• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

L

Lamborghini R2

Guest
Bobo znaš možda specifičnu potrošnju za 549,nešt uspoređujem pa me zanima ono u g po kw/h,u knjizi o 549 nema nigdje :cry:
 
W

Wiky89

Guest
Ja ti mogu rec otprilike malo vise nego 539 ;) Šana ovaj tvoj IMT 565 Radi puno tise nego 560 ? ili mi se to sam cini i ak mozda znas kakva je razlika u motoru? Tnx
 
B

Bobo

Guest
Nazalost u mojim prospektima to ne pise, kao ni na rakovica stranici...

Ako ti sto moze pomoci podatak da SVI rakovica motori, ali SVI imaju minimalnu specificnu potrosnju izmedju 220 i 250 g/kWh...
 
L

Lamborghini R2

Guest
Hvala Bobo!
Znači saznao sam strašnu vijest da duplo jači motor SAME DEUTZ troši puuuno manje 170g/kWh
od recimo 549,joj joj mogli bi u IMT-u malo maje dizne stavljat ;)
 
B

Bobo

Guest
Pazi tehnologija pravljenja Perkins motora se vuce jos od 60-ih, 70-ih godina proslog stoljeca, a traktori napraduju iz dana u dan...

IMT traktori su u dosta slucajeva preteski za snagu motora koji se u njih ugradjuju, pa tu dodje i potrosnja veca... Taj tvoj podatak mi nije uopce cudan, nit toliko strasan. naprotiv, bilo je i za ocekivati.

ne mozes usporedjivat staru tehnologiju, i neku novu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Wiky89 kaže:
Ja ti mogu rec otprilike malo vise nego 539 ;) Šana ovaj tvoj IMT 565 Radi puno tise nego 560 ? ili mi se to sam cini i ak mozda znas kakva je razlika u motoru? Tnx

ove slike od 565 na predhodnoj stranici....to nije moj 565, al imam istog takvog, mojeg možeš čuti u temi oranje i silaža 2008, ak si na to mislil!
Možda radi malo tiše, al to su nijanse koje ja ne primječujem, pošto sam jako puno radio i sa 560 i sa 565, nevidim tu neku razliku u glasnoći :D , nego 565 je možda malo življi na gasu i startniji je, al opet sve ovivi od traktora do traktora u kakvom je stanju koji!
E sad koja je točno razlika u motoru nebih znao, al to Bobo sigurno zna pa če nam reći! :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Razlika 560 - 565 je ista kao i 539 - 549... Sto se motora tice. Tocnije, blok j ejednak, a glava motora je drugacija i klipovi su drugaciji

560 ima tzv. vihorne komore za sagorjevanje, dok je 565 "puni dizel s direktnim ubrizgavanjem". ista razlika je i kod 539 i 549. Kako se kod ovih manjih traktora osjeti razlika, jos veca je kod 560 - 565.

Sanana, probaj jedan dan orati s 560 i kad se na njega naviknes, uzmi opet svoj 565, pa ces vidjeti koliko se razlika osjeti ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo, ti si stavio sliku ovog IMT-a s prednjim utovarivačem!
Koji je to jel 560 ili 565 :?: :?: :?:

Obrisan neispravan link.

Daj stavi ak imaš još koju sliku od takvog traktora s utovarivačem i reci mi gdje je to slikano i kada, i imaš li možda sliku cijene sa stakla od te kombinacije gore :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 
B

Bobo

Guest
Ako se dobro sjecam, to je bio 565 DV...

To ti je bilo u Gudovcu 2006.g. Proljetni sajam, ak se dobro sjecam. Stari i ja isli gledat kakav cemo 549 kupiti ;)

Sliku ni jednu vise nemam, nit imam sliku cjene... Ak te zanima utovarivac ovakav, ima u jednom jjetu kraj pozege ta prodaju, skupa s protuutegom koji se kopca iza na poluge i uz utovarivac ide korpa, i paletar...

Ici cu u tu trgovinu uskoro, pa ako hoces, mogu ti uslikat utovarivac, ako jos nije prodan i pitat ujedno i za cjenu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo kaže:
Ako se dobro sjecam, to je bio 565 DV...

To ti je bilo u Gudovcu 2006.g. Proljetni sajam, ak se dobro sjecam. Stari i ja isli gledat kakav cemo 549 kupiti ;)

Sliku ni jednu vise nemam, nit imam sliku cjene... Ak te zanima utovarivac ovakav, ima u jednom jjetu kraj pozege ta prodaju, skupa s protuutegom koji se kopca iza na poluge i uz utovarivac ide korpa, i paletar...

Ici cu u tu trgovinu uskoro, pa ako hoces, mogu ti uslikat utovarivac, ako jos nije prodan i pitat ujedno i za cjenu...

E to, ajd mi molim te poslikaj, posebno one dijelove koji se montiraju na traktor i naravno pitaj za cijenu!

Nego na koji sistem IMT upravlja s tim utovarivačem, dal s pomočnom hidraulikom, one ručice s lijeve strane, il ima nekaj drugo i jel bi postojala mogučnost da se naprijed kopčaju hidro vilice za rolobale, tj kako i preko čega bi se s njima upravljalo, pošto je to još jedan dodatni cilindar naprijed???
 
B

Bobo

Guest
DA, imt upravlja s utovarivacem preko dodatne hidraulike, a koliko znam da se po zelji moze dobiti i pumpa koju nataknes na kardan i imas onda neovisno upravljanje utovarivacem,a i rucke si mozes staviti ko i normalan narod s desne strane...

A to kad budem isao, nacekat ces se dok ti to poslikam, ako je utovarivac jos tamo...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo kaže:
DA, imt upravlja s utovarivacem preko dodatne hidraulike, a koliko znam da se po zelji moze dobiti i pumpa koju nataknes na kardan i imas onda neovisno upravljanje utovarivacem,a i rucke si mozes staviti ko i normalan narod s desne strane...

A to kad budem isao, nacekat ces se dok ti to poslikam, ako je utovarivac jos tamo...

Nema veze, kad ideš, poslikaj!!!
 
B

Bobo

Guest
U sebi ima Torpedo motor...

Na naljepnici pise POWERED by DEUTZ...

Jako skup i nepraktican traktor. Glasine kruze da je netko u HR kupio takav traktor
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Bobo kaže:
U sebi ima Torpedo motor...

Na naljepnici pise POWERED by DEUTZ...

Jako skup i nepraktican traktor. Glasine kruze da je netko u HR kupio takav traktor

A ako je Torpedo motor unutra, pa onda to nije i baš novi traktor ili sam ja u krivu!
Što se još proizvode Torpedo motori?
Dali ga ima u Hrvatskoj ne bi znao jer sam sliku iskopao na netu!
 
B

Bobo

Guest
To su neki stari motori sa zaliha, pa da se i oni iskoriste negdje... IMT je muku mucio s nabavkom motora, pa su stavljali i bugarske VAMO motore, pa je cak bila i serija 539 koji su imali 549 motor, pa su poceli neke indijske JD motore ugradjivati, pa perkins... Zadnjih godina im bilo dosadno, pa su kemijali sa svime i svacime. Traktor s torpedo motorom je duzi od obicnog 549 nekih 30cm, pa je neokretnijiod normalnog 549.

Ovaj traktor je kostao puno, jer je imao grijanje oces-neces, dvosmjerni hidraulicni prikljucak (2 para) oces-neces i tako jos je cjena nabrijana bila ne znam ja iz kojeg razloga. Mislim da se radilo o 18 000€
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Po tome što ti pričaš od novog IMT treba bježat što dalje u suprotnom smjeru od njega.

BOBO nemoj mi zamjeriti što ću sad napisati ali 18000€ je ipak previše za IMT i te snage, i koji je u stvari "polu proizvod".
Za te novce se kupi solidniji traktor čak i jači!
 
G

GROF

Guest
zbalija kaže:
Evo jednog IMT u zelenoj boji:

Obrisan neispravan link.

Dali može ukratko reći zašto je u zelenoj boji?!
Što je taj traktor neka specijalna edicija ili sl.?


...DIVANIL SAM SA JEDNIM ČOVIKOM IZ SRBIJE!., pa moglo bi se reć iz prve ruke - tvornice istih., rekal mi je čovik da su napravili jednu seriju traktora., traktora sa deutuz motorima., neki su motori iz stare tvornice TORPEDA - očito nekakova zaliha, a drugo su bili motori orginal deutuz., ali nisu radjeni u njemačkoj, već u nekoj drugoj zemlji /zaboravil sam iz ke su zemlje uveženi u srbiju/., i po njegovom pričanju, ljudi sa tim i takovim strojevima i te kako su zadovoljni., /...svaki cigan svoga konja fali., moglo bi se reć!.../., ALI!!!., velika mu je prednost na jačini traktora, težini, dosta ima hidrauličkih rješenja, po pitanju manje potrošnje, održavanja,..., ako uzmemo u obzir kako je on rekal., da je to bila serija traktora izmedju one; 539 i 542., a ovo je ipak jači 549!., naravno, ispal je novitet pa su dodali i zelenu boju!., pa mišljenja sam da se lipo uklopila!!!., a cijena., uvik je puno kada se plaća!...
 
B

Bobo

Guest
Gledaj, 3 000€ skuplji traktor, a neokretniji od obicnog 549, a bucniji od obicnog 549 koji je sam po sebi bucan...

A DDEUTZ motor koji nije pravljen u njemackoj je isti klinac kao i torpedo motor.

Ljudi mogu biti zadovoljni, zasto ne, ali kazem, ne mogu im nikako opravdati vislju cjenu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh