• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ima tu dosta faktora ..možda ga mali visokim kopcanjem diže od zemlje i smanjuje grip.
Stanje , kvaliteta guma itd . Ove gume nisu za asfalt ...
Na kraju kaj nam to govori o jednom ili drugom ..osim da su se klinci opasno zabavljali
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ni na jednom ni na drugom traktoru nisu klinci. mislim da je to bila neka oklada u pitanju ali nisam siguran. morao bi malo preispitati frenda koji mi je poslao ovo.

cini mi se da su nakon one pauze na polovici prekopcali sajlu na malcu nize,ali nevidi se dobro pa nisam siguran..

kao sto je puknuti rekao - sta nam ova snimka govori? pa ne previse. ali je u svakom slucaju zanimljivo ;)
 
J

jokapz

Guest
na trenutak se vidi sajla i čini se dosta ravna... Mora da Ferac ima gadno opterečen zadnji kraj!! al ovo da mi neko reko nebi mu vjerovo. Ovdje se radi o nekoj gadnoj okladi nepale se gume na traktoru sam tak... ;) ajd baš ako možeš saznaj pojedinosti...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
..ja.. kaže:
jedan zanimljivi video :)

[youtube:3e4drefr]YwbzOlUSC5s[/youtube:3e4drefr]

nisam ja snimao tako da neznam detalje. malac navodno ima vodu u gumama. a vidi se kad frajer ustaje na 560 i kasnije po tragovima da stisce speru,ali ne pomaze.. :scratch


Ja sad otvorio temu da stavim ovaj video!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sad mi ga je baš Miroslav k poslao preko Skype-a...
 
S

strongboy

Guest
:scratch cudno ali istinito ;) .al po mom mislenju tu mora da je nesto po sredi...kolko sam mogao da primetim,sajla je za 539 prikacena malo vislje a za 560.malo nize...to bi znacilo da 539 dobija na tezinu na racun 560-ke koj gubi na tezinu zbog neujednacene visine zajle...onda ..mozda su gume 539-ke napunjene vodom....inace ne mogu da shvatim kako mali 539,skoro upola laksi od 560,da ga tako lako vuce.ima tu neceg sto mi ne znamo ;) .to je samo moje misljenje.. ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovo nije standardan 539. Ima nešto u gumama, nema teorije da može šlepat 560, ovaj bi ga u normalnim okolnostima smlatil
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ak su i gume napunjene kalcijevim kloridom, traktor ima maksimalno 500kg više. No, čovjek zna znanje. Pogledajte kako gume "leže", tj. ispuštene su i imaju veću površinu adhezije. Traktor je raširen, pa ima i niže težište (nema puno utjecaja, no ima jednakomjerniji grip na oba kotača).
Na 560 su gume prepumpane pa nema gripa. Osim toga, riječ je i o rasporedu težine po osovinama. Čini se da je 560 malo lagan otraga. Osim toga, koliko vidim na filmu, desni kotač mu se stalno vrti unatrag, a lijevi nešto vuče.

Eto, sve je moguće. :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam doma 560 strašno je težak naprijed. Traktor oreaga je jako lagan i u blatu ako nije opterećen na zadnju osovinu zakopa se
 
J

Jadranko

Guest
Zasto je ovaj traktor ovako jeftin??
Cini mi se da je u dosta dobrom stanju,frisko ofarban itd...

text:
odlično stanje kabina bočna kosa 1970 god ,4 nove gume mobitel 0915989288 Cijena: 1.900 €
http://www.auti.hr/ostalo/showAdvert389684.html

i402917_ddorig.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Traktor je izvana odličan, gume dobre odavde. Pitanje je kakav je motor.

Nekako mi je jeftin...
 
M

marioJB

Guest
to je IMT 533,to se meni cini kao normalna cjena za traktor star 39 godina.a njemu motor nemoze bit u neznam kako odlicnom stanju,jedino ak je rađena generalka.to je samo moje misljenje.ima mnogo ljudi koji se naforumu razume u IMT traktore.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jadranko kaže:
Zasto je ovaj traktor ovako jeftin??
Cini mi se da je u dosta dobrom stanju,frisko ofarban itd...

text:
odlično stanje kabina bočna kosa 1970 god ,4 nove gume mobitel 0915989288 Cijena: 1.900 €
http://www.auti.hr/ostalo/showAdvert389684.html

i402917_ddorig.jpg

Bemu, što bi ti više, prije 7 dana otišao 539 s 800h 91g za 3000e. Samo što moraš imat sreću prije švercera nać... Nađe se puno boljih traktor mimo oglasa od starijih ljudi koji nekuže net, oglasnike i sl. stvari samo preprodavači....
 
B

BobanNB

Guest
Sve su ofarbali samo nisu cev od filtera vazduha :roll: verovatno je zato jeftin :mrgreen:
 
D

dach0

Guest
ma onaj mi ne lici na 539, vidite li da su mu gume najmanje duplo sire! sumnjam , jer nema sanse 539 i 560 ... heh ne znam stvanro :D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
dach0 kaže:
ma onaj mi ne lici na 539, vidite li da su mu gume najmanje duplo sire! sumnjam , jer nema sanse 539 i 560 ... heh ne znam stvanro :D

deda mi je imal 560imt. i mali ferđo mu ovo može radit.jel je lagan odzada još ak su mu gume tvrdo napumpane sam klize bez tereta je bogec.
 
D

dach0

Guest
ali, kako god fergo je laganiji od 560... jedino ako mu je voda bila u gumama... :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
IMT 550, slika je loša jel je slikano sa maximalnim zoom-om sa 200-300 metara daljine:
TlWnoGMk_DVbNUaj.v.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh