• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

G

GROF

Guest
...CIJENA???... pa čuj!., o cijeni se uvik da divanit!., a traktori IMT-e su bar 99% bolji od oni kiju-šiju...!

...kaže se kodmene u liki., ča skuplje?!., to bolje., a i ja sam mišljenja, kada mi nešto treba?, kada se zač odlučim?., pogotovo kada znam da to ča mi treba, da je dobro., ma ne pitam cijenu!., a kada smo kod cijene., kada čoviku pokažeš na stolu "zelembače" - novčiće, druga je cijena!., popust kakov i koliko oćeš!

PRIMJERA RADI!., nesmim ovdeka javno napisat ponudu za onaj MLIN-KOMBINIRKA ča me interesira., ma dal bi sigurno i više nego ča vredi., negoli ča bi možda prodavač i mislil da more dobit?!., tako da., rekli bi bosanci!., ćef je ćef!!!., a ponudu., ponudu za mlin još uvik čekam., bit će red u bosnu po novog!!!...
 
K

Karlito

Guest
evo malo slika ferdonje koji bez obzira na godine radi ko švicarska vurica

DSC00241-1-1.jpg

DSC00237-1-1.jpg

DSC00262-1-1.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Nekako mi prednji točkovi čudno stoje, ili je to samo zbog kuta slikanja.
 
K

Karlito

Guest
na kojoj sliki???prednji kotači su u sasvim dobrom stanju i stoje onak kak trebaju
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Na predzadnjoj i zadnjoj. Izgleda mi da malo idu svaki na svoju stranu (prema van).
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
je, idu van, a vidiš i po tome što mu se prednji trap raširio, nije u V, nego u A
 
B

Bobo

Guest
Vidi se iz aviona da idu prema van, no po gumama se primjeti da ih ne "jede" cesta, pa onda nema ni veze...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kakve su ovo prednje gume? Bolje ili losije u odnosu na originalne sa "ravnim" utorima? Ili to nema veze ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
To su ti Barum gume. Bolje od onih s 3 ravna utora (bolje se drže), jedino kaj jako špricaju vodu i blato.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, bolje ili nisu... imam ih na 539, i vrlo brzo su se potrosileskoro do kraja i zadnjih par godina samo pucaju, nikako da se potrose skroz... Sad su toliko celave i plasticne, da nije za vjerovati, a volan je bio od prvog dana tezi s njima nego s onim obicnim gumama. Ja cu iduce prednje uzeti s jednim punim rebrom, i vjerujem da cu bolje proce nego s ovim barumkama.


Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

U ovakvom stanju su vec 4 ili 5 godina, nikako da se potrose... Postale su toliko plasticne da kad ja traktor prazan pri jacem skretanju na asfaltu proklizuju... Nikako docekati da se potrose, pa da kupim prave gume ;) Koliko je volan tezak s ovim celestonkama, ne moram ni napominjati.

Svakako bih prije predlozio gumu s jednim rebrom, nego ovakve barumke, pogotovo ako imas mehanicki volan. Smiljan ima hidrauliku, pa mu je svejedno ;) ...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Smiljan ima i nove gume i ne planira ih skoro mijenjati ;) osim ako ih ove godine ne unistim na jednoj njivi gdje planiram preoravati trnje ;)

Inace, vezano za ovo "nece da se potrose", imao ja davno, jaaako davno jednu skodu 120 sa barum gumama. To su bile prave gume ;) nakon 50.000 predjenih kilometara na njima se nije vidjelo da su bile na autu. Jest da su bile plasticne, ali su izgledale mladje od auta jedno 15 godina :) a original tvornicke :)
 
K

Karlito

Guest
mi smo na 533 nedavno mjenjali zadnje gume a prednje su savsvim OK,takve su gume bile i kad je traktor kupljen i kad su se mjenjale opet su se stavljale takve te smo zadovolnji s njima jer nigdje ne proklizavaju
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Pa markane, ti imaš oba tipa, ak ne drži jedna drži druga i sve 5 :lol:

Nego, BOBO, onaj tvoj 539 jel to nekakv svatovski primjerak ili vozilo hitne pomoći, plavih anđela, vatrogasne postrojbe....... mislim zbog sirena. Čuje se a? To i ptice u voćnjaku plaši...
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Pozdrav svjetu poljo.foruma ja sam na ovom svjetu novi od traktora imam IMT 560 koji nikad nebi mjenjao samo za noviji, i URSUSA 335 koji nije tako los kako se pise o njemu. Zanima me dali bi bilo dobro staviti gume 14ske na 560
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bimbo kaže:
Pozdrav svjetu poljo.foruma ja sam na ovom svjetu novi od traktora imam IMT 560 koji nikad nebi mjenjao samo za noviji, i URSUSA 335 koji nije tako los kako se pise o njemu. Zanima me dali bi bilo dobro staviti gume 14ske na 560
A čuj možeš si staviti, malo češ možda dobiti na snazi, a i lakše češ u međurednu obradu nego sa 16., sve je to vlastita želja, možda če biti malčice sporiji!!!
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Gledao sam tvoj video oranje dosta brzo ide kojom brzinom ikakva je zemlja :scratch
ŠANANA kaže:
Bimbo kaže:
Pozdrav svjetu poljo.foruma ja sam na ovom svjetu novi od traktora imam IMT 560 koji nikad nebi mjenjao samo za noviji, i URSUSA 335 koji nije tako los kako se pise o njemu. Zanima me dali bi bilo dobro staviti gume 14ske na 560
A čuj možeš si staviti, malo češ možda dobiti na snazi, a i lakše češ u međurednu obradu nego sa 16., sve je to vlastita želja, možda če biti malčice sporiji!!!
 
S

strongboy

Guest
Bimbo kaže:
Pozdrav svjetu poljo.foruma ja sam na ovom svjetu novi od traktora imam IMT 560 koji nikad nebi mjenjao samo za noviji, i URSUSA 335 koji nije tako los kako se pise o njemu. Zanima me dali bi bilo dobro staviti gume 14ske na 560
ja mislim da ako stavis uske gume, da ces vise izgubiti nego dobiti..jer zbog tezine traktora sa uzim gumama samo bi vise propadao u zemlji usled proslajfovanja kotaca zbog snage koje traktor ima.tako da samim tim izgubices i na snazi.jer u suprotnom dupli tockovi sto ponekad vidimo kod traktora ,znacili bi upola gubitak snage ;) ,sto po meni nije tacno.sire gume kod traktora=vise potezne moci. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh