• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A cuj ljudi se lome i ginu na skijalištima pa drugi i dalje navaljuju tamo ...
Pogledaj ovaj link http://www.thoni.de/

Pa klikni na ovo Obrisan neispravan link.
Ovi se ne šale ,ugrađuju hidroulcni na sve staree rage ,cak i na sistem kakav ima imt ...a i masno je skupo :scratch


Edit
obrati pažnju na ovaj MF_135_Allrad ..ne vidim mehanicku vezu između ljevog i desnog kotaca ...ili nije sve namontirano ili :scratch
 
B

Bobo

Guest
Bas gledam taj MF 135, jer je to vise-manje sistem ko na IMT 533-539... Jedan clan foruma Miodrag iz Bosne se poceo baviti jos prije godinu-dvije nabavkom djelova za sastavljanje sistema hidraulicnog upravljanja za IMT 558, 539, te neke ostale traktore koji bi trebali hidraulik volan...

Tu i tamo se "cujemo" preko MSN-a te kad napravi za 539, mislim da cu mu biti prva musterija ;)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
596
Koji je to traktor BRENA?

Zanima ne kod mjenjača koji nisu sinhronizirani, dali se brzine mogu mjenjati u vožnji ili samo dok traktor stoji?
ja imam Tomića 826 i mjenjam brzine samo dok traktor stoji, nikad u vožnji (tako piše u njegovoj knjižici).
Druge traktore nisam nikad vozio pa neznam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak to misliš da mijenjaš brzine samo dok traktor stoji :scratch :scratch :scratch , pak je to nemoguče :scratch

Brena je popularni naziv za ja mislim IMT 5106 ;)
 
B

Bobo

Guest
Ovako, Brena je popularan naziv za IMT 5106 traktor, a Brena turbo za IMT 5136... Puno ljudi i za jedan i za drugi kazu Brena...

A sto se saltanja tice, u pravilu ne bi trebao mjenjati brzine u voznji ako imas nesinhronizirani mjenjac, jer se od krcanja zupcanici trose, ali kad se naviknes nakon jednog dana voznje, ide saltanje normalno i bez ikakvih problema...

A za stare aute i kamione su soferi razvili tehniku stiskanja kvacila dva puta, da se izjednace brzine gonjene i pogonske brzine u mjenjacu, radi sto bezbolnijeg mjenjanja stupnja prijenosa. tako ja saltam svoje traktore i nikad problema, a kad se mjenjac malo razradi, ni to nije potrebno...
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Bobo kaže:
Sta ce ti jaca kugla za hidraulik volan?

Kugle se na mehanicke volane ni ne stavljaju, jer ljudi stalno drze za kuglu, pa kad odes tanjurat a volan se otme... polomis si saku samo tako...
Tako je jedan baja kod mene na ursus c-335 metno kuglu i u oranju slomio veliki prst!
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
--Bobo fala za slike
--i jesi li zadovoljan s tim traktorom koliko zemlje radiš s njim
 
K

Krešo

Guest
slatky kaže:
ma sve je moguće :D

[youtube:1brn0bpu]0BxpmlUk4MI&feature[/youtube:1brn0bpu]
pa može i sa 3 točka :lol: :lol: :lol:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nikad nisam vidio model 559 :shock:
Ajd ga poslikaj odnapred, ako nije problem, da vidim kako maska izgleda...
 
T

Toyo

Guest
ni ja dok nisma išao da ga kupim.
IMT 559 je bio izvozni model izven bivšog jugoslavije, onako je motor i menjači i vse ostalo isto ko na 558. Razan kilera koji je večji od koji ja na 558 i masaka je drugačija.
jah bi dao više slika ako bi to išlo bržije.
i imam netko pitanje zašto imataj traktor 2 akumulatora?
možda zna što?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
--nikad nisam ni čuo ni vidio za taj IMT 559
-- koje je godište traktor
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Toyo kaže:
ni ja dok nisma išao da ga kupim.
IMT 559 je bio izvozni model izven bivšog jugoslavije, onako je motor i menjači i vse ostalo isto ko na 558. Razan kilera koji je večji od koji ja na 558 i masaka je drugačija.
jah bi dao više slika ako bi to išlo bržije.
i imam netko pitanje zašto imataj traktor 2 akumulatora?
možda zna što?

Imao je i moj ursus 2x6V pa sad pali i na jedan od 12V.
A to je da lakše upali po zimi, po ljetu sve 5. Možeš komotno stavit 1x12V jer su ovi preskupi. I daj provjeri da nije možda 2x12V iako sumljam ali IMT-a ima svakakvi pa da nije neka kućna radinost....
 
B

Bobo

Guest
559 su traktori bili namjenjeni za izvoz u Saudijsku arabiju, a neki su ih i ovdje mogli kupiti. To je sve isto ko i 558, samo veci i rjedji kiler koji se teze moze zastopati, te je maska drugacija, bas zvog tog kilera...
 
I

IMT560

Guest
ja imam IMT 560 i IMT 542
prezadovoljan sam, izdrzljivi su jako u odnosu na neke traktore
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
IMT560 kaže:
ja imam IMT 560 i IMT 542
prezadovoljan sam, izdrzljivi su jako u odnosu na neke traktore

A bome su i pijanci pogotovo 560 (pod tim spada potrošnja i kočnice, jer je zbilja ko pijanac, kad se zaleti nema stajanja) u odnosu na neke traktore.
 
T

Toyo

Guest
imam problem na traktoru sa kopresorom, nekako mi neče napunit zrak v razarvar. šta bi to moglo biti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh