• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
ma ništa....sada kužim kamo sam pogriješio. ja sam na onu vidu koja ide u anlaser spojio drugu žicu...jer sam na toj strani vidio neki kalup od matice,,,i vidim odmah do toga lem koji je spojen ispod vide koja ide u anlaser.....a u biti na tu vidu se ništa ne taka.
 
F

farmerLuka

Guest
Danas sam pofarbo motor, mjenjac na svom 577 uz dosta muke ipak sam dosao do originalne imt plave boje za motor.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Uskoro valja kupovati nove gume na mom IMT 539, pa sam se lomim dal da uzimam originalnu veličinu ili da idem na 12-ke. Neki kazu da je bolje sa 12-kama, neki kazu da nije. Ajd da čujem koju pametnu od vas, siguran sam da neko ima iskustva s tim. Koje su prednosti, koji nedostaci? Šta dobijam a šta gubim sa većim gumama?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zombie666 kaže:
Uskoro valja kupovati nove gume na mom IMT 539, pa sam se lomim dal da uzimam originalnu veličinu ili da idem na 12-ke. Neki kazu da je bolje sa 12-kama, neki kazu da nije. Ajd da čujem koju pametnu od vas, siguran sam da neko ima iskustva s tim. Koje su prednosti, koji nedostaci? Šta dobijam a šta gubim sa većim gumama?


gubis na snazi dobijes na bzini i malčice na boljem gripu

i ja budem stavio na svojeg 533 12-ke :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dobiš brzinu gubiš snagu pa ti odluči. ja na svom 539 imam 12,4-28 i traktor nikad nije bio pod plugom niti će biti. njegov posao je transport i sušenje sijena što mu ne igra ulogu kakve gume ima s tim da sam naprijed stavio 6.50.
ako stavljaš otraga 12-ice stajat će ti prema prednjem kraju jer su ti prednje onda niže. to je bio problem kod mene pa sam odam se vratio u dučan i kupio 6.50 naprijed jer su več i one bile pred krajem i tako dasad nije problem.
gume su punobolje od 11-ica ali ako puno oreš s traktorom a i treba ti snage na kotačima stavi 11-ice a ako ti nije neki problem stavi 12-ice ali će ti stajati prema naprijed ako prednje ostavljaš standard.

evo ti slike mojeg s 12.4-28 otraga i 6.50 naprijed
a0a84637.jpg
4997abcf.jpg
e3af32a0.jpg
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Lamborghini R2 kaže:
Da li neko zna koliko košta i gfje se da nabavit hidro-volan za IMT 560?((pumpa,glava,cijevi ,cilindar i rezervoar))
I još ak neko zna naziv za boju kojom se bojaju motor getriba diferencijali na IMT,i gdje ju nabavit?


i meni ce trebati
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Jel mi može netko staviti sliku instrument table novijeg IMT-a? Mislim na onaj koji nema okrugle satove standardne, nego na onaj koji ima sve u jednom instrumentu (obrtometar, mjerač goriva, temperature i kontrolke).
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Takav sličan je nekad bio na onom Kvarneru što smo imali, a od njega nemam ni jednu sliku. U biti bio je baš takav Teleoptikov, samo je nije bilo IMT znaka, kontrolke su bile drugačije posložene, i imao je još na obrtometru brzinu u km/h i oznaku za kardan na kojim okr. je 540 i 1000 o/min.
Jel ima negdje takav instrument za kupiti i koliko bi koštao?
Zanima me jel obrtometar može biti električni ili samo preko čeličnog užeta (sajle)?
 
B

Bobo

Guest
Ovo se moze naruciti u bilo kojoj trgovini koja drzi IMT dijelove. U BiH 100% dobavljivo samo pazi da ne bi bilo kao s mojom prednjom maskom pa da na dupe padnes od cjene ;)

Inace, sat ide preko sajle, a ako zelis na struju, stavis elektricnu obrtajku i to je to.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Vidim da se stvarno razumijete u IMT traktore, pa imam par pitanja. Ima u selu jedan ocuvan 539 sa oko 1500-2000 sati rada, ali je problem što nije radio sigurno 7-8 godina. dali se takav stroj isplati uzeti i za koju cijenu, a potom fino srediti, a da ne košta previše?
 
B

Bobo

Guest
Takvom traktoru obavezno izmjeniti sve tekucine i filtere, al doslovce SVE. isplatilo bi ga se kupiti, zasto ne, pogotovo ako znas sto je i kako s tim traktorom radjeno od kad je kupljen, pa znas da nije presiljavan i ganjan...

Takav traktor je potrebno ponovno razradjivati, sto duze, to bolje. Znaci polako ga voziti do pola gasa, i malo neka radi, svakih 10 radnih sati poorati nekome bascu u 3. sporoj brzini i tako barem 50 radnih sati, ali sto duze ga mozes tako "vozikati" to bolje.

Mislim da bi moglo biti problema samo s vodnom pumpom ako u traktoru nije bio antifriz, pa bi ona mogla procurjeti, no to nije neki veliki trosak...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Takvi traktor bi ja zaobilazi u široku luku ili bi dao cca soma ojera .
Jel si ga palio?

Ako se ne da okrenuti rukom na remenu zahvali se i pozdravi gazdu
 
B

Bobo

Guest
Ne moze dizel samo tako zapeknuti. Osobno znam za 533 koji je stajao sigurnih 20 godina. bez ikakvih problema je upalio i radi vec sigurnih 10 godina bez greske. Istina 3-4 jutra zemlje, al radi...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
puknuti

nemora bit...
Znam za IMT-a 539,stajao je dobrih 7 godina,kad ga je napokon baba odlučila prodat po pokojnom đedu,samo novi akumulator,malo dosipo ulja i teraj,evo sad je prošlo nekih 2-3 godine,i traktor ide super...
 
B

Bobo

Guest
IZVINI, gdje sam napisao da taj traktor vrijedi iste novce kao i traktor koji je radio cjelo vrijeme... Uzmi samo da kupis nov akumulator, gume, sva ulja popravis el instalaciju koju su misevi vrlo moguce izgrizli ako je stajao pod supom...

Takav traktor ne moze kostati kao i neki koji je spreman za rad i nema greske...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nisi napisao da bi dao , ali ja čitam da si reko da mu možda nije ništa ... to podrazumjeva da vrijedi ko "nov"
 
B

Bobo

Guest
Ne vrijedi kao nov, bas zbog troskova koje sam gore naveo. Motoru u 7-8 godina nece biti nista, ako je voda ispustena bila, ili ako je antfriz dobar bio u traktoru.

Ja bi se samo bojao za vodnu pumpu, al ne mora ni njoj nista biti.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ivan33 kaže:
Vidim da se stvarno razumijete u IMT traktore, pa imam par pitanja. Ima u selu jedan ocuvan 539 sa oko 1500-2000 sati rada, ali je problem što nije radio sigurno 7-8 godina. dali se takav stroj isplati uzeti i za koju cijenu, a potom fino srediti, a da ne košta previše?
kolega je prošli mjesec kupio 542 novija linija stajao 8 godina platio ga 10000 kn.upalio je bez problema pa sad se ti kontaj.
Moj punac je prodao mom stricu 558 koji je stajao 12 godina vani ispod trešnje gume nanjemu su bile istrule točkovi bili u zemlji 15 cm. i nije zapeko vjerovatno zato što je auspuh bio ispod traktora. Promjenio vodenu pumpu boš pumpu nosio majstoru stavio nove gume i radi s njim već 7 godina 20ak jutara nikad kvarova sad ga hidraulik zeza kad se ugrije teško diže
 

Najnoviji postovi

Na vrh