• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

U

ursus

Guest
Demox kaže:
Jednoosovinka je riješenje .

to sam i mislio jer ruda pritisne moje zadnje kotače u zemlju tako da je traktor težak tamo gdje je najvažnije.
Ali nisam siguran za jednoosovinku ako idem u brdo i mokro je i naletim na kamen sa teretom lakše digne prvi kraj traktora u zrak zar ne? ili se varam.
bilo kako bilo jednoosovinka je stvarno spas za mene to si moram napravit.
Samo ima još problema moj IMT 533 je oldtimer star je 40.godina ali radi bolje nego neki koji su 20.godina stari i nema napravljenu kuku za prikolicu pa me zanima jer se to može kupit ili se da napravit doma?

Što se tiće paljenja ja nikad nisam imao problema po zimi kada je bilo -8 kod mene grijao sam malo duže i bez problema je upalio.
 
U

ursus

Guest
Jeli moguće da mi fali ulja u getribi jučer sam pokušao podignut prvi kraj kola na hidrauliku da mi pritisne kotače kola su bila natrpana drvima hidraulika je došla do rude ali nije mogla podignuti prvi kraj ali sam ispod sjedala osjetio kako se okreću zupčanici pa mislim da mi možda fali ulja.
 
B

Bobo

Guest
Da fali ulja, culo bi se sistanje zraka po cjevima hidraulika... ali "klepetanje" uljene pumpe znaci da je pod velikim teretom a to joj nikako nije dobro. Ne moze hidraulik na 533 praviti cuda svjetska tako da podigne prednji kraj traktora ako ga upres u rudo kola... jos ako su gumice na klipu hidraulika lose...

Nabavi si za sumu dvoosovinsku prikoilicu ili iznosi drva u nekoj gajbi do ravnog djela gdje si kola ostavio, jer ces jednog dana poginuti kad te kola poguraju nizbrdo... Mene na mjestima i dvoosovinka s 3m drva gura nizbrdo, ali ukljucim prednju vucu i drzim speru i pokusavam traktor odrzati u ravnini s prikolicom, jer ako ga teret zanese, mozes pokupiti drvo, napraviti stete na traktoru i prikolici a najgori slucaj je da se tebi nesto dogodi...

Suma je jako zlocesto mijesto, i tamo su mnogi zbog nepaznje, junacenja, pokazivanja pred prijateljima ostali bez zivota...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
ursus kaže:
Jednom sam izvukao sa njim 4m drva iz šume bili su poslagani na kolima u metricama.
To je bilo nezaboravno bilo nas je 5.
Ja sam vozio brat iza kola gdje je okretao kočnicu,prijatelj ispred kola okretao prvu kočnicu kada sam išao u nizbrdicu,
ostala dvojica na blatobranima da pritisku kotače što više u zemlju i svejedno sam morao na trenutke dizat hidrauliku na da podigne kola u zrak da mi još jače pritisne kotače.

Ali sam nema šanse da bih uspio izač u nizbrdici bi odletio

Zatao imaš Ursusa 335 ;)
 
U

ursus

Guest
Bobo kaže:
Da fali ulja, culo bi se sistanje zraka po cjevima hidraulika... ali "klepetanje" uljene pumpe znaci da je pod velikim teretom a to joj nikako nije dobro. Ne moze hidraulik na 533 praviti cuda svjetska tako da podigne prednji kraj traktora ako ga upres u rudo kola... jos ako su gumice na klipu hidraulika lose...

Nabavi si za sumu dvoosovinsku prikoilicu ili iznosi drva u nekoj gajbi do ravnog djela gdje si kola ostavio, jer ces jednog dana poginuti kad te kola poguraju nizbrdo... Mene na mjestima i dvoosovinka s 3m drva gura nizbrdo, ali ukljucim prednju vucu i drzim speru i pokusavam traktor odrzati u ravnini s prikolicom, jer ako ga teret zanese, mozes pokupiti drvo, napraviti stete na traktoru i prikolici a najgori slucaj je da se tebi nesto dogodi...

Suma je jako zlocesto mijesto, i tamo su mnogi zbog nepaznje, junacenja, pokazivanja pred prijateljima ostali bez zivota...

Znam da je šuma gadno mjesto uvijek je blatno i još ono lišče pravi užas i još kad je to sve skupa na brdovitom terenu.
Moram nabaviti neki materijal za prikolicu i gajbe nemam to moram isto kupit željeznu matu 4strane,pantovi,vrata,ključ,šipke i to je to.
Inače imam 17.godina a moj stari to sve skupa nije baš puno obrađivao pa većinu vremena ja radim sa traktorom.
Ono traktor je kod nas 40.godina i odradio je 1800sati sa 2.generalke onda je valjda jasno koliko je taj traktor radio.
Počeo sam prošle godine malo više raditi sa njim ove godine većinu posla ja radim sa njim kada dobijem pare sa prakse kupim si gorivo kada sam dobio sportsku stipendiju zamijenio sam mu ulje,filter za naftu,novi filter za ulje,poštelao kvačilo........
polako :D
 
U

ursus

Guest
Bobo kaže:
Da fali ulja, culo bi se sistanje zraka po cjevima hidraulika... ali "klepetanje" uljene pumpe znaci da je pod velikim teretom a to joj nikako nije dobro. Ne moze hidraulik na 533 praviti cuda svjetska tako da podigne prednji kraj traktora ako ga upres u rudo kola... jos ako su gumice na klipu hidraulika lose...

Nabavi si za sumu dvoosovinsku prikoilicu ili iznosi drva u nekoj gajbi do ravnog djela gdje si kola ostavio, jer ces jednog dana poginuti kad te kola poguraju nizbrdo... Mene na mjestima i dvoosovinka s 3m drva gura nizbrdo, ali ukljucim prednju vucu i drzim speru i pokusavam traktor odrzati u ravnini s prikolicom, jer ako ga teret zanese, mozes pokupiti drvo, napraviti stete na traktoru i prikolici a najgori slucaj je da se tebi nesto dogodi...

Suma je jako zlocesto mijesto, i tamo su mnogi zbog nepaznje, junacenja, pokazivanja pred prijateljima ostali bez zivota...

Ne znam to sa gajbom mi je opet velika potrošnja goriva jer ipak ne mogu natrpat puno gajbu jer sam prelagan za to a puna gajba nije metar drva morao bih barem 6-7 puta proći sa gajbom a tamo je uvijek blato pitanje je kakav bi teren bio poslije tolikog prenašanja.
 
J

josip07

Guest
cek.1800 sati sa 2 generalke?? jesi se ti mozda nest zabunio u pisanju?? hmm. malo mi to nestima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
ursus kaže:
Demox kaže:
Jednoosovinka je riješenje .

to sam i mislio jer ruda pritisne moje zadnje kotače u zemlju tako da je traktor težak tamo gdje je najvažnije.
Ali nisam siguran za jednoosovinku ako idem u brdo i mokro je i naletim na kamen sa teretom lakše digne prvi kraj traktora u zrak zar ne? ili se varam.
bilo kako bilo jednoosovinka je stvarno spas za mene to si moram napravit.
Samo ima još problema moj IMT 533 je oldtimer star je 40.godina ali radi bolje nego neki koji su 20.godina stari i nema napravljenu kuku za prikolicu pa me zanima jer se to može kupit ili se da napravit doma?

Što se tiće paljenja ja nikad nisam imao problema po zimi kada je bilo -8 kod mene grijao sam malo duže i bez problema je upalio.
Jednoosovinska prikolica da, ali mora biti kvačena DOLJE, i što bliže diferencijalu. Na tim traktorima je najbolja ona kuka koja se podiže hidraulikom (iako ju ja baš nevolim). Onda ti nebudu trebali niti utezi, siguran si nizbrdo, a i neće ti dizati prednji kraj.
 
U

ursus

Guest
josip07 kaže:
cek.1800 sati sa 2 generalke?? jesi se ti mozda nest zabunio u pisanju?? hmm. malo mi to nestima.

Taj traktor je oldtimer stari mi je rekao da prvi vlasnik uopće nije napravio niti ništa nije radio sa njim koji sat možda i skužio da mu ne treba taj traktor uopće,kada ga je kupio drugi vlasnik napravio je generalku i napravio sa njim 600sati moj stari kupio je traktor 1987.napravio generalku i traktor je napravio 1200 sati bez generalke i kako traktor radi neće trebati tako-brzo jer sve štima.
Malo smotano istina to je jako malo sati za napravit svije generalke ali su tu godine.
 
U

ursus

Guest
ZJ kaže:
ursus kaže:
Demox kaže:
Jednoosovinka je riješenje .

to sam i mislio jer ruda pritisne moje zadnje kotače u zemlju tako da je traktor težak tamo gdje je najvažnije.
Ali nisam siguran za jednoosovinku ako idem u brdo i mokro je i naletim na kamen sa teretom lakše digne prvi kraj traktora u zrak zar ne? ili se varam.
bilo kako bilo jednoosovinka je stvarno spas za mene to si moram napravit.
Samo ima još problema moj IMT 533 je oldtimer star je 40.godina ali radi bolje nego neki koji su 20.godina stari i nema napravljenu kuku za prikolicu pa me zanima jer se to može kupit ili se da napravit doma?

Što se tiće paljenja ja nikad nisam imao problema po zimi kada je bilo -8 kod mene grijao sam malo duže i bez problema je upalio.
Jednoosovinska prikolica da, ali mora biti kvačena DOLJE, i što bliže diferencijalu. Na tim traktorima je najbolja ona kuka koja se podiže hidraulikom (iako ju ja baš nevolim). Onda ti nebudu trebali niti utezi, siguran si nizbrdo, a i neće ti dizati prednji kraj.

da a ja nemam tu kuku jer se to može kako napravit ili kupit pa pričvrstit.
Da ne trebaju mi utezi jer me prikolica pritišće teško me može pogurnut bilo šta da drugo vozim ne može me pogurnut jer mi pritišće zadnje kotače plugovi,brane,tanjurače,sijačica.....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
aj da pitam za gume na malom 533.
točnje stavil bi veče 12.4/28 valjda sam dobro napisal.
događa mi se da dosta proklizava sa ovima kaj su gore pa sam mislil da bi sa ovima se kaj popravilo.
savjeti iskustva dobro došla.
 
B

Bobo

Guest
Sto se kuke tice, ja imam pravljenu koja mi sluzi koliko i 539 (25+ godina) samo je kuka, kupovni dio, a to je trosak od 300-tinjak kuna a ostalo prekopiras i napravis.

Ako nemas gdje kupiti ni kuku, onda od odbacenog IMT pluga imas jedan dio koji se acetilenom da izrezati i to sam vidio kod vise ljudi da koristi kao kuku bez ikakvih problema.

Inace, nova original kuka za IMT 533-539 kosta oko 100€ i to je jako isplativa investicija. Vjeruj mi, ne znam kako bih bez nje.
 
U

ursus

Guest
daniels kaže:
aj da pitam za gume na malom 533.
točnje stavil bi veče 12.4/28 valjda sam dobro napisal.
događa mi se da dosta proklizava sa ovima kaj su gore pa sam mislil da bi sa ovima se kaj popravilo.
savjeti iskustva dobro došla.

Ja imam te gume na svom 533 zadovoljan sam iako sam i sa tim gumama znam proklizit zato jer je takav teren netko tko ima iskustva zna o čemu pričam kada se spuštaš u nizbrdici i kada okrene kotač preko kamena.
pomažu malo da te ne pogurne ali najviše pomažu koliko sam ja primjetio kada idem u brijeg imaju velike ripne skoro pa su nove i stvarno bilo je gadnih mjesta ali mi se nikada nije dogodilo da sa tim gumama nisam uspio izaći sa tim gumama izvukli smo 4m drva na kolima.
 
U

ursus

Guest
Bobo kaže:
Sto se kuke tice, ja imam pravljenu koja mi sluzi koliko i 539 (25+ godina) samo je kuka, kupovni dio, a to je trosak od 300-tinjak kuna a ostalo prekopiras i napravis.

Ako nemas gdje kupiti ni kuku, onda od odbacenog IMT pluga imas jedan dio koji se acetilenom da izrezati i to sam vidio kod vise ljudi da koristi kao kuku bez ikakvih problema.

Inace, nova original kuka za IMT 533-539 kosta oko 100€ i to je jako isplativa investicija. Vjeruj mi, ne znam kako bih bez nje.

budem pogledao rođak mi je tokar pa ćemo sa njim vidjeti možda mi sve napravi rudu,kuku sve od željeza.
vjerujem čuo sam od mnogo ljudi koji voze IMT 533 da ne bi dao prikolicu niti za jedan drugi priključak.
Eh da imam još jedno pitanje jer se može i na IMT 533 složit onaj priključak pa da i na prikolici imam kip napravljen.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Demox kaže:
Sa gumama 12.4x28 na 533 imam samo pozitivna iskustva.

a jesu pasale pod blatobrane?imam one male
mislim nije trebalo ih pomicat ili slično
 
U

ursus

Guest
daniels kaže:
Demox kaže:
Sa gumama 12.4x28 na 533 imam samo pozitivna iskustva.

a jesu pasale pod blatobrane?imam one male
mislim nije trebalo ih pomicat ili slično

Ja nisam trebao jer moj IMT 533 niti nema blatobrane onako bez kabine je nema blatobrane gdje bih mogao sjest samo onako do pola
 
U

ursus

Guest
Jučer sam gledao ulje za hidrauliku i ima ga puno ali ulje je malo bjelo pa da li je to normalno ili nije?
Jel traktor je napravio 1200sati sa tim uljem zadnji put natočeno je 1987.
Kakvo ulje se mora stavljat unutra ide li to obično ulje ili kakvo drugo?
 
B

Bobo

Guest
sipaj 30 litara transhidrola 85. Ako ulje nije mjenjano od 80 i neke, mjenjaj ga svakako... a ako je pobijelilo, znaci da je dobilo vlage (vode) i gubi svojstvo podmazivanja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh