• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

J

jokapz

Guest
po meni izmjena ulja ovisi i o njegovoj kvaliteti,
sipat super 3 ili 5 i od njega očekivat da traje ko shell,valvolin, je čisto pričanje bajki.

INA super 3 je dosta lošije ulje od INA super 5 koje je jako kvalitetno ulje znam masu ljudi koji super 5 sipaju u nove traktore i nema nikakih problema.
Ja sam na Zetoru stavio novo ulje u mjenjač jedne poznate marke pa sam za 100 rs moro ga malo popravit sa onim češkim uljem što je upola jeftinije od poznatog!!
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Pozdrav svima,imam jedno pitanje...

ovako,ima jedan 533 deluxe koji mi je zapeo za oko... čovjeka znam,dobri smo si, čak sam mu i auto nudio (vrijednost cca 2500-2700€) za traktor i nekih 5-6 priključaka no nije želio uzeti jer misli da više vrijedi auto nego taj njegov 533,a ne želi me zaje...
e sad, ja traktor još nisam vidio, al on mi je rekao da u zadnje vrijeme i ne radi puno s njim(to mu je od djeda koji je preminuo prije nekih 6-7god.), a koliko ga poznajem vidim da ga baš i ne zanima poljoprivreda... rekao mi je da navodno, samo po zimi malo teže pali,a ostalo je sve kolko-tolko dobro...
molio bih vas da mi kažete na što najviše pažnje obratiti pri kupnji polovnoga traktora,u ovom slučaju 533? Što na motoru,hidraulici,mjenjaču i ostalom??
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Pozdrav svima,imam jedno pitanje...

ovako,ima jedan 533 deluxe koji mi je zapeo za oko... čovjeka znam,dobri smo si, čak sam mu i auto nudio (vrijednost cca 2500-2700€) za traktor i nekih 5-6 priključaka no nije želio uzeti jer misli da više vrijedi auto nego taj njegov 533,a ne želi me zaje...
e sad, ja traktor još nisam vidio, al on mi je rekao da u zadnje vrijeme i ne radi puno s njim(to mu je od djeda koji je preminuo prije nekih 6-7god.), a koliko ga poznajem vidim da ga baš i ne zanima poljoprivreda... rekao mi je da navodno, samo po zimi malo teže pali,a ostalo je sve kolko-tolko dobro...
molio bih vas da mi kažete na što najviše pažnje obratiti pri kupnji polovnoga traktora,u ovom slučaju 533? Što na motoru,hidraulici,mjenjaču i ostalom??
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo mojih iskustava jel nedugo sa kupil ist,pa ak može pomoč.
prvo palenje hladnog može duže verglat al za cca 1min ugasiš i mora upalit ko mina.
pripazi na anlaser,altenator.akumulator jel novi je oko 900kn ja zanam gdje ima po 600kn garancija i sve.
provjeri prvi kraj most na srednjoj piksi da nema lufta,ležali na prvim kotačima.
hidrauliku kak diže,jel pumpa lupa,(meni lupala jel ručke nisu bile naštelane ekipa ovdje objasnila kak mora bit)
poluge da nemaju puno lufta

a sad motor;po mogučnosti da nije mastan,da na iberlaufu nije masno i da ne dimi,kad daješ gas da nema bjelog dima,več da se osjeti onaj miris spaljene nafte.
gle sitnica ima koje trebal buš popravit al sreča jeftini djelovi.
ima dečki koji če to pojasnit bolje od mene.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jel tko skidal onaj šeraf-bolcnu kaj drži polugu dolje na kučištu poluosovine?
jel vidim da je izašla malo van naspram druge a kad ju primim samo se vrti na mjestu i ni nutra ni van.
dok sa drugu normalno dotegnul.
jel ima možda sa unutarnje strane matica?
da nejdem skidat poluosovinu razdvajat traktor bez veze.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Slike IMT 565 koje sam obečao ŠANANi.....
S gumama sam se malo zeznuo ipak su 14 8) ali naprijed ima "DW" :mrgreen:
i480113_Fotografija032.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Taj se izgleda naradio ;) :mrgreen:
Kaj mu je to gore na kabini :scratch :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Nije se baš naradio :)
Ovaj ore s 2×14 plugom :D
To na kabini mu je zadnja šrajba :D
i480148_Fotografija031.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ovo me podsjeća na klopotec

[youtube:1qyqvajn]bo1rspEwu7A&feature=related[/youtube:1qyqvajn]
 
L

las2

Guest
Kod mene to isto klopoče ali neznam kako se taj dio zove i kada ga se treba mjenjati? Pa ako netko moze da pojasni nesto o tome.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
treba ga podmazat i nečuje se.
jesi nedavno nalil ulja u bosch pumpu,a onaj spoj ja sam našprical sa bjelom masti u spreju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
NAPOKON :!: :!: :!: :D da sam si stavio nove gume naprijed na 565, jer ove stare su me več izluđivale :mrgreen: :blackeye

prije:


sada: :mrgreen: :D :blackeye 8)




TRAYAL 7.50-16 8 platna :mrgreen:
samo 400 kn komad :roll:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
daj šanana,vidim da voliš kojekakve kerefeke po traktoru..ali čemu takve gume?po meni samo porez na budale...lakše bi ti bilo i jeftinije da si stavio obične gume s crtom..bolje se i drže u oranju.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Sad još samo fali naljepnica DV

btw, ni ja to nebi stavljao, nema mi nikakvog smisla a i nevolim bit predmet sprdnje :lol:

Jel imaju te gume ikakvu prednost nad običnim s crtom? Naravno na stroju bez prednjeg pogona,...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
DObre su pogonske gume naprijed,jer kod oranja koliko toliko bolje drže prednji kraj.. ;)

@ŠANANA:kaj su ti one oznake kod prednjeg trapa i nosača utega :?:
Koliko je bila cijena jednoj :?:
 
S

SPUZVABOB

Guest
Tek sam došao na forum pa jel bi mi netko mogao pomoći traktor mi baca dim na usisnu granu prilikom paljenja i naravno nemoze da upali. Radi se o 533 traktoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh