• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

S

SPUZVABOB

Guest
Kako se stela razvod na imt 533 pomagajte hitno. Molim vas. :scratch :scratch
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Eh da, jos jednu veliku prednost nad konkurencijom ima IMT. Majstori i dobavljivost dijelova (sto je meni osobno kao potpuno neiskusnom jako bitno). U svakom selu, pa cak i kod mene u Lici, ima sigurno barem jedan covjek koji moze barem osnovni kvar popraviti, a dijelovi su vrlo lako dobavljivi i jeftini.
Sada sam vec subjektivan :) 8)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
imt533.jpg


Ovaj,kaže da bi se volila slikati i sa traktorom koji ima kabinu, da je malo jači, a ja znam da ti Smiljane imaš sa kabinom, a i Bobo ima. No Bobo nema ženu pa...ovaj... :mrgreen:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Kontam kaže:
imt533.jpg


Ovaj,kaže da bi se volila slikati i sa traktorom koji ima kabinu, da je malo jači, a ja znam da ti Smiljane imaš sa kabinom, a i Bobo ima. No Bobo nema ženu pa...ovaj... :mrgreen:
ja joj i poklonim kabinu ako se slika na mome traktoru
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Pukla ljeva guma pa smo ju zamijenili..
Malo je preširoka pa drugačije nije išla gore :blackeye
Sada smo nabavili užu tako da je ovo bilo samo "privremeno" 8)

i530703_Fotografija103.jpg
i530702_Fotografija104.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e da to bi trebalo vidjet :mrgreen:

nego zakaj skrivaš tablicu, ko ti ga oče ukrasti :?: :scratch :blackeye
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ŠANANA kaže:
e da to bi trebalo vidjet :mrgreen:

nego zakaj skrivaš tablicu, ko ti ga oče ukrasti :?: :scratch :blackeye
A tko bi to htio :lol: :lol:
Ne skrivam nego jednostavno mi je tak došla želja pa sam u paintu tako napravio...
 
J

jokapz

Guest
mislim da se tam u daljini MF gadno ljuti što mu IMT dira plug... ;)

FERAC time evo mjesta gdje ferđani voli najviše bit...

 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako se ne varam,traktor se nalazi u okolici grubisnog polja.
cini mi se da sam ga tamo negdje vidio par puta parkiranog u dvoristu..
 
B

Bobo

Guest
Ma i ja sam vidio iz auta dosta tih traktora od kojih mi je za oko zapeo jedan s druge strane papuka- Prema Bjelovaru kad se ide, sad ne znam u kojem je to selu, al kad bi opet tamo isao, znao bih otprilike kucu...

Ovaj sa slike je frisko ofarban, dakle sredjivan za prodaju i tog treba doobro ispitati prije kupovine (iako sam mu jedini kupac ja, nakon sto na lotu dobijem)

Da je ostavljen u originalnom stanju i da nije ulickan, lakse bi se prodao, nego frisko ofarbani i prebrtvljen traktor. na ovim IMT-ima je problematican zadnji diferencijal, kao i kompletan zadnji kraj (hidraulicna crijeva i poluge) Motor kao takav je nepoderiv i moze ga se unistiti samo pregrijavanjem, a ostatak traktora ce se unistiti 3 puta, nego sto motor bude trebalo dirati. To je ujedno jedina svjetla tocka ovakvog traktora u privatnom vlasnistvu. Duple tockove nema, to mu je veliki minus, tak oda ce ovaj otici pod staro zeljezo, kako se meni cini...

Steta, bar da je u nekom muzeju ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mercedes motor, to je ok na njemu, ali ostatak traktora je rađen bez nekog inžinjerskog znanja. Getriba je od nekog kamiona (FAP-a), diferencijali i reduktori od bagera (ULT), uglavnom traktor je kao da ga je neko izradio u kućnoj radinosti.

Na sličan način se izrađuju ovakve strojke
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Big_foot.JPG
 
B

Bobo

Guest
Cuj, makar su pokusali...

Vidis da ih je netko i kupovao, cim se tu i tamo pokoji pojavi u oglasniku u HR,a u SR ih vjerovatno imaju ko suge, jer je zemlja lako obradiva i velike su table u pitanju...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nedje sam čital al nemrem nač.
dvostepeno kvačilo kakbi trebalo radit?
jel neki dan daržim kvačilo sam kaj ne krene i dižem hidrauliku,čim malo pritisnem stane hidraulika,a ak odpustim traktor kreče i diže dalje.
problem je il nema dvostepeno ili ima jako mali hod papučice.
e sad ak neko ima volje objasnit kak bi točno trebalo radit zahvaljujem se unaprjed.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ili imaš jednostepeno ili ti nije naštelano

Prvi dio hoda je 1. stepen, i on odvaja mjenjač, a kad stisneš do kraja papučicu onda odvaja kardan i pumpu. To možeš i vidjet po uključivanju kardana, uključiš ga i prilikom puštanja kvačila ako kreće traktor kad i kardan onda je jednostepeno, a ako može biti u brzini i vrtit kardan a traktor stoji onda je dvos...

Koji traktor je u pitanju i koja godina proizvodnje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh