• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

T

tojga

Guest
puknuti kaže:
tojga kaže:
dali ko zna sta je sa mog traktora???
imam IMT 542 5 brzina stalno mijesa brzine!!!!!!!!!!
do sad je bio kod puno majstora dali mozda neko zna sta mi je sa traktora!!!!!
MOL :lol: IM VAS RECITE AKO ZNATE !!!!!!!
Malo bolje objasni ..
... skinuti kučište volana , promjeniti opruge na šnaperima i rucku mjenjaca + zatik ..to je za početak
Ako su vilice poderane može pomoci navarivanje rucke mjenjaca ..ali za to treba živaca i vremena ...a boga mi i majstora
_______________________________________________________________________________________________________________
to sam sve napravio ali on opet miješa!!!!!!sta ti imam vise objasnjavat ja izbacim iz brzine i pustim kvacilo on i dalje ide!!!!!
 
B

Bobo

Guest
Hmmm...

Sigurno si navario rucku mjenjaca? jesi li pogledao u kakvom su stanju zazori na sipkama biraca brzina, moze biti da su oni poderani...

Ovo je vrlo neobican kvar na IMT-u, jer on kad se uzmrda, zaglavi u jednoj brzini (zaskoci rucka mjenjaca) i onda ga moras izbacivat montiracem, ili rucku mjenjaca ubost u mjesto i odglaviti ga na taj nacin.

Opisujes problem kao da traktor ostaje u brzini, sto bi po meni znacili ili se viljuska odvrnula sa sipke pa pravi pizdarije, ili je viljuska poderana pa ne izbacuje dovoljno dobro.

Sve mi se cini da nije nikakavkvar, negoda se samo nesto otegnulo...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo imam jedno pitanje šogor je u zimi kupio IMT 567 s 900 rh i traktor ide super jak je ko sam vrag i mogu reč solidan potošač s obzirom da imt puno troši njegov baš i ne al ima jednu jako veliku manu. naime čovjek ga je koristio kao osobni auto kod doktora i na plac i tak nikad nije radio s hidraulikom i kardanom kugle i poluge i sveostalo je novo na njemu i trudio se oko traktora i kabinu si je sam prepravljao i na spojevima ju nadopunjavao i predihtao tak da nema prilikom hladnoče da negdje puše u traktor stvarno je udoban i tih u kabini i nema propuha kao u imt-a. samo mu još fali grijanje. al dobro i dok je on to lijepo prepravljao kabinu da ne gubi toplinu u njoj smetala mu je poluga za šperu a pošto ju nije koristio ju je izvadio i porezao za staro željezo a šogoru je u šumi jako potrebna na mekanom.
pa pitam jer ima možda tko za prodat tu polugu ili gdje na kakvom otpadu za nač jer znate gdje za kakav otpad jer novu u dučanu je teško naručit pošto ljudi meditiraju s tim pa je skoro nemoguče
evo tog traktora i da traktor je od svog vijeka izlaska iz tvornice stajao vani dakle 23 godine je njegov život proveden ispod lipe i pun algi čovjek ga je premazao temeljnom bojom al na zimu ja i šogor planiramo razraditi hidraulik promjenit gumice na pumpi i tak neke sitnice pa osvježit i boju kako boga zapovjeda

i639040_Slika008.jpg
i639039_Slika007.jpg
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
zanimljiv tekst o IMT 567...kakvih sve ljudi ima, bolje da si je u to vrijeme kupio figuara :)
a ovo dao nekome da koristi u svrhe za koje je namjenjen.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tojga kaže:
_______________________________________________________________________________________________________________
to sam sve napravio ali on opet miješa!!!!!!sta ti imam vise objasnjavat ja izbacim iz brzine i pustim kvacilo on i dalje ide!!!!!
gledaj momak ...napisao si da mješa brzine a ne da mješa brzine i prazan hod (ler) ,razlika je velika ..
i da si stavio u ler(izbacio iz brzine) bilo bi u leru i nebi on išo dalje .
Da li ti rucka mjenjaca ima npr. prva brzina /ler/ rikverc strogo položaje ,ide klik(1) ,klik(ler) , klik(rikverc) ili ti se klatari iz prve preko lera u rikverc kao mački rep ? Ako je tako mjenjaj opruge šnapera i šiljak a možda i poluge nosače vilica jer je šiljak poderao šipku (u crvenom krugu na slici)
http://i29.tinypic.com/ic7a1j.jpg


A možda ti je poderano i ovo u plavom krugu na slici, ali to je druga opcija
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
jedno pitanje za administratore....
zašto IMT,o kojemu se puno piše i kojega skoro svaki poljoprivrednik na balkanu koristi, nema svoj poseban odjeljak nego je svrstan pod "ostali traktori"?????
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mrki88 kaže:
jedno pitanje za administratore....
zašto IMT,o kojemu se puno piše i kojega skoro svaki poljoprivrednik na balkanu koristi, nema svoj poseban odjeljak nego je svrstan pod "ostali traktori"?????
misli globalno djeluj lokalno , globalno spada u ostale traktore ;) :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
puknuti kaže:
Mrki88 kaže:
jedno pitanje za administratore....
zašto IMT,o kojemu se puno piše i kojega skoro svaki poljoprivrednik na balkanu koristi, nema svoj poseban odjeljak nego je svrstan pod "ostali traktori"?????
misli globalno djeluj lokalno , globalno spada u ostale traktore ;) :lol:

puknuti,ti si stvarno puko!! :D :D :D :lol:
 
T

Toyo

Guest
zašto ne valja? 1-brzina pre hitra za oranje i prepočasna za brane ili nešto slično. u 2-brzini nemožeš ništa da radiš.
ja sam imao možnost raditi sa imt 560 10+2 menjačom. ma to nema primerjave sa 6+2 menjačom. 10+2 je puno bolji ako imaš prave priklope. npr.:3m sejač, 2,80m sjetvospremač, plug 3x10 ili 2x14, prskalica 600l
možda sad razmiš zašto bih menjao menjač.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
zekan7711 kaže:
kaj bi to cudo moglo vleci rotobranu od 2.5m :scratch
ili 2*14 plug

2x14 imt-ov plug je vukao u prvoj direktnoj dost dobro dok smo u brijeg išli sporom 5 u kojoj mi se čini da je jednako brz samo ima više snage motor. rotodrljaču smo kapčili 250 i išao je s njom dosta dobro nije da se igrao a nije opet niti se ubio u poslu recimo taman mu je bila snage je još imao na gasu dosta tak da je išao s njom bez dima i opterečenja prevelikog.
jedina mana je mehanički volan al lagano se okreče čak lakše nego moj 539 što me iznenadilo :shock: . svaki put me taj traktor iznova iznenadi ja posumnjal u njega al me očarao.

ddalibor kaže:
zanimljiv tekst o IMT 567...kakvih sve ljudi ima, bolje da si je u to vrijeme kupio figuara :)
a ovo dao nekome da koristi u svrhe za koje je namjenjen.....

a kaj češ stariji ljudi oni su imali vikendicu tu kraj koprivnice i za vrijem rata su se u nju doselili i nisu imali novaca za auto pa su traktor dobili dosta jeftino jer su imali nekog u rodu koji je radio s traktorima odnosno prodavao i tako su ga oni kupili. to je njihova priča i sad im je sin ostavio auto i nagovorio tatu da proda tog imt-a i kad je bila cijena jeftina išli smo ga gledat i kad nam je čovjek pokazao da je prvi vlasnik i da su mu stvarni sati i da ga je koristio samo za prijevoz nismo vjerovali i mi mu ponudili svoju cijenu na što je sin oca nagovorio i pristali su na što smo ja i šogor ostali :shock: :shock: :shock: . i tak dok smo ga vozili doma stali smo na cesti kraj jedne kuće da pogledamo svjetla jel rade i to i čovjek izađe van i pita a jeste kupili pravi traktor ja mislim da boljeg i uščuvanijeg niste mogli nač ja pitam zašto onda nam je još on potvrdio da je služio za prijevoz i da je samo jedamput u životu vidio kako s njim na cirkular pili drva drugo je zamjenivao auto i da ima sigurno te radne sate koje i ima.
tako da ne vjerujem da bi i ostali susjedi lagali ako je več njegov gazda ali vidim da nije lagao
 
Z

zekan7711

Guest
kikic MF kaže:
2x14 imt-ov plug je vukao u prvoj direktnoj dost dobro dok smo u brijeg išli sporom 5 u kojoj mi se čini da je jednako brz samo ima više snage motor. rotodrljaču smo kapčili 250 i išao je s njom dosta dobro nije da se igrao a nije opet niti se ubio u poslu recimo taman mu je bila snage je još imao na gasu dosta tak da je išao s njom bez dima i opterečenja prevelikog.
jedina mana je mehanički volan al lagano se okreče čak lakše nego moj 539 što me iznenadilo :shock: . svaki put me taj traktor iznova iznenadi ja posumnjal u njega al me očarao.

onda je dobar :!: :!: ;)
moj zekan 7711 vuce rotobranu maschio 2.5 bez problema u 5 reduktor
svejedno ako iza ima rotobranu IMT577 lako bi okretao volan jer je iza nekakva tezina :scratch
ne zdize traktor rotobrana??? :?: prednji dio
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma ne vuče rotodrljaču 5 sporom nego 3 sporom na mjestima ide i 4 al na malo pliče. kaj bi ga dizala pa nije baš tak teška rotodrljača inače taj imt je 567 ima oko 3 tone i s rotodrljačom se nosi odlično u nošenju a i u tjeranju sporom 3 ide dost dobro. ipak zetor tvoj je nekih 75ks a ovo je ipak 65 10 ks razlike a i zetor ima drukčije prenose i sporiji kardan gdje se dobija snaga naspram imt koji ima bržiji kardan i osovinu direkt na kardan pa je još i po tom slabiji.
zetoru 75ks snaga motora je ista i na kotačima i na kradnu dok imt massey ferguson i sličnim njma snagu od 75 ks snage motora koristi na kotačima dok je na kardanui oko 7 ks slabiji dakle imt 75 ks razvija tu snagu na kotačima dok na kardanu razvija snagu oko 67-68 ks što ja jako velika razlika i puno znači
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ček, a punac ima 567 koji je po meni isti kao 560 osim mjenjača.. Njegov je srunjio mjenjač pa je stavio 3 brzinski, jer ovaj od 5 se neda nać... I njemu na plocici pise mislim oko 57-58ks... Mislim da je to M34 motor, a?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
567 nije 560 nikad bio niti će biti razlike nema po izgledu al jači je motor. osim toga ima tema o 567 pa čitajte ili pričekajte kolegu stručnjaka za imt-a BOBU
 
B

Bobo

Guest
kikic MF kaže:
567 nije 560 nikad bio niti će biti razlike nema po izgledu al jači je motor. osim toga ima tema o 567 pa čitajte ili pričekajte kolegu stručnjaka za imt-a BOBU

Petar je ipak u pravu... 567 je samo 560 s 5 brzina i noznim gasom... Razlika je u mjenjacima velika, psoto i jedan i drugi imaju priblizno jednaku putnu brzinu, ali je 567 jaci bas zbog "kracih" brzina. Tu mu lezi sva sanga i to su dosta dobri traktori, dok mu 560 nije ni sluga a imaju isti motor.

Moguce je da je razlika u promjeru klipova, ventilima i tako sitnicama koje puno znace, a na prvi pogled se ne vide, al posto je IMT imao milijun kombinacija razno raznih djelova ne bi me cudilo nista.
 
Z

zekan7711

Guest
marko93 kaže:
zekan7711 kaže:
sve super ali moj zetor ima 69 konnja :!:
ZETOR 7711 ima 73konja..

marko ne zezaj pa znom valjda kaj pise v knjizici :)
 
B

Bobo

Guest
Ak mislis na prometnu knjizicu, ZABORAVI sve sto tamo pise...

Mom traktoru upisana kriva max. brzina, kriva tezina i mislim jos nesto... Kolega ima GOLF 3, a u knjizici pise da je GOLF 4.

A ak mislis na knjizicu koju si dobio uz traktor, onda je njoj donekle i za vjerovati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh