• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

F

farmerLuka

Guest
Pozdrav novi sam ako sam fulao temu ispravite me. Imam imt 577 kojeg trenutno rasravljam za farbanje i imam problem nemogu naci broj plave boje za motor inace traktor bio vjeroatno izvozni model.
 
B

Bobo

Guest
Farbaj motor u crno, vjeruj mi traktor je onda 15 puta lijepsi, a i ulje koje ce 100% curiti s poklopca ventila se nece tako lako primjecivati.

Mogu ti saznati broj farbe, ali mislim da ces pogrijesiti ako ga ne maznes u crnu boju.
 
F

farmerLuka

Guest
Ne ne ni slucajno crni mora bit kakav je bio, a sto kazes da je mastan ni kapljice ulja, goriva moja sva tri imt-a suha 100% posebno 577. I usput imt je zakon a za broj boje molim te ak nije problem jeli inace ne nadjem li bicu :madmana:
 
B

Bobo

Guest
Meni si nasao price prodavat o suhim IMT-ima... ;) ;) Ajd, nek ti bude.

Boju cu ti pronaci, ali samo da znas da imas 3 "plave" boje u koje je IMT bojao traktore, tako da ne znam koju tocno trebas.
 

dosojnic

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
8
Bok ljudi! Novi sam na forumu, stvarno ima korisnih tema i sviđa mi se. Stanujem u Severinu na Kupi i nedavno sam kupio IMT-a 539 ,90 g., kabina ,kompresor, roto-pumpa, registriran, 1460 rh. Platio sam ga 4100 eura i zasad nemam nekih posebnih problema. Promjenio sam mu ulje u motoru,filter, filtere goriva i remen. Vozio sam ga nekih 15-tak rh i motor ne slini ulje ,osim malo dolje na radilici( al kako čujem rađeni su grubo pa nema koji ne slini). E sad muče me dvije stvari. Prva je da mi se čini da kao malo "frfla" ( nema onaj reski zvuk kad mu dodaš gas), inače pali dobro ( i na minusu), nisam primjetio da gubi snagu pod opterećenjem. Ako mi netko može reći u čemu je kvaka ili je to jednostavno tako. Druga stvar je da mi slini transhidrol gdje se vilica hidraulike spaja na zadnji trap. Da li je taj popravak (promjena gumice ili nešto drugo) kompliciran?
Unaprijed hvala.
 
B

Bobo

Guest
Frflanje se rjesava prestelavanjem ulozaka dizni, a na kraju i visokotlacne pumpe.

Sto se tice slinjenja ulja na radilici, to dobar mehanicar namjesti da ne slini nikada, a ako si i malo pogrijesio pri montazi, u roku 50rh to pocinje sliniti opet i tu nema spasa.

Sto se tice slinjenja transhidrola, to ce ti reci netko strucniji, jer po hidraulici nemam toliko iskustva sa sarafanjem. Trebao bi gore biti neki filcani semering il nesto slicno, ali to sto malo slini, to tako mora biti ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,482
Slažem se sa Bobom.
Kaj se tiče curenja transhidraola sineš ruke hidraulika sa svake strane 2 šarafa kluč 19, lagano trkneš osovinu u jednu stranu da ti izađe čahura. Ispod te čahure je jedna gumica (oring) izvadiš i promijeniš pa ponoviš postupak sa drugom stranom. Pazi da ne izvadiš cijelu osovinu van jer onda moraš skidati poklopac hidraulika da bi uzubil onaj dio na kojem je klipnjača Pogledaj da ti nije osovina ili kučište ili čahure poderano. Ako je poderano onda treba riješiti luft jer ti bude opet curjelo. Inače sa svake strane su ti dvije čahure a između njih dođe oring.
 
F

farmerLuka

Guest
Znao sam da imt ima dvije plave boje motora tamno plava kao moj i tamno plava metalik sa onim srebrnim kristalima.ostale boje osim sive i crne nisam vidio.
 
F

farmerLuka

Guest
Dobar ti je 539 u odlicnom je stanju kao i moj probleme sto imas lako je ukloniti curenje na radilici rijesices stavljanjem dva semeringa 10mm sirine a ne jednim 20mm sirine.Frflanje moze biti i do puknute gume za zrak i naravno zbog dizni sto Bobo kaze. Curenje ulja iz hidraulika se rijesi izmjenom gumica na osovini ali ako budes nosio cesto veliki teret na polugama bit ce uvijek malo slinavo.
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
dosojnic,pila je odlična čestitam na kupnji,nadam se da će te dobro služiti,stavi još slika,jesi ti možda iz osojnika...
 

dosojnic

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
8

Hvala na čestitkama za pilu, kupio sam ga kod vas u Oštarijama. Nisam iz Osojnika ,već iz Klanca kod Severina n/k.
Pozdrav.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
dosojnic kaže:

Hvala na čestitkama za pilu, kupio sam ga kod vas u Oštarijama. Nisam iz Osojnika ,već iz Klanca kod Severina n/k.
Pozdrav.
mali raj ili mirni kut :partyman:
 
D

danidax

Guest
Narode pre nekoliko dana sam bio sa ocem kod nekog njegovog prijatelja po neke delove za traktor, a kod tog coveka nema sta nema po dvoristu mini otpad, ali mi je jedno najvise zapalo za oko malo sam se i rastuzio kad sam video ovo... :(
Ovakva masina, stoji nekoliko godina na kisi, suncu bez namere da je vlasnik ponovo osposobi za rad.
Za mene je ovo katastrofa, nisam se usudio pitati vlasnika da li ga prodaje neznam koliko bi vredelo ovako nesto i koliko bi kostala popravka ali bi voleo da ovakvog jednog imam u dvoristu. Smatram ga jednim od boljim masinama na tritoriji bivse Jugoslavije.










 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa traktor nije u upotrebi pa slbodno trune ako tak barem gazda misli :blackeye :mrgreen:

a gdi je kvar na pretpostavljam tamo gdi su bolesni na diferencialu ili možđda nije???? kolko je ks dali znaš? i koji točno broj?

sad malo listam temu o imt-ima i naletim na 590. vjerojatno još nisam bio na forumu u to vrijeme.
pa mi je zapeo za oko. na netu tražim i našao sam samo slike.

nešto su dečki pričali da nije bio rađen za naše tržište. samo me zanima zašto inače traktor mi se sviđa al ona starija serija. ova novija dođe višlja a starija nekak bolje raspoređena i niža i zapeo mi za oko pa čekam bobu da to malo bolje objasni
 
B

Bobo

Guest
Ovaj sa slike je 5170. Vjerovatno je bolestan tamo gdje ga najvise boli, a to je u guzici.

Sto se tice 590, mogao se kupiti u cjeloj Jugi, ali su ti traktori radjeni u malim serijama. perkins motor s turbo punjacem, odvojena kabina od traktora, jaci prednji most, hidraulika je mislim imala i EHR po zelji...

Sve u svemu traktor koji je jako jako dobro i zamisljen i realiziran, ali ne znam zasto se nije pravio u vecim serijama...

Ne znam razliku izmedju nove i stare linije, vjerovatno je najbitnija razlika sto je u novoj liniji kabina odvojena od traktora, dok je stara linija kao i sve standardne IMT kabine.

590i.jpg


imt5901.jpg


Ovaj je imao prednji most kakav nisam nikad vidio na IMT traktoru osim na ovoj slici. Na haubi se vidi da ima ugradjen "sonar" sto bi se reklo: RADAR
imt590dves.jpg
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu koja zverka!!!!! 8)

prvi put ga vidim, nisam ni znao da postoji........

meni da treba traktor takve klase, definitivno bi bio ovaj,al ne, IMT mora sjebat sve šta valja.... :twisted:
nije ni čudo što propada tvornica... :twisted:
 
B

Bobo

Guest
Tvornica propada zbog neodgovornosti drzave... Zadnjih 10-12 godina rade na princip da ti najprije uplatis traktor i on tek onda ide u proizvodnju. Bez uplate nisu bili u stanju napraviti traktor, jer nemaju novaca...

Problem je lezao u tome sto se u IMT traktor MORAO ugradjivati motor domace proizvodnje, mjenjac domace proizvodnje, kabina domace proizvodnje, dakle, sve "domace"... Prvi i jedini traktor koji je pravljen s uvoznim djelovima je IMT 2050 i taj kosta jednako kao i moj 549, ali ne moze dobiti homologaciju za izvoz, iako ima "JD" motor, puno bolju kabinu, instrument tablu, PODESIVI VOLAN, sto domaci nisu bili u stanju napraviti, hidraulika bolja i takve fore.

Nesto se prica da tvornica nece propasti, nego ce se pod nadleznosti MTZ-a praviti "mali univerzalni traktor" koji ce biti ipak malo pazljivije napravljen nego dosadasnji IMT traktori, a sve iznad 100ks ce biti MTZ traktori sastavljani u srbiji.

Bio sam na Novosadskom sajmu i uzivo prvi i jedini puta vidio IMT 5210, iznutra se vidi da je to sve staro najmanje 30 godina, i da pomaka prema boljem nema, jer drzava to nije dopustala pa je IMT dan danas "razvijen" koliko je i bio prije 30 godina.

Suradjivali su stvarno s puno stranih (poznatih) proizvodjaca poljoprivredne preme, a s nekima i dan danas suradjuju.

Najbolji primjer je ovaj: Isporucis IMT traktor bez motora, a za uzvrat dobivas motore za svoje traktore i tu "ruka ruku mije" pa dobijes ovakve strojeve:

Cirta 45 (IMT 549 s "deutz" motorom)
cirtac45.jpg


Cirta 140 (Brena s "Deutz" motorom)
cirtac140.jpg


Nuffield 126 (Brena s perkins motorom koja se prodavala u UK)
nuffield126.jpg


Tafe9040 koji "neodoljivo podsjeca" na IMT 590. Ovaj se prodaje u USA:
tafe9040imt5771.jpg
 
Na vrh