• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

K

kico75

Guest
ja imam 577 85g radio sam snjim svašta u šumi u hercegovačkom kršu . frezam sa frezom od 2 m oko 30 h nedavno sam stavio nanj kašiku pa mi je nosač prekinuo kardan trebao sam stavit veći nosač.ovaj traktor je super izbor jednostavan i sa vučom nikad nisam imao problema automacka i isključoje se u rikverc.pokosim godišnje oko 300 h sa kosom 165 sip ovaj traktor je neuništiv.imam ga već 7g ako te šta zanima samo pitaj.
 
Z

zvonko jagecic

Guest
Bok !

Novi 539 je danas dosel, a mene nema doma ni da ga vidim :( .
Kakva je sad situacija s poticajem, tj. dali drzava jos uvijek vraca neku lovu na novo kupljeni traktor ?
Ako neko ima kakvu noviju informaciju molim ga da se javi. Zahvaljujem unaprijed.
 
B

Bobo

Guest
Evo, ne mogu sakriti odusevljenje sto mi je jedan clan Srpskog foruma poslao ove rijetke slike. Naime, radi se o tvornickim slikama IMT traktora koje su jako rijetke a imao sam srecu da sam naisao na covjeka koji ih je bio voljan podijeliti, pa cu ih i ja podijeliti s vama. Da se razumijemo da su slike iz doba dok je IMT punom parom pravio traktore i da se na pojedinim slikama mozda nalaze i prototipovi.

Ovo je samo dio onoga sto mi je poslano, ali za sada dovoljno:

539 O.L. kakav je bio zamisljen:
04imt539.jpg


542 O.L. iz istog vremena:
051imt542sakabinom.jpg


550 DV E S Neki cudan motor je na njemu (Perkins, VAMO?!?) Obratite paznju na prednje staklo kakvo imaju JD premium serije (sve u komadu):
01imt550dve.jpg


IMT 556, uski, vocarski traktor koji sam prvi put vidio bas na ovoj slici:
02imt556.jpg


5173 u oranju:
2uradusaplugom.jpg


Prednji hidraulik na 5173:
3uradusavadilicom.jpg


IMT 5173 (nastavak gornje slike) s IMT roto-sem kombinacijom (za koju do danas nisam znao da je ikada i postojala)
15uradusakombinovanimag.jpg


IMT 5270 poredani za slikanje (moguce i isporuka u neki kombinat):
12imt5200.jpg


IMT 5270:
21imt5270.jpg


IMT 5360:
32imt5360.jpg


IMT 5360 u agregatu s IMT 8-braznim vucenim plugom:
1uagregatusaplugom.jpg


Secer na kraju. Jedan od sveukupno 3 proizvedena IMT 5500 traktora. Najjaci europski traktor u serijskoj proizvodnji:
4imt5500.jpg
 
A

AGRIPLUS65

Guest
e bobo kad vec toliko znas o imt-u cuo sam neki dan da ce imt ugrađivat carraro prednji pogon,jel to bude kaj ili samo rekla kazala :?:
 
B

Bobo

Guest
Koliko znam da je na mom 549 predjni pogon po licenci FIAT (ako se ne varam). Moguce da je cararro u Fiat grupi, pa da IMT vec ugradjuje cararro prednje pogone.

Vjerujem da ce ZJ znati bolje na ovo odgovoriti nego ja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Da, na IMT-u je modificirani prednji pogon kakav je bil na Štore-u i kasnije Torpedu TD/TX55.
Most je Fiatov, a i današnji mali NH-i koriste vrlo slične mostove.
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
A kaj vas pere taj prvi pogon , tko je sjebo prvi pogon uz normalno i pametno korištenje?

Prve serije IMT traktora s prednjim pogonom su imale ukljucenje prednjeg pogona automatski, i samo u naprijed. (slican princip kao i na BMX-u zadnja glavcina). I kad ores u tezim uvjetima, traktor stane, ukljuci se prednja vuca, traktor krene taman toliko da malo rastereti prednji kraj, pa se prednaj vuca iskljuci, pa traktor opet krece stajati, pa se prednji pogon ukljuci i cjeli dan se prednji pogon ukljucuje i iskljucuje sam pod opterecenjem. Tu stradaju poluosovine (najcesce kraca) a ako ne ode ona, onda zglobovi odlaze, a ako ne zglobovi, onda reduktor... 577 s automatskim ukljucivanjem se SVAKI kidao na prednjoj vuci, ako je ikad radio teze poslove na zemlji. Dogadjalo se i na prvim serijama s rucnim ukljucivanjem pa je 577 s prednjom vucom dosao na los glas, ali je to u novijim serijama popravljeno s drugacijim prednjim mostom.

Na 549 jos nemam problema s prednjom vucom, ali prije vremena (dvaput godisnje) mjenjam ulje u reduktorima i uvijek je staro ulje puno spene, pa ne znam dokle ce prednji pogon kod mene izdrzati. Pokusavam s raznim uljima ali uvijek je ista prica... "Kvaliteta" materijala je takva i na to se valja naviknuti. Vadio sam zupcanike van i nigdje ne mogu pronaci lufta, sto upucuje na to da se lezajevi trose... Valjda. Vadio sam i njih i cine se OK...
 
F

farmerLuka

Guest
Bobo svaka cast na slikama imt-a. one kabine na 539 i 542 su slicne danasnjim kabinama na vocarskim traktorima.Prosle godine kad sam bio 3.8 u rumi vidio sam isto nesvakidasnji imt-ov traktor.Kad sam vidio traktor nisam mogao vjerovat da je to imt vec da je neko naljepio samo naljepnice ali kad sam bolje pogledo vidio sam da je to ustvari traktor na osnovi brene 5106. Traktor ima neki perkins motor 110ks mjenjac zf sa desne strane kabinu sivu odvojenu 100% od traktora zaobljenu haubu slicnu mf 3080 i ima cudnu oznaku pisalo je imt 123 dves.Gazdu traktora sam pito kakav je to traktor nije imao pojma kaze to je traktor od brata ja se nerazumijem u traktore samo je znao da je 97 god 110ks i da je cijena 16000e.Dali neko zna vise ili je cuo za tako sta ili ima sliku neka pojasni o kakvom je izgleda rijetkom stroju rijec.
 
B

Bobo

Guest
Da slucajno nisi uslikao taj IMT?!?

Inace 5135 (Po novom je to 2140) je oznaka traktora koji ima perkins motor i ZF mjenjac 12+12 s mehanickim reverzerom i rucke s dense strane. Za 123 DV E S nisam cuo nikada, iako je moguce da slova oznacavaju EHR i eventualno zatamnjena stakla ili nesto slicno... Zaobljena hauba, ne znam na sto tocno mislis, ali idem vidjeti kako taj MF izgleda.
 
F

farmerLuka

Guest
Znas da sa slikama lose stojim znaci nista.Hauba mu je iznad hladnjaka blago pogrbljena maska sa kockastim farovima sa strana je zatvoren motor imaju limeni poklopci koje drzi amortizer u otvorenom polozaju kabina slicna ko na 577 za izvoz sa jednim staklom na vratima.Traktor ima malo slicnosti sa brenom koliko sam vidio felge koljevka prednjeg trapa i jos nesto sitno sve drugo je drugacije prednja vuca motor mjenjac hidraulik rezervar ispod kabine itd...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
pozdrav majstori, evo mene opet...javljam se svako toliko....
jedna pomoć.
počeo sam raditi na mom IMT-u 539, i kako do sada nije nikad bio upaljen preko ključa, neko davanjem kratkog spoja na elektro pokretaču, odlučio sam kupiti brave i nanovo napraviti struju.
sada me zanima shema spajanja za pokretanje traktora, znači od baterije do pokretača, kako i kuda...fala
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
ma imam i ja to.
nego sada me zanima šta je to broj 7,8.
kod mene piše 7-davač kontakta, 8- lula gumena za davač kontakta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neznaš ti ništa :lol:
7,8 ti je prekidač ispred ručice mjenjača brze spore .Služi da osigura paljenje motora kad je reduktor u neutralnom položaju .
Evo ti druga slika obilježio sam ti najvažnije žice ..tko sad zna kaj sve tebi treba :scratch
http://i43.tinypic.com/i43jwo.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
e pa to meni treba...
a kako cun znat, kada je meni traktor ostavio stric u kompletnom rasulu, pa ja sam magistar za paljenje na guranje...
valjda mu je bilo bitno da traktor ide, a kako ce ga upalit malo manje...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
evo, danas izvadio svu instalaciju, ali naišao sam na nekoliko problema.
1. na elektropokretaču dolazi debeli kabel direktno sa akumulatora i još dvije žice, jedna od prekidača sa lulom, a druga ide na prekidač sa 8 izlaza, na broj 30, jeli to točno.
2. kako onaj prekidač sa 8 izlaza dobija napajanje, koji se ulaz šteka na struju i kamo, jer nevidim da je spojen sa akumulatorom.

Oprostite ako vas mučim, ali potrebna mi je vaša pomoć u rješavanju problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Akumulator - debeli kabel - el. pokretač - kabel srednje debljine - brava, kontakt 30. Tim redom ti idu žice.
Ta klema s oznakom 30 ti je trajni napon.
Drugi kabel ti ide na klemu 50 na pokretaču.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
znači to bi trebalo tako nekako izgledati kako sam ja skužio....koliko se stavlja osigurač?


Untitled-1.png
 
Na vrh