• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
mario 00 kaže:
nije on mastan zbog mašine,nego ja slučajno polio uljem

aha, priče za malu djecu, imt koji nije mastan il neradi, il je u kvaru :lol:

Pogle kolko je samo izbaco na čep ulja
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
nisam mislio ali moram komentirati..

da je traktor mastan i da pušta na brtvama,ispod njega bi bila crna fleka,zar ne? 8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
marko355 kaže:
mario pomiri se sa ovim:
Industrija Masnih Traktora
vidi se tocno kad traktor pusta ili kad ga netko polio s nekim :twisted:
zato nemoj bezveze nekaj pisati..
 
M

marioJB

Guest
istina traktor je mastan,ali ne šta on pušta,malosam ga ja sje--- a malo mašina radi,a ono na čepu je s jedne strane farba sa s one koja se nevidi je puštao ali zbog toga što je biviđi vlasnik ostavio otovren čep.i kad smo ga palili kod njega jee špricao van.s jeedne strane smo obrisali a drugu nisamo,a da se vratim na masnožu,ta masnoća je stara i zasušen,taj traktor ja mislim da nije nikako prano s njega(ta masnoća)
 
K

kingletic

Guest
evo dva nasa IMT-a 5136

Obrisan neispravan link.

da ne bude zabune, nije isti traktor, samo lice zato sto nemaju sve oklope.. :D

Obrisan neispravan link.
 
K

kingletic

Guest
da, na ovom dojnjem je stara desna guma, treba namontirati novu a nikako da dodje na red..
 
B

Bobo

Guest
Koliko vidim da niti jednom traktoru nema turbo ponjaca, sto ce reci da se radi o 5106 traktorima...

Niti jedan 5136 nije imao veliki auspuh s prigusivacem, nego samo direktnu cijev, pa ih i taj detalj odaje ;)
 
K

kingletic

Guest
dobro si video, skinut je tubro na oba zato sto i ovako lako okruni menjac a ne jos sa turbom.. ako ne verujes slikacu ti plocice da vidis sta pise koji je model fabricki... ;)
 
B

Bobo

Guest
Runi mjenjac, jer ljudi s tim traktorom ne znaju raditi... Kolega kad mi je davao da radim s njegovom je prvi krug bio samnom u traktoru i rekao mi par sitnica o tom traktoru i mjenjacu. Kad stojis na mijestu, biti strpljiv dik ne uzubi u brzinu. Kad se salta, fino, kulturno s ruckom mjenjaca raditi, posto je mjenjac brz, a rucka dugacka sporo metar. Kad ju ruknes, odlomis zupcanik u mjenjacu kao da je od papira. Njemu se to jednom dogodilo, i nikad vise.

Ima 5106 i 5136 i nikad nekih problema s mjenjacima. Puno radi s tim traktorima, te ih svake zime preventivno otvara i servisira. kad u njivu udje, gazi i jedan i drugi koliko idu, no zato u njih i ulaze. Ako ces brenu samo tociti i ganjati, brzo ces na njoj nesto sjeb... tako da ono sto ljudi pricaju bas i nije istina.

Znam za jedan slucaj gdje je pijan radnik u 5136 sa otvorenim sjetvospremacem isao proci izmedju dvije vrbe. nije shvatio da je sjetvospremac siri od traktora i kad je zapao, rukao ga je po kvacilu, pomotao kompletnu ramu na sjetvospremacu i polomio je poluosovinu na traktoru. i ovako i onako je taj traktor bio izradjen do zla boga, no nikad s mjenjacem problema, a ganjao ga je svatko.

Clan JokaPz moze o ovim primjerima koje sam naveo i potvrditi, jer zna o kojim se traktorima radi.


Jos jedna dogodovstina sa silosa u Novoj Gradiskoj: Stojimo s tom izradjenom Brenom u redu i vozac slepera Osjeckih tablica iza nas, da ubije dosadu, pridje i pita koliko je puta popravljan mjenjac na traktoru? mi ga obojica pogledali i pitali o cemu on prica, te je poceo objasnjavati... Oni u firmi imaju jednu brenu 5130 (bez prednje vuce, s turbom za one koji ne znaju) i kaze on da s njom samo oru i tanjuraju. U oranje krenu o 1. direktnoj, nju srune, saltaju 5. sporu, kad nju izrune, idu u 4. sporoj, te na kraju u 3. sporoj... Kad i ona otkaze oru u 2. direktnoj ako im je malo ostalo, a ako imaju jos puno, traktor ide u radionu, mjenjaju se zupcanici i cijela prica ispocetka... Mi se pogledali blijedo jel taj covjek normalan?!? I ispricao nam je kako se taj traktor nikad ne gasi, samo ga dere kako tko stigne a odrzavanj nula i onda jos prica kako su ti traktori vrhunsko sranje...

Naspram nekih modernijih, usminkanijih, doradjenijih traktora Brena je nekim ljudima losa, za neke cak i vrlo losa, dok ju ostali niti ne svrstavaju medju traktore... No kad se sve zbroji i oduzme, mislim da je to vrlo konkurentan traktor u pravim rukama. Da se s takvim traktorom radi pazljivo i kulturno kao s nekim novim, kulturnijim traktorom, i ona bi radila jednako dugo kao i taj traktor, samo uz osjetno manji komfor. Dok radi, RADI kao zvijer, a kad napokon i crkne, polugeneralka i ona radi jos 5 000 sati bez brige... Da nekog JD ili MF s mehanickim mjenjacem ovako ganjaju i gaze, taj dugo ne bi izdrzao... Breni je jedini nedostatak sto nema full sinhronizirani mjenjac, to bi ju spasilo loseg glasa, ali i ovakva kakva je je vrlo daleko od loseg traktora.
 
K

kingletic

Guest
da je los traktor ne bi mi imali 4 komada.. to se kod nas moj druze ne gasi, samo sipas gorivo, proveris ulje i teraj nazad na njivu.. cesto se kvare ali nisu delovi skupi.. iskreno da ti kazem, nemam ja vremena njega da pazim i da ga prvo cheshkam i mazim pre nego sto mu ubacim u brzinu, ne samo ja, nego niko.. ko ga ebe.. pre ili kasnije ce crci desilo se to kod mene ili kod nekog drugog.. raspored brzina da ne pominjem, to je blagi uzas.... vi taj traktor zovete Brena, cesto ga zovu junica a mi ih zovemo Rkan.. :lol:
taj traktor je tezak i dobar je za teske poslove ali... uvek postoji ono ali.. ;)
 
B

Bobo

Guest
Cuo sam za naziv Junica, ali Rkan nisam ;)

Sto jest, JEST. Traktor je vrhunski, ali ako covjek koji radi 300 jutara zemlje sve sa dvije Brene ima vremena da ga prije kretanja malo blaze ubaci u brzinu, onda imas i ti...

Sto se rasporeda brzina tice... I meni se na prvu cinio uzasan, no kad bolje razmislim, vise mi se svidja nego raspored na 549 ili 577. Sve u svemu isti klinac... R 1. i 2. su rasporedjene po coskovima tako da ih ne moras gadjati. ostale brzine mogu biti pomjesane kako god zelis jer se rijetko i koriste...

Usporedbe radi:
Shema na 577:
Obrisan neispravan link.

Shema na Breni:
Obrisan neispravan link.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Slika011.jpg
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
jedno pitanje za forumase .
hidro volan na imt 560 je nekako poceo slabo da mi radi.jedino pri vecim obrtajima radi lepo ali na leru kao da ga nema.
usao sam u drugi 560 i na leru radi ko penkalo.
sta moze biti problem.??
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kloki kaže:
jedno pitanje za forumase .
hidro volan na imt 560 je nekako poceo slabo da mi radi.jedino pri vecim obrtajima radi lepo ali na leru kao da ga nema.
usao sam u drugi 560 i na leru radi ko penkalo.
sta moze biti problem.??
Potrošena pumpa, treba novu staviti... :scratch
 
B

Bobo

Guest
Lamborghini R2 kaže:
Pravi stari 558 :)
Još da ima kabinu i hidro volan... ;)


kabina mu samo smeta... prvo se penjes 1.5m gore da bi se opet morao spustiti do sjedala... Nemastovito im je kabina zamisljena...

Hidraulicni volan i kocnice bi mu sjele ko kec na 11 i onda je to pravi "mali" traktor...


kloki kaže:
jedno pitanje za forumase .
hidro volan na imt 560 je nekako poceo slabo da mi radi.jedino pri vecim obrtajima radi lepo ali na leru kao da ga nema.
usao sam u drugi 560 i na leru radi ko penkalo.
sta moze biti problem.??


IMT ima neki ventil na hidraulicnoj pumpi volana i on se zna zastopati i onda bude kao i kod tebe. Na okretajima radi u leru kao da ga nama... Nikad to nisam rastavljao nit znam o kojem se ventilu radi, samo znam da je to 10 minuta posla...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
IMT ima neki ventil na hidraulicnoj pumpi volana i on se zna zastopati i onda bude kao i kod tebe. Na okretajima radi u leru kao da ga nama... Nikad to nisam rastavljao nit znam o kojem se ventilu radi, samo znam da je to 10 minuta posla...

znam za ventil on je na usisu pumpe ima veliki sraf sa strane a postoji stelovanje unutra.
ali kako da znam kada je dobar dali da ga ovijem ili zavijam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh