili onog silikona kaj može izdržat temperaturu do 300 stupnjeva kaj pi još prošli po brtvi tak da sad malo pušta onak ali ok je ništa strašno :)
 
B

Bobo

Guest
Vidis... kod mene na cepovima je bilo spene, da smo ih jedva izvukli ;)

Ulje nije bilo mijenjano NIKAD otkako je traktor kupljen, i nitko nije pazio kako mijenja brzine. Uopce nismo na krcanje mjenajca obracali pozornost, dok se nismo opekli...

Ako si mijenjao ulje 2005.g. onda si na starom mogao vidjeti da li ima spene u sebi ili ne... Na mojem starom ulju smo se potpisivali i crtali kojesta ;)

Kad god sam nesto sarafao gdje nema pritiska na spoju (mjenjaci, reduktori razni) brtve sam mazao s masti za podmazivanje, i niti jedan spoj ne curi... TAmo gdje se pojavljuje neki pritisak, ili je potrebno bolje brtvljenje samo kotistio cvenu diht-masu, ali ono... Diht masa je daleko bolje rijesenje i neusporedivo s drugom metodom, ali radis s cim imas na sred polja ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh