• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ovo nije imt 5220 jer bi trebao imati fap-ov motor i potpuno drugačije trapove i diferencijale.Ovo je obični 5200 koji je bio za klasu bolji od 5220.Ne znam što imaju od toga da ga krivo krste.
 
B

Bobo

Guest
Kako mi je ova tema promakla?!?

JD je, kako mi se cini, u pravu. IAKO mislim da je bilo i 5220 s OM motorom, ali ne mogu 100% tvrditi. Vecinom su bili FAP motori, a kako citam po internetu, 5200 je za 5220 bio mercedes DOSLOVCE ;)
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
ljudi,pogledajte šta je -20 celzijusa napravilo od malog 533 :lol: :lol:



bobo,jel ovo linijska pumpa???
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
agriplud jesi ti možda onaj šta ima 2 štajera i imt između duga rese i belavića(vidi se iz vlaka)???
 
Z

zvonko jagecic

Guest
Re: IMT 359 DW

BoK !

Za kupit novi IMT 539 sam se vec odlucio ( novi model sa kabinom, kompresor, hidraulicki volan ) i to je za moje 4 rali zemlje najbolje rjesenje. Samo jos uvijek mi se mota po glavi ovaj novi model 539 DW sa vucom na sva 4 kotaca.

Citao sam ovdje na forumu da se taj traktor smatra promasenim modelom pa bi me poblize interesiralo zasto je to tako.
Bitno je da se usporedjuju samo standardni IMT 539 koji ima zadnji pogon sa novom verzijom IMT 539 DW koji ima i prvi pogon. Usporedba sa bilo kojim drugim traktorom nije intersantna.

Da DW treba vise mjesta za okretanje je jasno i to mi ne smeta.
Pisete da je nizak. Nije nizi od standardnog IMT 539 pa mi nije jaso zasto bi to trebao biti problem ?

539 DW je tezi za 150 kg od obine 539-ke. To je vjerojatno prednost kad radi sa tezim prikljuccima ?
Vjerujem da bi mi prvi pogon pomogao i kod oranja, posebno kod podoravanja stajnjaka ( nebi se zadnji kotaci vrtjeli na mjestu ).
Traktor cu kupiti sada i vjerojatno nikad vise pa nebih htio propustiti nesto a da mi poslije bude zao.

Zanima me i dali taj DW ima neke posebne mane ili " bolesti " u usporedbi sa standardom izvedbom.
Znam malo o traktorima i pokusavam razmisljati logicno :scratch ali trebam i strucnu pomoc.
Molim nekoga ko ima takav traktor ili zna nesto o istom iz prve ruke da se javi i pomogne mi ako moze.
 
B

Bobo

Guest
Tko ti je rekao da jednaku prolaznost imaju 539 i 539 DV te laze. Na obicnom 539 je najniza tocka korito motora i to iznosi 32cm, dok je to kod DV modela prednji diferencijal i on je od zemlje udaljen 15, max. 20cm.

Problem je taj sto i 539 i 539 DV imaju iste dimenzije prednjih kotaca. Da su prednji kotaci 20" kao na 549DV, nema problema s prolaznoscu, ali ovako nula bodova.

Evo ti samo ova slika gdje se vidi da je dno kartera ravno kod centra prednjeg kotaca:

5395b15d.jpg


Sad zamisli tu prednji pogon i onu kvrgu od diferencijala. Prolaznost nema istu 100%


Jos jedan minus je sto 549 ima situacija kad ga prednja vuca zna zagusiti, i traktor se ne moze izvuci jer mu fali snage, iskljucim mu prednju vucu, spera i malo cimanja i izvucem se. Rijetko la se dogodi. Uzmi sad 539 koji je "samo" 10ks slabiji i koji u nekom plitkom blatu, on ce to blato gurati ispred sebe i sam se nece moci izvuci, pogotovo kad mu iskljucis prednju vucu. Nema motor snage da okrece 4 tocka...

Druga mana njegove prednje vuce je ta sto on nema bocne reduktore a to znaci puno.

Dodatnu tezinu ako trebas naprijed, stavi mu utege u prednje tockove i miran si, a prednja vuca na 539 samo smeta i od nje samo rijetki mogu imati koristi.

Nemoj misliti da te odgovaram od kupovine, sto vise, sretno ti bilo s njim, ali moja preporuka ce UVIJEK biti obican 539 s hidraulik volanom i nemas brige s njim.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
slažem se sbobom. tu je jedan poznanik vozio gnoj s 539 dv i nije zagrezao niti ništa nek je išao po kanalu gdi su davno raskopali neki manji traktori i nasjeo je s prednjim pogonom (mostom) na zemlju dok su prednji kotači ostali u zraku i nije mogao niti mrdnuti. onda ga je susjed s rusom povukao traktor je kao traktor dobar ali nije za jarke i polja mekanija.
više bi došao za obradu vinograda nek traktora za poljoprivredu (oranje itd....)

nek bobo imam pitanje za tebe.
na 539 gdi bilo idealno staviti povratno crijevokoje bi ulje s kiper ventila vračalo slobodnim padom u getribu a da ničem drugom ne smeta.

ja sam preferirao da bi to složio na čep gdi se ulje ulijeva ali nije to dobro dok nalijevam ulje moram otpajati crijevo da bi ga ulio. imaš možda kakvo reješenje posšto si znalac za imt???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kikic MF kaže:
slažem se sbobom. tu je jedan poznanik vozio gnoj s 539 dv i nije zagrezao niti ništa nek je išao po kanalu gdi su davno raskopali neki manji traktori i nasjeo je s prednjim pogonom (mostom) na zemlju dok su prednji kotači ostali u zraku i nije mogao niti mrdnuti. onda ga je susjed s rusom povukao traktor je kao traktor dobar ali nije za jarke i polja mekanija.
više bi došao za obradu vinograda nek traktora za poljoprivredu (oranje itd....)

nek bobo imam pitanje za tebe.
na 539 gdi bilo idealno staviti povratno crijevokoje bi ulje s kiper ventila vračalo slobodnim padom u getribu a da ničem drugom ne smeta.

ja sam preferirao da bi to složio na čep gdi se ulje ulijeva ali nije to dobro dok nalijevam ulje moram otpajati crijevo da bi ga ulio. imaš možda kakvo reješenje posšto si znalac za imt???

Na poklopcu s desne strane ili ako si baš picajzla ( da ne bušiš i ništa ne mjenjaš po traktoru) -napravi novi poklopac
mala_0511.jpg
ispod njega imaju dvije rupe preko koje može ulje u natrag u mjenjač
 
B

Bobo

Guest
Kolega je na cep gdje se lijeva ulje napravio povrat na nacin da ju u cep urezao navoj i stavio "muski" utikac kao na crijevu za kipanje na prikolici. Povrat s razvodnika od vilicara je imao "zenski" dio (uticnicu).

Iz vise razloga je okrenuo da na vilicaru jedan dio bude muski (dovod ulja u razvodnik) a zenski da bude na povratu.

Muski manje mjesta zauzima kraj rucki mjenjaca i nicemu nije smetao. Vilicar kad je otkopcavao, samo jedno crijevo usteka u drugo (nije morao potrositi 25kn na one zastitne kapice), a i kad prikljucuje vilicar na traktor, bez gledanja znas koji utikac ide gdje.


Ako ne zelis kemijati po tom cepu, jednostavno na dakl rucke kardana napravi povrat ulja i miran si. Dekl se da skinuti da se izbusi rupa i ureze navoj (mozes i navariti neki prikljucak) u radioni i spena nece doci do ulja, a ne smeta nicemu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Povrat ulja bez tlaka je ionak na većini strojeva izveden kao muški.
 
Z

zvonko jagecic

Guest
Bok !

Hvala vam decki na detaljnom objasnjenju.
Sad mi je sve jasno :blackeye.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo ja sad imam na njemu izvedeno iz čepa i patent je odličan ali....
pošto je mf identičan kao mali 539 jedostavnije ču ovako objasniti na manjem 539 evo i slika.

dali bi bilo dobro izvaditi deklu s lijeve ili desne strane. jer ima kaj iskočiti van ili jel postoji neka caka možda??? evo slika
0ced1b3c.jpg
19f7eff9.jpg


ILI BI SE MOŽDA DALO TO SLOŽITI NA OVAJ TU KOMAD SAMO NEZNAM KAJ ON PREDSTAVLJA MOŽDA NEŠTO DRŽI U GETRIBI. TU BI MI BILO JEDNOSTAVNIJE STAVITI NA MF-U DOK MI I OVA DEKLA NA DESNOSJ STRANI NEBI SMETALA
95b1ae04.jpg


ispričavam se radi velikih slova al bolje su uočljiva između slika :oops:
 
B

Bobo

Guest
Deklu i jednu i drugu mozes skinuti bez bojazni da ce sto ispasti, jedino je rucku kardana prilikom vracanja dakla potrebno "uzubiti" u njezino leziste. Prilikom skidanja dekla, natjerati zadnji kotac traktora na komad grede, ili podici tu stranu na dizalicu, da se ulje prelije na suprotnu stranu.

Sto se tice onog dolje oznacenog strelicom, sa svake strane imas po jednu takvu plocicu, na tu plocicu je zavaren klin koji je u biti nosac uljne pumpe, tj drze pumpu da se ne okrece skup s osovinom.

Po meni bi ti bilo najjednostavnije staviti povrat na dekl i miran si, iako ovako kako je spojeno gore na cep po meni nema nikakve mane... Ulje pada na zupcanike u mjenjacu tokom rada ito nikako ne moze biti losa stvar.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma to je na 539 to crijevo složeno na čep i tu bude ostalo. al na mf 560 nemoguče je staviti na čep jer mi pod kabine smeta a nemogu nikak izvesti da stavim na čep kad kabina smeta. al mislim da ču ipak složiti na desnu deklu i bok :D
bobo hvala za informacije :D :D :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
95b1ae04.jpg

U ovom zaokruženom ti je čep na imbus tu se spaja povrat i to ti je najbolje riješenje.
Ono spajanje na čep gdje se toči ulje nije dobro zato jer u imt-u nisu skidali poklopce sa ležajeva u getribi i ulje se sporo vrača u diferencijal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh