• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
@bobo: jel nemaš onaj osigurač (il se nevidi), kad prikolica odskoči da nepane s kuke?
 
B

Bobo

Guest
osigurac nemam, jer mi u zivotu NIKADA prikolica nije iskocila s kuke. Kad idem kroz sumu, pa ruda drlja po zemlji, iskocila bi prikolica i s njim i bez njega, pa ju svakako sajlom moram iz blata izvlaciti ;)

Sve je rucni rad osim kuke... kriz, klinovi, nosac kuke, SVE... jednom prilikom smo pretovarili prikolicu 3m3 vlaznog pijeska i polomili kriz... otkako smo one dijagonale uvarili na njega, nema da mrdne nikuda... Kuka je odlicna!
 
Č

Čugi

Guest
To sam i ja hteo pitati, kod mene ima još jedna ploča iznad kuke, i kada kuka zabravi oko je "uhvaćeno" sa obe strane, dole i gore.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma meni se nesviđa kuka ponajviše zbog šume, nemožeš opteretit traktor s polugama hidraulika a pošto mi špera neradi na ursusu neradi to je nekad jedini način, i nemožeš šlajsat drva, a na prikolici imamo stopu pa ona uvjek fino stoji tako da nema dizanja
 
B

Bobo

Guest
Ma, meni se nikada nije ukazala potreba da opterecujem prikolicu hidraulikom, ako zapadnem, zapadnem kako treba i onda se izvlacimo i budemo prljavi... prikolica s kuke da ne moze sici, traktorom bih se objesio na rudu i ne biih mogao prikolicu otkopcati da ostane u blatu.

i onda traktor sam izadje, zakopcam jedan kraj sajle za oko prikolice, drugi za kriz i kako je traktor na suhom, izvucem prikolicu iz blata, kopcam ju i vozim kuci... kuka me nikada nije iznevjerila osim kad je taj jedan puta pukla, ali je hidraulik traktora trpio teret, i opet je prikolica dovezena kuci.

Klateca poteznica joj nije ni do koljena!
 
U

ursus4514

Guest
Momci ako traktor onda zetor imam ja imt-a 565 stroj je on berem s njim imam 2 reda zmaja 222 ali zetor 11441 forterra 120 ks 2007 godina stroj i 3 brazde lemken 3x14
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
rudamaca kaže:
Nije bas totalno ista ali princip je slican pa malo pogledaj :
http://www.ploughmyfield.co.uk/index2.html

Ovdje se klin uspinje po kosini i na kraju uskoci i blokira kuku u dignutom polozaju, kod mene je mehanizam slicniji misolovki ,ali mislim da je ovo jednostavnije za samogradnju .


Srednja rupa na kuki sluzi da ucvrstis kuku dok se mehanizam ne koristi.

E, to :)
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Iznad kuke dolazi ploca sa izdankom koja osigurava prikolicu od ispadanja , ali kod mene nije bila dugog vijeka.Traktor nije imao ni 10 sati rada kad ga je susjed posudio da si nesto prebaci i na ravnom polju uspio prevrnuti prikolicu u kanal .Ploca je debljine nekih pet mm tako da se savine i sprijeci da prikolica prevrne traktor.

Inace izgubio sam je samo jednom :D puno mladji-ludji :D :D praznu na grbavoj cesti.

I sto kaze Bobo , ako zapadnes u blato toliko da bi se otkacila ionako je trebas otkopcati da se izvuces.

Dobra metoda za izvlacenje je lanac i komad drveta popreko na kotac, prva spora ,pazi blatobrane i ide po pola metra takvog blata nema . Dok nisu bili iskopani kanali u polju oko Krapine bila je to cesta procedura . Sad su kanali , nema blata , nema polpava , nema izvlacenja pune prikolice sijena iz mulja . Nazalost nema ni krava :(
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
prvi puta čujem za njega, ima velike razlike između njega i 549, 542....?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
rudamaca kaže:
Dobra metoda za izvlacenje je lanac i komad drveta popreko na kotac, prva spora ,pazi blatobrane i ide po pola metra takvog blata nema

E to mi sad baš nije jasno kako to ide :scratch
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Ovo možda, nije IMT ali eto...:
[youtube:2a16s40y]YnRRGW6z3UQ[/youtube:2a16s40y]
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Kaj orginalna , pa ja sam to radil prije 20 godina i to u dvije verzije -sa dugim komadom tak ko ovi ma snimci samo kaj nema bas ovakvih komada po polju nego kakva kvrgava vrba koja se izokrene i skine blatobran .
Druga tehnika je sa kracim komadom , obicno posudis medjas i veze se lancem ko velika poprecna ripna na gumu .

Zamalo mi je trebalo ove godine u polju isod INKOPA , tam jos nema poprecnih kanala a na putu pedalj vode , prikolica sa balama , kotaci propali a auspuh puse kroz vodu . Na putu desetak starih tragova punih vode , neznas koji je plitak a koji je zamka .Proslo je uz zalet , jos pedalj i moral bi gaziti blato .

Moj 533 je neka verzija bez blokade diferencijala , blatobrani stradaju ako samo malo ne pazis na obadva kotaca.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
rudamaca kaže:
Druga tehnika je sa kracim komadom , obicno posudis medjas i veze se lancem ko velika poprecna ripna na gumu .
Tu ja obično koristim, samo je problem ako je jama duža, onda bude više blata na men nego na traktoru
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dobro isprobana tehnika :D ovo s poprecnim komadom. neki dan smo malog ferka tako izvlacili dok je nasjeo na kosu.
samo kao sto petar kaze,problem je ako treba vise puta vezat za kotac a mokro je. na kraju izgledas kao da si se valjao u blatu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh