• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

A

Alen

Guest
marko355 kaže:
a u motoru nema razlike?

Koje pitanje.... Pa to je IMT.... Klasika,nema elektronskih gluposti a dijelova na svakom čošku......
 
M

marioJB

Guest
i kupio ja traktora, 78 g,nove gume, 2,200 RH, s kabinom traktor maximalno očuvan,služio je za prijevoz nikad za teške poslove,plug na sebi nije ima nakopčan. traktor je ko curica,samo ga treba prefarbat stajao je dosta dugo,nije paljen 6 mj,zapalio iz druge jer je bio u hladnom prostoru, a naravno da je IMT 533,vuče ko lud,

e da jel mi može netko reć jel su oni zatezači šta idu ispod kotača pa na hidraulk na 533 orginal gore ili ne,
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Daj sliku?
Nego, pretpostavljam da ti traktor ide, ali kad ga opteretiš podosta jednostavno se gasi, traktor je neurađen, i to će s vremenom nestat, al sada samo polako. Stari je uzeo 533 sa 750h, nikad oro, ni radio teško, po zimi nevjerovatno pali, upali bolje od ursusa, na prvi zub, nikad to nisam vidio kod 533-ja, ali ima problema sa snagom, jednostavno se samo dere i neide. Prije njega smo imali isto malog sa puno previše sati, ali je išao, radio je u šumi kao i ursus samo malo polakše i nikada se nije ugasio u 2-3 sporoj, dok ovaj se ugasi pod 3t prikolicom za stajnjak odma drugi dan od kupnje, dok ovaj jednostavno stane, nemože izvuć kad ga stisne. Sad je stanje nešto bolje, i ide (još nije to to ali, moraju još doć nove dizne), danas i radi s tom prikolicom na 4 zubu brzine lanca, dok kad je došao je bio lanac na 2 zuba i 1spora inače krepa.
 
M

marioJB

Guest
za to šta meni treba, oće,orat njive i u šumu, dosta,to će mu bit sav posao
 
V

Vujo

Guest
čestitam na kupnji !!! ako ipak negdje zapne pitaj tu smo da pomognemo !!
oni zatezači nisu oginal na njemu to ti je "dodatna oprema"
imaš ih za kupit u svakom poljo dučanu
 
B

Bobo

Guest
Danas sam dovezao 2400kg gnojiva...
Obrisan neispravan link.

I sam se sebi cudim sto ova kurva jos uvijek drzi:
Obrisan neispravan link.

No, ako poblize pogledamo, vidimo da se noseca ploca pocela savijati prema dolje i odvajati od traktora...
Obrisan neispravan link.



Cudim se samo sto nije vise propala, jer sam soju vozio na silos u jednoosovinskoj prikolici koja je radjena u kucnoj radinosti, tako da je odrezana kabina s kamiona i od sasije napravljena ruda... Ogromno cudo od prikolice, u kojoj njezin vlasnik vozi 7t tereta, dok ja i s 3 tone imam "pune ruke posla"...

Ove poteznica je pocela vec pod tonom tereta propadati pa su original klinovi zamijenjeni vijcima, no posto se ploca pocela odvaljivati od traktora, bit ce red kupiti pravu kuku za prikolicu, a ovo koristiti samo za vucu malcera...

Evo je i slika prikolice, no ne znam koliko cete dobro vidjeti koliko je to cudo zbilja OGROMNO:
Obrisan neispravan link.

Sira je od 549 20cm sa svake strane :shock: pa si racunajte...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
:blackeye :blackeye dobro si prošao mogi si imati gadne probleme ako bi se ti potrgalo do kraja...
stvarno me IMT razočarao... :scratch
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma jako loše napravljena ta poteznica..meni je ljetos u baliranju cijela otpala sa traktora skupa sa postoljem,a starom je pukla ona donja ploča koju si ti vijcima pritego... ne znam što je gore,ta poteznica ili da na hidrauliku nosim,pa trgam španere i samu hidrauliku...
 
B

Bobo

Guest
Koliko se sjecam da ju za baliranje izvuces skroz na zadnju rupu, pa da ti je zato pucala?

Pod presom nisam od nikoga cuo da ima problema s ovom poteznicom, nego samo od tebe ;) i evo, sad se i moja pocela odvajati, ali ja sam kriv jer sam ju presilio, i to DOBRANO...

Vlasnik prikolice je imao na 560 takvu poteznicu i njemu se toliko savinula da ju ne mozes prepoznati i to bas pod tom plavom prikolicom ;) Samo se cudim sto nije vijke pokido sto drze nosecu plocu, kad mu se to dogodilo.

Vec neko vrijeme imam u planu kupiti onu "kuku s krizem" sto se kopca na hidraulik, i ona dodje maltene ispod traktora, pa ne moze otkinuti nosecu plocu samo tako, kao ova koja viri dosta iza, pa djeluje velikom polugom na zadnja dva vijka koji drze plocu.

Dok sam na silos vozio, imao sam polugom spojene podizne ruke hidraulika i digao hidraulik na 5mm od rude prikolice, jer kad prikolica krene skakutati po cesti, doceka se na hidraulik i ne lomi jako kuku. Zadnju turu nisam poluge priblizio rudi i prikolica je cupkala, cupkala i malo savinula plocu. nije ovo nista strasno, samo moram tih 1700Kn naci kako god znam i odo odmah po kuku da i s tim vise rjesim...

Poteznicu koristim samo i jedino za vucu malcera kad meljem stabljike duhana i kukuruzovine i za nista drugo... za sve druge poslove samo mi smeta ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
meni je isto jedna puknula kad je tata brao kukuruz ;) al bila je več malo napuknuta al smo ju zašvasali al uzalud nije to to..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
da,na zadnjoj je rupi...ova što je pukla na donjoj ploči nije orig IMT,nego ju je radio isti majstor kao i bogecov sjetvospremač.3 puta ju je prepravljao,jer ju nije napravio kako treba,pa čak ni sad nije,jer je polomljena,a ne mogu ni staviti maksimalno u stranu polugu,jer onda one klinove ne mogu stavit,pa sam ih morao brusiti...ma KATASTROFA!

a ova što je otpala komplet sa traktora je original,ali su se šarafi malo popustili,i eto... jednostavno se izvukli iz navoja.i to se već 2x ove godine desilo.
 
B

Bobo

Guest
Sto ce reci da vise ne izvlacis poteznicu do kraja i da redovno pregledavas u kakvom su stanju vijci koji drze nosecu plocu na traktoru...

Ili kupi laksu presu, ili kupi jaci traktor s boljom poteznicom.

Moj susjed s ursusom 335 vec godinama drzi WELGER 42 na hidrauliku i nikad problema, tako da mislim da bi i za vas to bilo najbolej rjesenje, jer ako poteznica otpadne negdje na brdu, pitaj boga gdje ce balirka zavrsiti, i hoce li joj se itko naci na putu dolje...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Mi smo na 560 isto otkinuli, bilo podosta natovareno i lom, sva sreća da je puklo pri jako maloj brzini, izgleda da je to poprilično loše riješeno, iako je na 560 bila sigurno duplo jača od te.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
poteznicu moram izvući do kraja,jer mi je i ovako kardan predug,a skraćivanjem poteznice bi izgubio na okretnosti i manevru..

a ursus ne dolazi u obzir!ovi su mi sasvim ok..ništa im ne fali.
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
Mi smo na 560 isto otkinuli, bilo podosta natovareno i lom, sva sreća da je puklo pri jako maloj brzini, izgleda da je to poprilično loše riješeno, iako je na 560 bila sigurno duplo jača od te.

IMT ima dvije velicine klatece poteznice. Mala ide na traktore do 565, ukljucujuci i njega, dok veca ide od 577, pa na dalje. veca na sebi ima i dodatni klin i moze se spustati kao i obicna kuka te se na njoj moze vuci i jednoosovinska prikolica bez mogucnosti loma.

@abrkili, ne kazem ti da kupis ursusa, vac da kopcas balirku na hidraulik. ako moze ursus, moze i IMT ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
abrkili kaže:
poteznicu moram izvući do kraja,jer mi je i ovako kardan predug,a skraćivanjem poteznice bi izgubio na okretnosti i manevru..

a ursus ne dolazi u obzir!ovi su mi sasvim ok..ništa im ne fali.

A zašto ne nabaviš onu polugu što ide na hidraulik
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
@Bobo, koja je razlika izmedju ove klatece poteznice sa slike sto je ti imas i prave "kuke"? Zasto je prava kuka cvrsca?
 

Najnoviji postovi

Na vrh