• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
dakle zanima me alternator za IMT 539
od kojeg auta paše??
 
B

Baron033

Guest
Pozdrav ljudi treba mi informacija o traktoru IMT 5136
Interesuje me gde mogu nabaviti reduktor prednje vuce za rucno ukljucenje? Ako neko zna nek posalje kontakt telefon ili adresu na markobojovic84@gmail.com
Unapred zahvalan
Evo i jedne slike mog traktora
dsc00451jr.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Dobrodošao...
Ako imaš automatsko uključivanje,da se to preradit u ručno,o tome više zna član Bobo..

Kako si zadovoljan s traktorom?
Daj još po koju sliku ;)
 
B

Bobo

Guest
Kolega je reduktor sa svoje Brene nosio lokalnom tokaru da mu prepravi reduktor u rucni i prednja vuca radi i naprijed i nazad...

Kako mi je rekao da nije neka velika mudrost i da se to lako prepravi.


Inace, prva Brena koju vidim s prednjim utovarivacem.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
U Roviscu kraj Bjelovara covjek ima 5106 sa original IMTovim utovarivacem lijepo izgleda. Sto se tice kucista koje pogoni prednju vucu ja sam na svoga 5136 ugradio tvornicko i spajam prednju vucu rucicom kad hocu. Isao sam po njega s kolegom direkt u IMT u jesen 2006. godine. Tada je IMT jos 'radio'. Docekao nas je voditelj veleprodaje (šef) Bog zna kako, popili smo sok i kavu na 2. katu zgrade, ispricali se, pominjao je sajam u Gudovcu i kako poznaje bjelovarski kraj, dao nam katalog pred nas i rekao da pisemo sve kataloske brojeve svih dijelova sto nam treba cak je kraj njega sjedio covjek koji je bio pred mirovinom i znao je svaki dio napamet. Bio sam zaprepasten. Kasnije nam je uz kavu rekao da za sve modele koje je IMT izbacio zna svaki dio po kataloskom broju napamet, rekao je da radi u toj tvornici od 1971 znaci godinu sam stariji od njegovog staza u IMTu. Svaka mu cast :!: Radilo se o vrlo kompliciranom donjem snopu ispod hidraulicne pumpre u kistri izmedju mjenjaca i diferencijala. Iz svog veleprodajnog skladista pokupili su sve potrebno i odnijeli na potru gdje se izdaje roba po narudzbama. Moram pohvaliti izuzetnu ljubaznost navedenog šefa veleprodaje gospodina Ivanovića. I on sam je bio iznenadjen da smo se uputili tamo mada smo se culi prije toga telefonom. Pitao me i za reduktor koji pokrece prednju vucu i kada sam mu rekao da se rasuo i kako ga nitko ne moze sloziti odgovorio je kako su oni u tvornici u medjuvremenu rijesili taj problem i kako su svi kombinati i jako puno privatnih vlasnika koji jos imaju ovakve traktore dosli kod njih po taj reduktor i sada su prezadovoljni. Cijena je bila tada 540 eura. Naravno da sam ga odmah kupio. Autopoljostroj je trgovacka kuca koja ti to moze kod nas nabaviti kao i bilo koji drugi dio za IMTa s tim sto je njihova cijena oko 6500kn. Prednja vuca mi radi i u rikverc. Moje iskustvo je cista 10, ne europski nego svjetski nivo su tada pokazali. Iskreno, mislio sam da cu naic na nekog nezainteresiranog sefcinu kog nije briga za nista i da od posla nece bit nista pogotovo kad cuje odakle sam ali eto, skolovan i pametan covjek kojem je ipak u interesu bilo da se napravi posao i da njegova firma proda dijelove mada su u to doba bili ''na tenderu''...
Pozdrav gospodinu Ivanoviću ako ikad ovo procita :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mrcina 8)

[youtube:3a5mobb8]nmWsIv_zPz0[/youtube:3a5mobb8]

pa jedan 5210..

[youtube:3a5mobb8]TR7IlfFyooo[/youtube:3a5mobb8]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a jeste vidli kako 533 radi s prednjim utovarivačem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Trebam sliku zadnjeg kraja imta 5170 pa ako neko ima ili moze do nje nek je postavi ili mi posalje na mail, znaci da se vidi poteznica, podizne poluge, cilindri
 
I

imt odra

Guest
pozdrav svima zanima me koliko je vremenski potrebno da promijenim brtvu glave motora na 533 i koliko bi me to koštalo :scratch
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Motori su im dobri, mjenjaci dost bucni, izdrzljiv stroj samo ovaj nije bas sretno odrzavan koliko mi se cini ali s obzirom na godine i kran-kosilicu hmmm mozda i vrijedi te novce. Sumnjam da je uradjeno na njemu sve sta pise dok se ne vidi svojim ocima. Probaj se cijenkat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
kakan99 kaže:
zanima kakvi su imt 577-8 jer namjeravam uzeti 578 pa me zanima kakvi su motori mjenjaci izdrzljivist..........
mislim ovog uzeti
http://www.auti.hr/ostalo/showAdvert282719.html
To ti je komunalni traktor i bilo bi šteta skinuti ovu kosilicu s njega.
Osim toga, pitanje je jel' ovaj traktor uopće ima hidrauliku na sebi, jer mu nije ni trebala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh