• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

G

gogych

Guest
Ma gle stvar je ovakva,sad imam 549 i većinu strojeva prikladnih za traktor do 60ks i ne namjeravam se širiti,povećavati poljoprivredu a niti kupovati veće strojeve,o kupovini novog traktora do 60 ks ali sa obaveznom prednjom vučom tek razmišljam i nije sigurno da ću se odlučiti na taj korak,no svakako mi se sviđa imt i kombinacija torpeda...što drugo kupiti do tih novaca a u klasi do 60 ks,vaše preporuke?Kabina obavezna,prednja vuča isto tako.
 
B

Bobo

Guest
Koliko ono kosta IMT 565 DV?

A koliko kosta CASE JX60?


Tu su im cjene negdje tako da ozbiljno razmislis o kupovini novog traktora...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="ŠANANA":utcig8ts]Ja sam se ponadao da če djed i pluga zakaparit, pa reko odma čim dođe da mu odem daske prosvijetliti s 565, da stvarno vidim jel može 3x12 il nemože :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Znači nisi kupiv plug :?:

[/quote:utcig8ts]

Nismo kupili plug :cry: , veli deda da bude prek ljeta il tek na jesen ;) ;)
 
G

gogych

Guest
Tko zna nešto o ovom?
Picture%20018.jpg
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
gogych kaže:
Ma gle stvar je ovakva,sad imam 549 i većinu strojeva prikladnih za traktor do 60ks i ne namjeravam se širiti,povećavati poljoprivredu a niti kupovati veće strojeve,o kupovini novog traktora do 60 ks ali sa obaveznom prednjom vučom tek razmišljam i nije sigurno da ću se odlučiti na taj korak,no svakako mi se sviđa imt i kombinacija torpeda...što drugo kupiti do tih novaca a u klasi do 60 ks,vaše preporuke?Kabina obavezna,prednja vuča isto tako.

Ak već kupuješ rabljeni traktor oko 60 ks vidi si Same, Deutz, kakv mali JD I Fendt. Traktori su ko zvrk, mala potrošnja a kud i kamo bolji od IMT i sl.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
ŠANANA kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":12bomo48][quote="ŠANANA":12bomo48]Ja sam se ponadao da če djed i pluga zakaparit, pa reko odma čim dođe da mu odem daske prosvijetliti s 565, da stvarno vidim jel može 3x12 il nemože :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Znači nisi kupiv plug :?:

[/quote:12bomo48]

Nismo kupili plug :cry: , veli deda da bude prek ljeta il tek na jesen ;) ;)[/quote:12bomo48]

Ma daj pravi si onaj IMT 3x12 več jednom...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Marko355 kaže:
Ma daj pravi si onaj IMT 3x12 več jednom...

pa da mi ga Same pokida, e neću :!: :!: :!: :!: :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
ŠANANA kaže:
Marko355 kaže:
Ma daj pravi si onaj IMT 3x12 več jednom...

pa da mi ga Same pokida, e neću :!: :!: :!: :!: :mrgreen:

Ma kad bi to sve napravio kako treba, ojačao ga di treba radilo bi to super ;)
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
pozdrav svima!
evo novi sam na ovom forumu pa da vas pitam nešto...
planirao sam kupiti imt 577dv, al kad vidim šta sve piše ovdje o njima, da pucaju poluosovine prve, da im je mjenjač loš... sad nit sam više neznam bil ga kupio il ne! :) malo sam se prestrašio... :) trenutno imam imt 560 i jako sam zadovoljan s njim, ima oko 5000rs kompresija mu je odlična, u motor nikad nije dirano jedino nekidan sam dizne malo čistio i naštelao ih i ventile... radi traktor ka sat! :) pa sam si mislio uzeti još jedan s 5 brzina pošto je kod mene jako strmo i velike su strane pa mi je ovaj imt 560 spor u transportu... al čujem o da nisu baš dobri ti mjenjači 10+2 da im 4 brzina nevalja... jel se događa i s 577 da iskoči iz brzine....ovaj moj je star oko 25 godina i nikad mi se to nije dogodilo... kako bi bilo onda da uzmem novi 565dv malo je žešćiod 560 taman mi to malo i fali pri transportu??
 
G

gogych

Guest
Jaa imam imt 549 koji ima isti mjenjač sa 12 brzina,tj 5 brzih i 5 sporih kak ja kažem i nikad al baš nikad nije iskočio iz niti jedne brzine niti ikakvih problema uopće sa traktorom....za kvalitetu novih neznam ali vjerujem da kvaliteta nijedne marke novog traktora neće nikad više biti što je nekad bila pa prema tome...
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
...ma znam ja to, naravno sve šta je novije sve je lošija kvaliteta... ja studiram strojarstvo pa vidim da se baš ti današnji proizvođači slabo drže onog šta piše na papiru( tolerancija i ostalih gluposti...) a šta ćeš sam da se proda... ja svoj 560 vozim već 13 god na lož ulje...nikakvih problema nemam, ponekad samo malo ulja stavim u gorivo da dizne podmaže... i goni dalje... :) stari ga je prije rata novog kupio a u ratu su ga jako satrali... pa kad smo ga našli samo ono osnovno uložili... s kočnicama nikad problema nisam imao... izgleda da smo srteće imali...haha :) pa me samo zanima šta mi je bolje uzeti 565 ili 577 s duplom vučom... naravno koji je bolji...
 
V

vedran5

Guest
Vjerojatno negdije na forumu piše,ali pitao bih.Koliko radnih sati napravi motor na IMT 539 prije generalke,a koliko mjenjač? Naravno mislim s nekim prosječnim radovima na manjem imanju(3 ha).Oranje i druga obrada tla,prijevoz tereta,rad u šumi.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
ivek23 kaže:
...ma znam ja to, naravno sve šta je novije sve je lošija kvaliteta... ja studiram strojarstvo pa vidim da se baš ti današnji proizvođači slabo drže onog šta piše na papiru( tolerancija i ostalih gluposti...) a šta ćeš sam da se proda... ja svoj 560 vozim već 13 god na lož ulje...nikakvih problema nemam, ponekad samo malo ulja stavim u gorivo da dizne podmaže... i goni dalje... :) stari ga je prije rata novog kupio a u ratu su ga jako satrali... pa kad smo ga našli samo ono osnovno uložili... s kočnicama nikad problema nisam imao... izgleda da smo srteće imali...haha :) pa me samo zanima šta mi je bolje uzeti 565 ili 577 s duplom vučom... naravno koji je bolji...

565 ti ima mjenjač kao i 560 samo je motor malo jači. 567 i 577 ti imaju 10+2 mjenjač
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
a znam ja da ima 565 mjenjač kao i 560 6+2.... nekako ja više vjerujem tim mjenjačima nego 10+2... evo moj kolega je prije par mjeseci kupio 549 nova linija i dao 112 000kn...puno radi s tim traktorom.... nikakvi problema nema s njim... mjenjač radi bez greške.... a ja se stvarno nemogu odlučit koji da uzmem.... kakve sam sreće zaribat će prvi dan čim ga kupim... :) nekako sam više za 565 pošto imam ovaj 560 i dobro me služi.... nigdje ulje necuri, malo sam mu gorivo smanjio na diznama i malo više usisne ventile zatvorio, tak da traktor stvarno malo goriva troši ( malo se to osjeti na gasu al to nije strašno)... a to mi je i potrebno jer ionako orem u 2, 3 sporohodnoj jer jako puno kamenja ima na njivama...
 
B

Bobo

Guest
Ovako, koji je bolji? 565 ili 577, naravno da je 577 bolji, ali IMT-u se kvaliteta srozala u zadnje vrijeme jako jako tako da bih ga cak i ja izbjegavao... za novcce koje planiras dati na IMT 577DV, svakako pogledaj sto se nudi u drugim "istocnim" taborima...

Ja imam 549DV i iskace mi nizbrdo iz 4. brzine. bas mi se danas to dogodilo. Svatko koga znam da ima 549 bilo starijeg ili novijeg godista, svaki ima problema s 4. brzinom, dok to za 577 nikad nisam cuo...

577 ima SUPER mjenjac, samo koliko je znam da im je prednja vuce dosta problematicna bila, a mozda je jos uvijek... Vjerujem da su to do sad popravili...

A svakako je bolje kupiti 577 bez prednje vuce nego 565 s prednjom... 577 bez prednje vuce ti je najbolji IMT proizvod uz 539 i 558 koji su radjeni po MF licenci...

Jos jednom napominjem da pogledas sto se nudi u drugim trgovinama jer 577 je dosta skup traktor i te novce mozes svakako pametnije uloziti...
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
ok, budem malo pogledao i ostale pa da vidim šta se nudi...a nekako mi se imt najbolje pokazao na ovom terenu... a ak ništa bit će red malo pričekati možda im se proizvodnja malo i popravi il još pare skupljat pa uzeti neki zapadni.... nemogu samo vjerovat kako im uopće daju da proizvode kad npr. od 5 traktora šta izađu iz tvornice 3 nevaljaju... drži vodu dok majstori odu!! a bit će dobri izgleda još ova dva jarana 560 i 539.... :) samo me zanima kako nitko neće da privatizira imt... a načuo sam nešto i da imr otkupljuje stare motore remontira ih te prodaje pod nove...sad jel to istina tko to zna... tak ovi naši profesori na fakultetu pričaju.... a sve je moguće... ajd pozdrav sa korduna!! :)
 
L

Lamborghini R2

Guest
što se tiče 549 dwli novijeg tipa ,..po meni ne bi trebalo bit problema..i meni je iskako iz 4 pa sam stavio jaču oprugu i zamjenio neki "štift" koji klizi po onoj osovinici...i sad koliko god da voziš nizbrdo s bilo kolko tereta nema šanse da mi iskoči ;) a kod nas je stvarno samo uzbrdo-nizbrdo
 
B

Bobo

Guest
Je, da... kod mene se od prvog dana zupcanik klima na osovini da je to strava... jedino u obzir dolazi skidanje mjenjaca i zamjena zupcanika, a dok to sve posarafam, shvatim da 4. brzinu skoro pa ni ne koristim, tako da meni ovo uopce ne smeta. Ljudima kojima je smetalo, to su dali popraviti i to je TO...

A brda imam i viska, volio bih ih se rijesiti samo tako, al ne ide... pa uzbrdo, pa nizbrdo, pa na ovu pa na onu stranu...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ajde da stavim i tu. od viska glava ne boli ;)

[youtube:2kil7rl8]YdUGVMlu6lU[/youtube:2kil7rl8]

to je izgleda onaj baja sta vuce 560 za sobom.
na youtubeu se moze pogledati i u boljoj kvaliteti..
 

Najnoviji postovi

Na vrh