• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nije samo bitno da ide, bitno je i kakvo je oranje, i koliko tako može poorat, ovo je plitko, ali svejedno mališa za čudo vuče :roll:
 
F

fakin

Guest
Pozdrav svim clanovima foruma ... imam IMT 533 koji obnavljam za sebe pa ak netko ima bilo kakve informacije kako naštelat paljenje na njemu nakon mjenjanja lančanog razvoda i reparacije bosch pumpe molim da mi javi.........imao sam vec tristo majstora i svaki ima svoje teorije a traktor i dalje ne pali kad je hladan i ne radi ujednaceno i mirno
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ali dosta je loše podesio plug ostaju mu jarci jer ne slaže dobro brazdu mislim kad bi dobro poriktao plug da se nebi s mjesta maknuo. Ali lijepo je vidit nešto neobično.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
@...ja... Može se i ovdje pogledat u HQ ali tek kad pokreneš onda ti se pojavi ono HQ ;)
 
L

las2

Guest
fakin kaže:
Pozdrav svim clanovima foruma ... imam IMT 533 koji obnavljam za sebe pa ak netko ima bilo kakve informacije kako naštelat paljenje na njemu nakon mjenjanja lančanog razvoda i reparacije bosch pumpe molim da mi javi.........imao sam vec tristo majstora i svaki ima svoje teorije a traktor i dalje ne pali kad je hladan i ne radi ujednaceno i mirno

ja imam isti problem kad je tem. od 0-5 °C jedva pali uz start sprej a bez njega nikako, mozes verglat al dzabe. a to se pocelo desavat kad se vratio sa generalke i kog got sam pitao svi kazu puno rastavljanja,neisplati se.... i niko ga nije htio uzet i sredit, a onaj sto je radio generalku reko je da on drugacije nezna.

molio bih ako netko zna da malo pojasni :) :)
 
L

Lamborghini R2

Guest
trebam savijet....za 549 novi tip...altenator od čega bi mogo stavit da pase na sarafe...i od koliko wata da mi rade još dva dodatna svijetla-radna- uz postojeća
tnx
 
B

Bobo

Guest
znam za slucaj IMT 549 na koji su ugradjena 4 dodatna radna svjetla na krov kabine i to dosta veliki potrosaci na original alternator...

Samo kad ti rade radna svijetla, ne palis kratka/duga, i obrnuto i nemas nikakvih problema s time...
 
F

fakin

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
Kod generalke ti nije dobro izbrušena glava pa gubi kompresiju..
Na mojem nije rađena generalka a kompresiju ima 26 26.5 i 27 mjerio sam kompresiometrom. Rekao je majstor ne valja bosch pumpa pa sam je odnio na repariranje kompletno i dize isto. Pa je rekao da ne valja razvod paljenja to sam isto kupio novo.jedan lajtung je bio štukan pa sam kupio sva tri nova itd itd .... sve u svemu nakon izgubljenih zivaca i novaca molim vas za savijet ac pumpa je u redu drugo ja sve novo na njemu mislim da bi morao raditi .....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
las2 kaže:
fakin kaže:
Pozdrav svim clanovima foruma ... imam IMT 533 koji obnavljam za sebe pa ak netko ima bilo kakve informacije kako naštelat paljenje na njemu nakon mjenjanja lančanog razvoda i reparacije bosch pumpe molim da mi javi.........imao sam vec tristo majstora i svaki ima svoje teorije a traktor i dalje ne pali kad je hladan i ne radi ujednaceno i mirno

ja imam isti problem kad je tem. od 0-5 °C jedva pali uz start sprej a bez njega nikako, mozes verglat al dzabe. a to se pocelo desavat kad se vratio sa generalke i kog got sam pitao svi kazu puno rastavljanja,neisplati se.... i niko ga nije htio uzet i sredit, a onaj sto je radio generalku reko je da on drugacije nezna.

molio bih ako netko zna da malo pojasni :) :)

Pretpalenje i razvodni mehanizam pogonjen lancem može se jedino podesiti pomoću stupnjevane ploče koja se postavi na radilicu.Prvo se podesi razvod(usisni ventil otvara mislim 13 stupnjeva prije GMT)zatim se podešava pretpalenje, ne sjećam se točno ,ali mislim da je nekih 28 stupnjeva prije GMT.Fino podešavanje bosch pumpe može se napraviti izvana na pogonu PVP.U tvom slučaju težeg palenja mislim da ga treba vratiti u malo kasnije,raditi će mekše i lakše paliti.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
meni ista stvar sa temperaturom do 10 stupnjeva možeš verglat do sutra,al čim uključim grijač pali bez problema.
jedino dok se ne zagrije oče lagano bijelo dimit i osjeti se onaj miris kao nafte.
 
F

fakin

Guest
daniels kaže:
meni ista stvar sa temperaturom do 10 stupnjeva možeš verglat do sutra,al čim uključim grijač pali bez problema.
jedino dok se ne zagrije oče lagano bijelo dimit i osjeti se onaj miris kao nafte.
danas mi je dosao majstor koji je rekao da treba promjenit karike na motoru i da će onda bit bolje pa ću evo i to napraviti .....gore ne može bit :D
 
U

ursus

Guest
Tek sam došao na forum pa jel bi mi netko mogao pomoći zanimaju me jel postoje uopće utezi za IMT 533 rabljeni ili novi gdje se mogu kupiti zanimaju me bilo kakvi svejedno je hvala.
 
D

Demox

Guest
Orginalni utezi za zadnje točkove su postojali i bili nekad jako skupi i relativno lagani. Alternativa je voda u gume ili stavit gume 12.4x28 ili si napravit neke utege za koje je bitno da su "balansirani" ako su na felgi.
 
U

ursus

Guest
Demox kaže:
Orginalni utezi za zadnje točkove su postojali i bili nekad jako skupi i relativno lagani. Alternativa je voda u gume ili stavit gume 12.4x28 ili si napravit neke utege za koje je bitno da su "balansirani" ako su na felgi.

trebao bih nešto hitno jer sa IMT 533 ne mogu ništa povuči što je teže teren je sama brda i taj traktor je ok ako ne vučeš velik teret.
sve je super oranje ide,brane,sijanje,špricanje.
ali kada stvavim kola iza njega svako malo pogurnu me danas sam jedva izašao van u brdo sa manje od pola metra drva u kolima ali bilo je mokro dosta ali opet kad sam se spuštao na nekim dijelovima me pogurne a kola prazna.
Ili moram nabaviti prikolicu ili utege.
 
U

ursus

Guest
Jednom sam izvukao sa njim 4m drva iz šume bili su poslagani na kolima u metricama.
To je bilo nezaboravno bilo nas je 5.
Ja sam vozio brat iza kola gdje je okretao kočnicu,prijatelj ispred kola okretao prvu kočnicu kada sam išao u nizbrdicu,
ostala dvojica na blatobranima da pritisku kotače što više u zemlju i svejedno sam morao na trenutke dizat hidrauliku na da podigne kola u zrak da mi još jače pritisne kotače.

Ali sam nema šanse da bih uspio izač u nizbrdici bi odletio
 
D

Demox

Guest
Malo o paljenju na 533. Njegov anlaser je "slab" i nemože motor zavrtiti brzo kao npr 539 i zato teže pali uz još neka lošija riješenja (razvod lancem) . Grijač koristiti uvjek kao na svakom dizel autu pa to je normalno (ako je traktor hladan) i pali bez problema ako su druge komponente iole ispravne. O PREDPALJENJU: "naši majstori" to rade na sluh isto kao i u tvornici imt nekad, samo oni u tvornici su imali sluha a ovi naši to nemaju. Na remenici radilice moramo napraviti oznaku gmt klipa i okrenuti nazad radilicu za 27 stepeni (napraviti na komadu kartona veličine remenice oznaku stepeni ) a na boš pumpi skinuti cjevčicu od prvog klipa. Pomoćnik treba pumpati na AC pumpi a majstor tj. vi polako okretati pumpu dok gorivo NE prestane ići van. Dakle morate malo oslobodit vijke kod uzubljenja pumpe i okretat je a tamo i postoje oznake pa vam je lakše pratiti. Dakle gorivo mora prestat izlazit van iz pumpe dok pompćnik druka na AC. Prije pokusa označiti na uzubljenju pumpe čavlom ili nečim drugim stanje na kojem je paljenje bilo podešeno tako ako nešto ne štima lako vratite na staro postojeće stanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh