• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e znalci imt imam pitanje za vas
dakle onako se raspitujem o imt558 kakav je to traktor,da li je bolji od 560,kolike su njegove mogucnosti,jel okretan traktor i sposoban da se pentra po raznim curumama i brdima kao sto su kod mene....
takiv traktori kod nas se mogu uzet za 6000 km ili 3000eura a tolko isto kosta i 560
evo jedne slike iz oglasa imt 558 6000km ili 3000eura
slika-37531-2010-02-1266928133-velika.jpg

slika-37531-2010-02-1266956241-velika.jpg

slika-37531-2010-02-1266870300-velika.jpg

da li je uopste vrijedan tih 6000km
a evo jedan i drugi za 6500km ili 3250 eura
slika-21024-2010-02-1267131207-velika.jpg

slika-21024-2010-02-1267200172-velika.jpg

ovaj izgleda bolje nego onaj gore,ali cisto sumnjam da mu je ovo fabricka boja
 
B

Bobo

Guest
Cuj, 558 i 560 imaju iste motore, iste mjenjace, samo drugacije diferencijale. 560 s kabinom je tezi od 558 s kabinom preko 1000Kg i zato je 560 jako veliki potrosac i potpuno nerentabilan traktor. Pretezak je za svoju snagu i pre trom je. 558 prima gas ko ferarri kad se usporedi s 560.

Prvi 558 sa slika ima tvornicku boju, al je mjenjac mjenjan (grbava rucka kakvu ima 560) dok se na drugom vidi da je farban, posto su blatobrani iznutra druge boje, a i nosac utega je bojan nakon sto je namontiran na traktor, crveni se oko njega po koljevci.


Jako jako dobri traktori za tu cjenu, samo ako kocnice nisu odrzavane i ako se unutra navukla prasina, moras to sve rastavljati, ocistiti jako jako temeljito podmazati s posebnom mascu koja se ne da oprati i koja ne gubi svojstva samo tako, te one gume gore staviti nove i uvijek imati par tih guma u rezervi, jer kak ose koja podere, odmah mjenjaj. Druga mana je kao i na 560, volan... mal anslag, ako su gume lose, dosta tezak. Ako se uredno maze i gume dobre, nesto je malo tezi na volanu od 539.

za 3000€u HR mozes 558 dobiti koji je za generalku zrel i nista vise, a ovi sa slika se cine jos dobri i sposobni za rad na zemlji, tako da mislim da 3000€ vrijedi i jedan i drugi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,482
Moje je mišljenje da je 558 puno puno boli od 560 kao što i bobo veli.
 
B

Bobo

Guest
Sad jos gledam slike i ovaj donji ima brzi anlaser, tako da bolje pali bar duplo od onog gore. Donji ima na sebi akumulator, i donji je radio s 20 diskova tanjuracom, znaci da nije ganjan. Ako budes isao gledati ovog donjeg, pregledaj jesu li tanjurace varene, jer 558 ak se dobro potjera, 20 diskova tanjurace raskine kao da su od plastike ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
hvala na odgovorima

meni treba malo jaci traktor koji bi mi sluzi prvenstveno za sumu i dovz drva za kucne potrebe a i malo usluzno,malo oko poljoprivrede malo oranja i frezanja odnosno drljanja,samo za licne potrebe,dakle traktro ne bi ima nekih posebnih teskih poslova........ to sto je anslajg mali mislim da i nije nesto strasno jer sa moze upravljat kocnicama,
koliko kosata potpuna generalka za takav traktor,a kolko sam osvjezavanje odnosno polu generalka

i treba mi vase strucno misljenje,da li ce taj traktor moci da radi na terenu kosto je moj,dakle u velikim strminama da bude okretan koliko je to moguce,da ne bude ko 539 da kliza na blagoj strani po travi,naravno da nemoze bit ko traktor sa prednjom vucom,kao sto je moj tomo vinkovica,ali da li bar moze bit blizu
 
B

Bobo

Guest
558 okreni jednom na kocnici i drugi put neces... Nije to 539 da se vrti ko sestar. S kocnicom kad okreces, na 558 hoce puci rukavac samo tako.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
nisam jos za kupovinu razaper sam na dvije strane izmedju toma vinkovica 732 i nekog imt-a
nisam znao da moze tak odkinuti rukavac,kad sam radi osa 542 moga sam to raditi al sma probo jednom jer je to ipak kumov traktor
mislim da se ovaj donji ne prodaje sa tanjuracam ali provjerit cu
 
B

Bobo

Guest
542 ima anslag kao i 539 i njega bez problema mozes okrenuti na kocnici. Probaj taj 542 skrenuti DO POLA i okrenuti ga na kocnici.

A sad zamisli 558 koji iza u 90% slucajeva ima 16" gume koje se nece samo tako vuci po zemlji, a skrenuti ne moze puno. ode rukavac samo tako...

Sto se tanjurace tice, samo sam rekao da je to pre mal prikljucak za taj traktor i da traktor najvjerovatnije nije presiljen i izganjan, jer je vukao 20 tanjura.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma da veci traktor veca opterecenja
ja mislim da je to najkvalitetniji traktor u imt klasi od 60ks ili 58
sve u svemu milim da bi on mogo ici po mojim brdima
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
iz TV-a u 558 -prevrnul se budeš u roku 3 dana ..mogu baciti okladu ..pamet u glavu :idea:

Ovisi o kakvim brdima pricamo, ali ova tvrdnja i te kako stoji... IAKO, s nizeg traktora sjesti u vislji, pa makar i 10cm, osjeti se ogromna razlika na kosinama, tak oda ce valjda osjecaj straha proraditi dok se ne navikne na "terenske sposobnosti" veceg (visljeg) traktora.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
to sigurno da teze je vozit viseg traktor pogtovo ako ima kabinu,ali koliko vidim taj imt se moze prosirivati,lijek za prevrtanje je dobar roll bar, kao sto je ovaj
1.jpg

2.jpg


da li 558 ima bocne reduktore il ih ima samo 551 ili tako nesto
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Matrix spominje bocno proklizavanje ...rođen sam na krpatima ali mi traktor nikad nije bočno proklizao .
Ako njemu TV bočno klizi ..o čem govorimo?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma kakvo bocno proklizavanje ko je to spomenuo
meni tv nikad nije klizio bocno sem kad je snijeg i kisa,a kod mene su tereni vrlo zajebani i strmi,ali ipa knadjem nacina da ih prodjem i savladam,
kod mnen u selu imam ja samo tv420 i imaju 3 veca od 30ks,sve ostalo su imt,iam samo jedan 577 duplak ostal osve bez prednje vuce,ima jedan imt 539 sa 80000 radnih sati,kum ima imt 542 i radi sa njim u nakvecim stranam gdje on balira sa njim to je ne zapovjerovat,pa po njegovim iskustvima zakljucujem da moze raditi u velikim strminama,koristi ga u sumi i dobro ga sluzi i moze povuc dosta balvana,ali samo kad ima vitlo jer bez njega je skoro pa neupotrebljivu strminam gdje su trupci u stranicnama.....
 
F

farmerLuka

Guest
Koliko vidim po pricama dosta ste se okomili na 560, ja ga imam vec par godina i mogu vam reci da to i nije tako los traktor je da ima malo veliku potrosnju goriva primjer oranje s 560 i 577 sa plugom imt 757. 20 u srednje teskoj zemlji na komadima zemlje od 3 do 5 kj potrsnja sa 560 bude oko 17-18l na kj a s 577 oko 15l ali ako sa 577 mogu 2 da orem u laksoj zemlji onda je potrosnja jos puno manja,druga mu je jos mana sto ima mali izbor brzina i ne rasporedjen dobro inace ostalo je ok ima snagu nevjerojatnu na mokrom nema proklizavanja, neunistiv i masivan traktor dobar za povuci veliki teret bez problema uz brdo i niz sa prikolicom zmaj 8t.Toliko od mog 560 koji je trenutno okrenio sat tocnije 10084rh. Bobo hoce bit sta od broja boje.moj je onakve boje ko 590 sa tablicom SP zelenom.
 
B

Bobo

Guest
Probaj orati s 560 i 565, pa ces onda najbolje vidjeti razliku. A jos da negdje nabavis prvu seriju 560 s mehanickim volanom, a sjedalo nisko da je traktor toliko nepregledan da je to cudo jedno. Ovdje svi povisuju sjedalo, i onda je to traktor sposoban za rad.

Ako s 560 vuces 757.20 svaka ti cast, ali ako tvrdis da je s takvim plugom okrenuo 10 000 radnih sati tu ili se radi o izvoznom modelu s boljim sklopovima u motoru, ili o ekstremno laganoj zemlji, ili tu netko laze...

Kod mene je zemlja dost lagana, pa 560 samo na njivu moze donjeti 757 i tamo ga ostaviti. Orati s njim ne moze, a ako se bas usilis, orat ce on, ali nece izdrzati dugo...


Sto se boje tice, na srpskom forumu ne znaju nikakav broj boje, kazu da uzmu "duginu" boju sivu i da je to priblizno dobro. Znam da se ne moze namjesati takva siva i zato sam ti i preporucio crnu. Ako sto saznam, javim ti, ali za sad je to TO, znaci tesko ces nabaviti boju da bude kao original.
 
F

farmerLuka

Guest
Ja sam isto povisio sjedalo nekih 15cm traktor je obican model za trziste juge bio i kupio sam ga iz domacinstva gdje nije puno radio i prijasnjeg vlasnika dobro poznam on ga je kupio novog 86g. ja sam ga kupio 2004g sa 7600 rh i vuko je do lane plug 757 dok nisam kupio 577 koji se sali sa tim plugom.Slike bih rado stavio ali nisam dovoljno tehnicki opremljen(ako razumijete o cemu je rijec) sad bi bilo zanimljivo stavit slike uredjivanja 577
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Bobo kaže:
Ovaj sa slike je 5170. Vjerovatno je bolestan tamo gdje ga najvise boli, a to je u guzici.

Sto se tice 590, mogao se kupiti u cjeloj Jugi, ali su ti traktori radjeni u malim serijama. perkins motor s turbo punjacem, odvojena kabina od traktora, jaci prednji most, hidraulika je mislim imala i EHR po zelji...

Sve u svemu traktor koji je jako jako dobro i zamisljen i realiziran, ali ne znam zasto se nije pravio u vecim serijama...

Ne znam razliku izmedju nove i stare linije, vjerovatno je najbitnija razlika sto je u novoj liniji kabina odvojena od traktora, dok je stara linija kao i sve standardne IMT kabine.

590i.jpg


imt5901.jpg


Ovaj je imao prednji most kakav nisam nikad vidio na IMT traktoru osim na ovoj slici. Na haubi se vidi da ima ugradjen "sonar" sto bi se reklo: RADAR
imt590dves.jpg


tarktor mi se full sviđa al samo ova starija linija s prve slike. dali znaš da li moguče kupiti novog imt-a tog 590 danas kod nas???? ili da li znaš za kojeg rabljenog???? a i ova novija serija nije loša i kad sam vidio ostao sam šokiran kad sam vidio tu tipu imt-a :shock:
 
B

Bobo

Guest
U Srbiji su rijetki ko bijeli slonovi i tko god ga ima nece ga prodavati. Prodaju se 590-ke jako jako rijetko i po jako jako "dobroj" cjeni, tako da se ljudi prije odlucuju za Brenu, jer ih na kraju manje izadje...

I meni se traktor pre svidja i MISLIM da se ovaj sa srednje slike prodavao po "dobroj" cjeni i da je prodan. Vise se ne sjecam.

IMT je pravio jako jako puno tipova traktora od kojih su neki ostali prototipovi, a neki su isli u danju proizvodnju. Postoje IMT traktori s mehanickim reverzerom, ali su ti stvarno stvarno rijetki, postoje Brene s EHR-om, ali do dana danasnjeg ju nisam vidio ni na slici, postoji serija Brene 5136 koja je imala original Perkins motor, a imas i 5135 koji ima isti takav motor, ali i ZF mjenjac 12+12...

Imas i ovakve modele:
5155 s "high visibility" haubom. Pravljen je i 5175 ovakav:
5155.png


565 vocarski
565uski.jpg


577 vocarski
577f.png


585 koji se izvozio u UK kao i 587
585.jpg


569 sajamski primjerak i koliko sam upucen PROTOTIP koji je prodan privatno. Ima brzo kopcanje kategorije II koje nema NITI JEDAN IMT traktor do dana danasnjeg, dvosmjerne zracne kocnice, prednji blatobrani, odvojena kabina, EHR ak se dobro sjecam... Ma 100 cuda...
569dv1.jpg
 
F

farmerLuka

Guest
Ima jedan novi model 577 za prodat u jednom selu nedaleko D Miholjca. 2004g odvojena kabina prednji pogon grijanje kabine mokre kocnice pojacani hidraulik plavi motor 1600rh.
 
Na vrh