• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

S

strongboy

Guest
ranije kad sam kupovao gume za tomu vinkovica,onako sam pitao i za cenu 6.00-16 bez ripne,sa crtama.cudno al su bile nesto skuplje nego ove 6.00-16 sa ripnama.tako da mozda je SANANA zbog toga kupio ove sa ripnama.inace gume sa ripnama su bolje samo ako su pogonske.al ovako , ripne na nepogonske tockove samo ce doprineti neposlusnosti prednjice traktora kad se nadje u njivu ;) .al zato traktor izgleda mocnije ;) al samo izgleda...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
puknuti kaže:
ŠANANA kaže:
NAPOKON :
samo 400 kn komad :roll:
I nitko ne vjeruje bobi pa da namontira kontra ripne naprijed
Hvala puknuti :blackeye

Onda i nisu tak skupe...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
SPUZVABOB kaže:
Tek sam došao na forum pa jel bi mi netko mogao pomoći traktor mi baca dim na usisnu granu prilikom paljenja i naravno nemoze da upali. Radi se o 533 traktoru.

Ventili, naštelaj ih ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
strongboy kaže:
ranije kad sam kupovao gume za tomu vinkovica,onako sam pitao i za cenu 6.00-16 bez ripne,sa crtama.cudno al su bile nesto skuplje nego ove 6.00-16 sa ripnama.tako da mozda je SANANA zbog toga kupio ove sa ripnama.inace gume sa ripnama su bolje samo ako su pogonske.al ovako , ripne na nepogonske tockove samo ce doprineti neposlusnosti prednjice traktora kad se nadje u njivu ;) .al zato traktor izgleda mocnije ;) al samo izgleda...

tako je strongboy, te pogonske su 400 kn, a ove obične s crtom po sredini su 550 kn komad, pa onda nisam imao što razmišljati :mrgreen:
Uopće me ne brine kak se bude ponašao traktor, ma super se bude ponašao, vjerujte mi da znam zbog čega sam si stavio takve gume naprijed, ne samo zbog cijene, mada je i to prevagnulo ;) ;)
Dva moja prijatelja, bi sad bili mrtvi več nekolio godina da nisu imali u šumi takve gume naprijed na traktorima (imt 560) :!:

Pošto traktor koristim sve više za sjetvu, te za livade i tako srednje teške poslove, moram mu opteretit prednji kraj sa utezima (tražim barem 2 ili 4 komada IMT utega), e onda če te gume imat puni efekat naprijed ;) ;)
Da ne govorim o berbi kukuruza sa onim mojim velikim beračem po mokrom terenu, ma te su vam gume naprijed dobre, najte se sekirati zabezveze i bez razloga :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
S

strongboy

Guest
ma i ove gume sa ripnama su super.narocito u odnosu na te koje si imao pre njih.za te poslove koje radis gume su super...kao i sve druge...al to sto kazes da su ovakve gume sa ripnama spasli tvoje drugove u sumi :scratch jel su im traktori bili sa DV?ako su imali samo zadnji pogon onda gume sa crtom na prednje tockove su efikasnije od gume sa ripnama, zato sto "crte ne dozvoljavaju traktoru da ide van zadanog pravca.a gume sa ripnama su namenjene da pogone traktor u smeru ripni.na taj princip se recimo upravlja camac u vodi..i da ne nabrajam.i najzad, gume sa crtom nisu za dzaba dizajnirane za traktore bez prednje vuce ;) nego zato sto su puno ucinkovitiji.i obrnuto ..guma sa crtom na pogonski tocak ti je cisti promasaj :lol: .ali u svakom slucaju gume su ti super samo sam hteo da kazem da bez osnove dajes prednost gumama sa ripni na prednje tockove traktora koji ima samo zadnji pogon ;)
 
M

montoya1

Guest
Pozdrav svima od danas član foruma,IMT mi je omiljena tema takodje dobro poznajem te traktore.
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
ŠANANA kaže:
NAPOKON :
samo 400 kn komad :roll:
I nitko ne vjeruje bobi pa da namontira kontra ripne naprijed


To nije bila moja ideja, vec sam ju pokupio s drugih foruma (britanski, farmphoto). Posto ja na prednjam kraju imam u felgama utege koje ne mogu izvaditi jer su sastavni dio felge, dokazano se prednja guma manje trose kad su okrenute naopako. U rikverc imam puno bolji grip po mokroj travi koju usluzno kosim na nezamislivim mjestima, a isto tako pri kocenju u sumi i na slinavim mjestima prednje gume se ne napune, vec iz sebe izbacuju zemlju i bolje koce.

Po slinavom terenu svejedno u njivu ne idem, a koliko ce na 50ks traktoru prednja vuca pomoci, gume mogu biti bilo kakve i bilo kako okrenute...

Mnogi mi se smiju, pogotovo ljudi koji nikada nisu imali traktor s prednjom vucom, i svi seru da izgleda uzasno. Iskreno, boli me briga, al zasto da si izbijam novce iz dzepa jer je nekome moj traktor ruzan?

U tom tonu nastavljam:

Svi se vjerovatno sjecate ovoga:


A sada izgleda ovako:


Ovaj sport me kosta 70€ za masku i 22€ farovi. Jedva smo masku nasli preko nekih svercera i crnih vragova, nakon sto smo zvali sve trgovine u Beogradu koje drze IMT djelove, kao i samu tvornicu i nakon sto su nam rekli da tih maski nigdje nema za kupiti, a cjena je bila oko 7000DIN (700-tinjak kn).

Sva bi bilo ok da mi nije prekjucer stric javio da u nekoj trgovini u Zemunu (predgradje Beograda) ima maski za moj traktor po 20€... rekao sam mu da mi kupi i tu, zlu ne trebalo ;)
 
S

strongboy

Guest
sad je sve doslo na svoje mesto:)odlicno.dobro je sto si uopste i uspeo da nadjes masku...bez nje bi bio....kako na gornjoj slici ;)
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Autor RTV Pink
Thursday, 14 May 2009
Potpredsednik Vlade i ministar privrede i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić najavio je danas u Novom Sadu skoro spajanje novobeogradske Industrije mašina i traktora (IMT) i Industrije motora Rakovica (IMR), koji bi se usredsredili na proizvodnju savremenih traktora manje snage, dok bi traktore veće snage proizvodila nova zajednička firma sa Belorusima.On je naveo da je naš plan da se u narednom periodu spoje IMT i IMR na jedinstvenoj lokaciji u Rakovici, a onda da se ide na modernizaciju motora, odnosno izgradnje ekoloških uređaja po evropskim standardima. Prema njegovim rečima, IMT i IMR i sada izvoze u Afriku i Aziju, ali je za prodaju na tržištu Evropske unije neophodno preći na stejdž 2 i stejdž 3 motore.


Što se potrage za strateškim partnerom tiče, u toku su pregovori o poslovno-tehničkoj saradnji s beloruskim MTZ -om. Dakle, nije reč o privatizaciji, već zajedničkom ulaganju. Mi bismo dali zemljište i hale, a Belorusi bi doneli mašine i opremu, najpre za sklapanje, a kasnije i za proizvodnju traktora veće snage , kazao je Dinkić tokom posete 76. međunarodnom poljoprivrednom sajmu. Nova kompanija bi, prema mišljenju Dinkića, bila kompatibilna s budućom zajedničkom IMT-IMR firmom, pošto bi asortiman bio drugačiji: prvi bi proizvodili veće, a drugi manje traktore.

Mera vlade da se dotira 2.000 evra po domaćem traktoru bi trebalo upravo da pospeši položaj domaćih proizvođača traktora, uključujući i one koji prave male vinogradarske traktore, ali i da omogući seljacima da lakše dođu do novoh vozila. Do sada je na Sajmu izdato oko 650 faktura, a ukoliko interesovanje bude veće spremni smo da obezbedimo novac i iznad plana od 2.000 subvencionisanih traktora, obećao je Dinkić. Ministra, koji je bio u pratnji generalnog direktora Novosadskog sajma Gorana Vasića, o konkretnim aktivnostima i planovima upoznali su direktori IMT i IMR Slobodan Petrović i Zoran Radosavljević.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
balirao sam i samo je ispustila :blackeye


Slikam009.jpg

Slikam00910.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jokapz kaže:
E Šanana to ti je IMT nije to SAME.... ;) ;)

e da to je IMT, koji se naradio bogovski, a i još če se toliko 5 puta naraditi :mrgreen: :mrgreen: , sad kad mu stavimo sva stakla i malo sredimo limariju, to je opet to :mrgreen: :mrgreen:
 
U

ursus

Guest
Ja imam svoj problem sa 533 kada vozim u brdo osjetim kako se traktor sam zaletava i usporava ali to radi samo kada vozim u brdo kada sam na ravnom ili kada se spuštam ne nego samo u brdo.
pogledao sam goriva ima dosta i nebi smjeo to radit sad ne znam što je prošlo na njemu??
stari kaže da je možda lamela prošla jer je stara već....
 
C

crodd

Guest
IMT 539 4wd

Dobar dan,kupujem novi traktor 539 4 wd,e sad mi treba vasa pomoc,par prijatelja mi kaze da ga ne uzimam da nisu dobri,a ja sam malo citao na forumu za ove starije da su odlicni traktori za vlastite potrebe i odrade skoro svaki posao,sad stvarno ne znam sta da radim i ako ih neko ima ili nesto zna o ovim novim trktorima zasto nisu k i da li se tako puno kvare,unaprijed zahvalan!!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
A kaj budeš s 539 4WD?
Praktički neupotrebiv traktor: premali prednji kotači, prenizak napred.
Ak već hoćeš IMT-a, kupi 549 4WD.
 
B

Bobo

Guest
ZJ je u pravu... Pre nizak, neokretan, prednja vuca mu ne pomaze niti u ikojem mogucem slucaju, samo mu smeta...

Ili obicni 539 s hidraulik volanom, ili obicni 549, a ak bas mora bit prednja vuca, onda 549DV...

539 DV je promasen traktor...

Sto se kvalitete tice, prijasnji IMT-i i ovi danasnji su kvalitetom slicni, ali ljudima danas smetaju sitnice, a prije im nije smetalo, pa sad IMT ispada nekvalitetniji nego prije, al sve je to isti klinac...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Bobo, pod pojmom kvalitete ljudi smatraju trajnost i pouzdanost te kvalitetu izrade i ugrađenih materijala.
Na žalost, to više nije na nivou od 20-30 g. unatrag; iako su dorađeniji nego nekad. Mislim da se slažeš s tim.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Mislim da nije stvar doradjenosti nego 1. kriterija i 2. kvalitete lijeva motora
Pod kriterijima mislim da pred 20-30 godina mi kao kupci pojma nismo imali sto je garancija i potrosacka prava. Tada je garancija bila samo mrtvo slovo na papiru. Svi smo kad smo kupovali npr. stojadine i IMT-ove odmah drugi dan sami sarafili po njima i nismo imali pojma da time gubimo garanciju jer prakticki nije nista ni znacila. Doradjenost je bila nepoznat pojam. Bilo nam je sasvim normalno da retrovizore i raznorazne rucice i vanjske sarafe nadotezemo i bili smo sretni da nismo dobili auto ili traktor sa nekom tesko popravljivom tvornickom greskom, a kad se takva nevolja desila u sustini nije rjesavao trgovac nego mi sami. Eventualno smo bili sretni ako bi kakav takav trosak dobilikasnije kompenzaciju.
Ja jedino mogu vjerovati da je kvaliteta lijeva nekada bila bolja, ali za to, rekao bih nema nekakvih konkretnih dokaza jer niti jedan IMT napravljen u zadnjih pet godina nije odradio 5000 sati i 20 godina rada ;) Ja se nadam da barem jedan ;) hoce dozivjeti ovih 20 godina ;) (Za one koji neznaju ja sam pred godinu dana intezivno istrazivao i nakraju uzeo novog IMT539, bez prednje vuce i sa hidrovolanom)
Isto tako cinjenica jest da je IMT apsolutno najjeftiniji na trzistu u toj kategoriji trkatora (40-50ks). Nitko ne moze reci da je npr. Tafe42, pakistanski MF240 (Millat) ili kineski 454 bolje napravljen traktor (kao tri najjeftinija koliko ja znam). Turski MF240 (Uzel) je jedno 20% skuplji tako da ispada iz te cjenovne kategorije.
Sto se tice prednje vuce ja isto dijelim Bobino i ZJ misljenje da je to nepotrebna i neiskoristiva funkcionalnost na tako malom i laganom traktou.
 

Najnoviji postovi

Na vrh