• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
@Smiljan: Bas sam isao gledati slike i vidi vraga, i tvoj je crni :oops: Kako to samo nisam primjetio :scratch

@marko: Vidim da su gume 12.4-28 JUMBO, ali ne pise koji je proizvodjac, ili ja ne vidim dobro.

@Kontam: Vidi, zbilja 150 000Kn je sve uracunato, ali opet je (bar po meni) to previse za jedan IMT. Tko voli, nek izvoli.

@Ursus: Sto o motoru reci, kad s njim nemam iskustva. Vec sam gore napisao da si hebo jeza kad ti rikne vodna pumpa ili ode neka tesko dobavljiva sitnica, te da ces to platiti ko svetog petra kajganu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
da nažalost tako je ali sada su nove zračnice i vanjske gume tak da mislim da je nekih 10-15godina miran :p
 
B

Bobo

Guest
5106 ti je dosta solidan traktor i znam ljude koji imaju mnogo iskustva s njima... Novi kosta oko 200 000Kn kad sam zadnji puta gledao, no nisu se cijene skoro mijenjale...

Ako ides na polovan, svakako gledaj da ima rucno ukljucivanje prednje vuce i na konju si... Drugih mana taj traktor ne bi trebao imati, osim lose rijesenog poklopca ventila, pa ce tu stalno biti mastan ako redovno ne budes mijenjao brtvu. Ostalo je sve za 5, bar po meni ;)
 
I

intercooler

Guest
Pozdav!
Novi sam na forumu, naime posjedujem 539, ali mi je postao preslab. korisim ga za šumu, nešto oranja...pošto mi nije situacija da imam previše love, a jači traktor mi je potreban(obavezno dupljak)mislim da bi 549 bio taman za moje potrebe i mogučnosti!
molim Vas za neke komentare, eventualne mane prednosti i slično za taj traktor.
ako ga netko posjeduje volio bih da kaže svoja zapažanja!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hi hi ;) Da podvučemo crtu o IMT 549. Kupiti za iste pare kineza sa više konja, jer kinez daje 2 godine garanciju, a IMT ništa. Novi kinezi su tehnološki napredniji i imaju dobre kopije motora Perkinsa. No ipak ćemo doktoru Bobi prepustiti dijagnozu :lol:

I ne zaboravimo, kupovina IMT je kupovina mačka u čizmama, pardon u vreći :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kontam kaže:
Hi hi ;) Da podvučemo crtu o IMT 549. Kupiti za iste pare kineza sa više konja, jer kinez daje 2 godine garanciju, a IMT ništa. Novi kinezi su tehnološki napredniji i imaju dobre kopije motora Perkinsa. No ipak ćemo doktoru Bobi prepustiti dijagnozu :lol:

I ne zaboravimo, kupovina IMT je kupovina mačka u čizmama, pardon u vreći :mrgreen:

Sve si u pravu osim ovoga podebljanoga. Svaki, ama svaki traktor (i ne samo traktor), kojega legalno kupis u RH mora imati garanciju (jamstvo) barem godinu dana, a kod svih ovih markentiskih istrcavanja sa produzenim jamstvom treba dobro procitati najsitnije napisane dijelove tog jamstva ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Bobo kaže:
5106 ti je dosta solidan traktor i znam ljude koji imaju mnogo iskustva s njima... Novi kosta oko 200 000Kn kad sam zadnji puta gledao, no nisu se cijene skoro mijenjale...

Ako ides na polovan, svakako gledaj da ima rucno ukljucivanje prednje vuce i na konju si... Drugih mana taj traktor ne bi trebao imati, osim lose rijesenog poklopca ventila, pa ce tu stalno biti mastan ako redovno ne budes mijenjao brtvu. Ostalo je sve za 5, bar po meni ;)

A kakva im je potrošnja čuo sam da puno trošo čak više nego zetor kristal???
 
B

Bobo

Guest
Istina je da vole popipti malo vise, kao i svaki drugi IMT traktor, no napravi ona i posla...

Ne znam iz prve ruke, ali znam po pricama da joj rezervar moze potrajati i do dva dana, dok na 5136 ne moze...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Bobo kaže:
Istina je da vole popipti malo vise, kao i svaki drugi IMT traktor, no napravi ona i posla...

Ne znam iz prve ruke, ali znam po pricama da joj rezervar moze potrajati i do dva dana, dok na 5136 ne moze...
da samo zavisi što radiš i kako radiš i kolko? jel me kužiš
 
V

Vujo

Guest
Ajmo majstori nagradno pitanje
koji ključ treba uvjek biti u 533 a i ostalim IMT ? :lol: :lol:
 
Z

zrine892

Guest
Vujo kaže:
Ajmo majstori nagradno pitanje
koji ključ treba uvjek biti u 533 a i ostalim IMT ? :lol: :lol:


upaljač? da ga zapalis...;)
 
M

marioJB

Guest
pozz,novi sma ovde, imam malo obiteljsko domaćinstvo i trebam neki traktor,šta preporučate,
ja sam mislio 533-539-540.Ono treba za oranje žetvu sijanje malo u šumu i tak
Mišljenje.!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh