• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

U

ursus

Guest
daniels kaže:
transhidrol cca 28L. krnistar 10L je oko 300kn.kako gdje.

kaj treba 28 litara toga ulja moj stari kaže kako treba 35 litara koliko treba da znam kupiti?
 
B

Bobo

Guest
Ne treba 35... 32 litren al ak nemas za kupiti one 2 litre, moze i 30... Imas s desne strane mjerac ulja i sipaj ulje da bude bilo gdje izmedju MIN i MAX oznake i to je TO...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
meni rekli 28L za 533.
sad ak je tvoj veči vjerojatno ide i više ulja
al ima za kupit i po 3 i 5l.
 
U

ursus

Guest
daniels kaže:
meni rekli 28L za 533.
sad ak je tvoj veči vjerojatno ide i više ulja
al ima za kupit i po 3 i 5l.

Drugi tjedan kupujem ulje pa ću istočit ovo prastaro ulje kupit ću 35l pa koliko mi ostane na jesen ću natočit u mašinu kada ću mijenjati ulje i filter za ulje.
 
B

Bobo

Guest
ursus kaže:
Drugi tjedan kupujem ulje pa ću istočit ovo prastaro ulje kupit ću 35l pa koliko mi ostane na jesen ću natočit u mašinu kada ću mijenjati ulje i filter za ulje.

NE SIPAJ TRANSHIDROL U MOTOR!!!

Ovakve stvari nemoj da ti padaju na pamet ili slucajno da sipas motorno ulje u hidraulik i mjenjac...
 
L

Lamborghini R2

Guest
slazem se s Bobom....ipak ova ideja nije bas pametna....s tom uštedom od tri četri litre mogo bi sje... motor...
 
U

ursus

Guest
Lamborghini R2 kaže:
slazem se s Bobom....ipak ova ideja nije bas pametna....s tom uštedom od tri četri litre mogo bi sje... motor...

Jel se može Hipenol sipat za hidrauliku?
Možete mi nabrojiti neka ulja koja se mogu sipat za hidrauliku?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
hipenol je ulje koje se koristi za mjenjače a za imt hidrauliku isključivo transhidraol i ne traži vraga kemijanjem i traženjem tople vode
 
U

ursus

Guest
zvonis01 kaže:
hipenol je ulje koje se koristi za mjenjače a za imt hidrauliku isključivo transhidraol i ne traži vraga kemijanjem i traženjem tople vode

A šta nije ulje za mjenjače i hidrauliku isto?
Stvarno sam nov u svemu tome pa ne znam.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
hipenol je gusto ulje,a hidrol rijetko ,motorno između,zato imaš brojeve na pakovanjima ulja,probaj malo odsipati svako pa će ti biti jasnija gustoća
 
B

Bobo

Guest
Od INA ulja, u mjenjac IMT traktora moze ici ili TRANSHIDROL 85 ili INA AGRINA...

AGRINU mozes sipati i u mjenjac i u motor... Stovise, agrina je univerzalno ulje za poljoprivredne namjene i u motoru se mjenja svakih 250 radnih sati, u mjenjacu svakih 800 tako da nije nista gore od kombinacije super 5 u motoru i transhidrola 85 u mjenjacu, a kupujes jednu vrstu ulja i mozes nadosipati gdje god ti fali...

Agrina se koristi svugdje gdje mozes sipati ulje i kako cujem s obliznje INA pumpe, ne mogu ga nasmagati...
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
ursus kaže:
Drugi tjedan kupujem ulje pa ću istočit ovo prastaro ulje kupit ću 35l pa koliko mi ostane na jesen ću natočit u mašinu kada ću mijenjati ulje i filter za ulje.
Promijeni i ulje u motoru da u sezonu startaš sa friškim uljem,šta če ti novo ulje u traktoru preko zime.
 
L

las2

Guest
Bobo dali mi možes reći koliko košta agrina, a koliko super 5 ulje. Još bih te molio da kažeš nakon koliko sati rada se mjenja super 5
 
B

Bobo

Guest
Ne znam koliko AGRINA kosta, ali super 5 ti je do kraja 5. mjeseca na akciji na INA pumpama i kosta oko 180kn 10l. Inace je preko 200kn. Super 5 se mjenja na svakih 250 radnih sati ili jednom godisnje ( na proljece)... ja ga mjenjam na svakih 200 da budem miran ;)
 
U

ursus

Guest
Bobo kaže:
Ne znam koliko AGRINA kosta, ali super 5 ti je do kraja 5. mjeseca na akciji na INA pumpama i kosta oko 180kn 10l. Inace je preko 200kn. Super 5 se mjenja na svakih 250 radnih sati ili jednom godisnje ( na proljece)... ja ga mjenjam na svakih 200 da budem miran ;)

Evo danas sam zamijenio na IMT-u ulje za hidrauliku i nasipao sam 30l u njega to mi je onako blizu maksimuma.
Malo sam isprobao kako sad hidraulika podiže jer sam vozio pilovinu od kuće bila su natrpana kola do kraja i prvi kraj kola podigne bez problema sad.
Sutra idem sa njim na jednu njivu frezat pa neka se malo ulje razradi.hehe
 
D

Demox

Guest
Susjed na traktoru mjenja inu 5 na svakih 100 sati a drugi kaže da već nakon 80 rs to ulje izgubi dobar dio svojih svojstava npr ja vozim na šel da nebi bilo poslije da su materijali loši i mjenjam na max 200 sati jer stara seljačka je: tko maže taj i vozi a ima i ona jedna pisalo na plotu ................. .
 
D

Demox

Guest
Skureno ulje se mjenja inače u jesen po završetku radova, znamo i zašto. Bobo molim odgovor.
 
B

Bobo

Guest
Demox kaže:
Skureno ulje se mjenja inače u jesen po završetku radova, znamo i zašto. Bobo molim odgovor.

Ja ga na 539 mjenjam svako proljece, zato da mi ulje ne prezimljava u traktoru... Sa starim uljem u proljece odradim jos 5-6 radnih sati i onda ga tek mjenjam.

Sto se tice tvoje tvrdnje, vjerovatno mislis da se ne talozi krs i garez po pumpi i filteru preko zime, pa je bolje da preko zime bude frisko ulje unutra...

Mislim da to nema veze...

Sto se tice susjeda koji na 100 radnih sati mjenja Super 5 ulje, covjek ocito ima novaca viska i ne radi puno posla s traktorom. Ja imam jednog takvog u selu i od njega uzimam "rabljeno" ulje i sipam ga u 539 vec dvije godine... S tim uljem uredno odradim jos 100-tinjak sati i uz novi filter pri promjeni nemam brige nikakve.

Kad 539 dodje s generalke, prestat cu s tim "sportom" jer mi se vise nece isplatiti sipati "staro" ulje u "novi" motor...
 
D

Demox

Guest
U starom ulju se stvaraju kemijski spojevi slični kiselinama koji nagrizaju djelove po motoru ako se ne koristi duže vrijeme. Mjenjanje u jesen bi bilo idealno. Ja nastojim upalit traktor barem svaka dva tjedna da odradi malo (zagrije se i to je to. Isto tako barem drugi treći tjedan stajanja trebalo bi napuniti bateriju radi produljenja vjeka trajanja). Iskustva sa izmjenom ulja na sto sati pokazuju da motor izdrži koju tisuću sati više. Iskustvo 25-30 godina. Naravno da to povećava trošak eksploatacije ali svaka bena ima svoje veselje.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo moj sused mjenja svakih 100h ulje i ima zetora 25g,imt539 20g i traktori rade bez greške a puno zemlje obrađuje.

po meni izmjena ulja ovisi i o njegovoj kvaliteti,
sipat super 3 ili 5 i od njega očekivat da traje ko shell,valvolin, je čisto pričanje bajki.

a cijena za 10l supera 170-200kn,pa mjenjat ču ga svakih 50h.
u birtiji tolko dođe dobra runda,a na stroju kojim radim bum šparal.
kod oranja ne silim tu i tam ga pustim da na mjestu odradi malo,(predahne).
 

Najnoviji postovi

Na vrh