• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Dupli tockovi se vecinom stavljaju u pripremi da sto manje ugazi :?:
strongboy kaže:
Bimbo kaže:
Pozdrav svjetu poljo.foruma ja sam na ovom svjetu novi od traktora imam IMT 560 koji nikad nebi mjenjao samo za noviji, i URSUSA 335 koji nije tako los kako se pise o njemu. Zanima me dali bi bilo dobro staviti gume 14ske na 560
ja mislim da ako stavis uske gume, da ces vise izgubiti nego dobiti..jer zbog tezine traktora sa uzim gumama samo bi vise propadao u zemlji usled proslajfovanja kotaca zbog snage koje traktor ima.tako da samim tim izgubices i na snazi.jer u suprotnom dupli tockovi sto ponekad vidimo kod traktora ,znacili bi upola gubitak snage ;) ,sto po meni nije tacno.sire gume kod traktora=vise potezne moci. ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bimbo kaže:
Gledao sam tvoj video oranje dosta brzo ide kojom brzinom ikakva je zemlja :scratch
ŠANANA kaže:
Bimbo kaže:
Pozdrav svjetu poljo.foruma ja sam na ovom svjetu novi od traktora imam IMT 560 koji nikad nebi mjenjao samo za noviji, i URSUSA 335 koji nije tako los kako se pise o njemu. Zanima me dali bi bilo dobro staviti gume 14ske na 560
A čuj možeš si staviti, malo češ možda dobiti na snazi, a i lakše češ u međurednu obradu nego sa 16., sve je to vlastita želja, možda če biti malčice sporiji!!!

koji si video gledao???? ak si gledao zadnji video onaj oko 6 minuta, e to je jako loše i teško oranje i to nije dobar primjer, nego vrati se nekolio stranica u temi oranje i nači češ moj prvi video oranja, e to je več druga pjesma ili pogledaj sve moje videe na adresi ispod posta (youtube)
orem u 1. direktnoj, traktor je imt 565 sa gumama 14.9-28
inače ima svakakve zemlje, od lagane do teže gdje traktor od 95 ks ima što radit s 2x14''

@strongboy
u krivu si, što su ti šire gume to je traktoru teže jer večom površinom grabi i teže mu je, sve ovisi od terena na kojem se nalazi, naravno svki traktor ima svoju propisanu veličinu guma za tu svoju snagu, e sad ak staviš uže gume terebao bi biti malo jači, al opet na mekanom....pričekaj malo iskusnje igrače pa če ti objasnit ;)
 
S

strongboy

Guest
@strongboy
u krivu si, što su ti šire gume to je traktoru teže jer večom površinom grabi i teže mu je, sve ovisi od terena na kojem se nalazi, naravno svki traktor ima svoju propisanu veličinu guma za tu svoju snagu, e sad ak staviš uže gume terebao bi biti malo jači, al opet na mekanom....pričekaj malo iskusnje igrače pa če ti objasnit ;)[/quote]
STRONGBOY kaze:) ;) ma ok :) prihvatam ;) tacno je to sto si rekao, da proizvodjac najbolje zna koje gume idu sa traktorom.al sta vredi snaga,kada traktor propadne u zemlji kad zelis da ores istim onim plugom kojeg si vukao dok su ti gume bile sire....ok.necu da ulazim u raspravu, jer je sve to u redu...sve zavisi od niza faktora.sjedne strane mozes imati najvecu snagu koju ne mozes da iskoristis, i opet malo manju snagu koja ce biti ucinkovitija ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ako staviš 14 a sad imaš 16 ili 12 :scratch :scratch
To je neka optimalna širina za tih 60-setak konja :!: bolje če ti biti kod oranja jer če traktor imati bolji grip i gume če bolje loviti...dok je kod pripreme zemlje za sjetvu bolje šira guma.
 
T

Toyo

Guest
mene nešto zanima!
Ja imam IMT 559, ima koj patent foru ili trik da ga vužgeš v mrzlum stanu.
jer meni teško vužge kad je hladan.
imam 2 nova akumulatora i jako teško vužge.
 
M

marioJB

Guest
Toyo kaže:
mene nešto zanima!
Ja imam IMT 559, ima koj patent foru ili trik da ga vužgeš v mrzlum stanu.
jer meni teško vužge kad je hladan.
imam 2 nova akumulatora i jako teško vužge.

mao start spreja i probaj.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Toyo kaže:
mene nešto zanima!
Ja imam IMT 559, ima koj patent foru ili trik da ga vužgeš v mrzlum stanu.
jer meni teško vužge kad je hladan.
imam 2 nova akumulatora i jako teško vužge.

ako ima termostat izvadi ga van tako da lakše moreš nalevati toplu vodu unutra i tak stalno dogod ti ne počne izlaziti mlačna iz bloka motora,posle toga sam malo zagriješ s grijačem gorivo i alnasuješ...mora da upali da je kak zima ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel zna tko, koliko je IMT 540 širok, koliko može biti najuži i koje su mu original zadnje gume? Hvala
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Kontam kaže:
Jel zna tko, koliko je IMT 540 širok, koliko može biti najuži i koje su mu original zadnje gume? Hvala
Gume original su mu 12.4.24..
za širinu neznam budem ga sutra izmjerio...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
mario 00 kaže:
a sirina između kotača je ja mislim 193 a kolko je ukupno nisam siguran

Uf, malo si se premjerio, jedino ako je širen al standard nije mu toliko ni vanjska mjera
 
M

marioJB

Guest
ja mislim da mu je onda 193 širina,jer 539 166, pa bi bilo to realno 193

Edit: sirinu između kotača gledam sad na netu negdje pise 198 a negdje 193,pa kolko je sad nebi znao,pričekajmo da neko de ko zna tocno
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
mario 00 kaže:
ja mislim da mu je onda 193 širina,jer 539 166, pa bi bilo to realno 193
Po čemu realno 193, pa to je skoro isti traktor osim prednjeg trapa.....

540 je 165.5cm
 

Najnoviji postovi

Na vrh