• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Kićo kaže:
Kad si zadnji put promjenio filter hidraul ulja?

Gdije se nalazi filter hidraulicnog ulja ma IMT 560???
 
F

farmerLuka

Guest
Na ljevoj strani kucista hidraulika imas otvor skini poklopac i vidit ces unutra filter
 
B

Bobo

Guest
DELO1 kaže:
Ja nisam nikada a ne znam da je i stari mjenjao, znači mogu krenuti od njega ...

99% je ovo problem. Svakako kad operes ili zamjenis filter opet podesi podizanje poluga, da ne bi nesto unutra slomio, kad hidraulika dobije protok...
 
G

GROF

Guest
01ax.png


02a.png
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
99% je ovo problem. Svakako kad operes ili zamjenis filter opet podesi podizanje poluga, da ne bi nesto unutra slomio, kad hidraulika dobije protok...


Oprao filter koji i nije bio nešto prljav bio 90% proziran i čist, međutim hidraulik se ponaša jednako

Izvadio sam onu cijev koja ide iz punpe na dekli pod sicem, od dvije donje gumice jedna u totalno lošem stanju, moram kupiti nove, dali su to obične gumice ili nešto specijalno da može biti u ulju
Bobo kako naj lakše poštelati poluge za dizanje imam knjigu ali skužiti princip je jako teško pa ako postoji neka caka napišite mi ....
Imali pravilo za izmjenu tog ulja tj. koliki mu je radni vjek, čitao sam da u MF mjenjaju na 700 r/h
 
B

Bobo

Guest
Od "slomljenog" klina do klina na gornjoj podiznoj ruci mjeri 28-29cm i kad se poluge do tog mjesta dignu, tu stavi granicnik. Preko 29cm NIKAKO ne idi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Uzmi garnituru gumica hidraulika. Košta ti nekakvih 30 kn i nemoj kemijati jer ako je malo deblja gumica bude ju odsjeklo kod ugradnje.
Kaj se tiče visine dizanja naj jednostavnije ti je da kad je hidraulik dignut do kraja još možeš rukom podignut poluge 5 cm.
znači mora biti mrtvog hoda.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Znam vidi sam

Dali je problem pogoditi cijev dole u pumpu ili ću morati skidati i poklopac s ručicom za uključivanje kardana ...
 
F

farmerLuka

Guest
Nije problem uzmi neku sipku ili deblju zicu koja je tanja i duza od sipke hidraulika stavi tu zicu u sipku hidraulika i ostavi da ti zica bude 4-5cm duza od sipke i onda sa tom zicom prvo pogodis rupu kad pogodis samo spustis sipku dole u rupu i to ti je to malo je problem objasnit lakse je pokazati ali ako nisi shvatio objasnit cu ponovo.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Ne moraš objašnjavati tako sam i planirao ubosti prvo neku šipku i preko nje nataći cijev, vjerojatno se mora paziti da se ne precvika gumica....
 
F

farmerLuka

Guest
Tako je pripazi gumica se vrlo lako strga i onda ponovo vadi sipku nekad zna bit :toimonster: s tom sipkom
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
danas kupio komplet gumica, postavio, nasuo novo ulje (koliko ide litara ulja ), međutim situcija potpuno ista, poboljšanja u dizanju nema što dalje :!:
 
F

farmerLuka

Guest
Ide ti 30-35l ulja (transhidrola) neznam tocno imas imbus vijak sa desne strane kraj poklopca od ručke kardana odsarafi ga i sipaj ulje dok ne počme curit van a sto se tice dizanja naj vjerojatnije pumpa vadi ju van i remont pa si miran
 
B

Bobo

Guest
I meni se cini da je pumpa svoje otpjevala, cim ciscenje filtera ne popravlja situaciju i cim novo ulje nije napravilo pomaka ni na bolje ni na gore...
 
D

danidax

Guest
kikic MF kaže:
pa traktor nije u upotrebi pa slbodno trune ako tak barem gazda misli :blackeye :mrgreen:

a gdi je kvar na pretpostavljam tamo gdi su bolesni na diferencialu ili možđda nije???? kolko je ks dali znaš? i koji točno broj?

sad malo listam temu o imt-ima i naletim na 590. vjerojatno još nisam bio na forumu u to vrijeme.
pa mi je zapeo za oko. na netu tražim i našao sam samo slike.

nešto su dečki pričali da nije bio rađen za naše tržište. samo me zanima zašto inače traktor mi se sviđa al ona starija serija. ova novija dođe višlja a starija nekak bolje raspoređena i niža i zapeo mi za oko pa čekam bobu da to malo bolje objasni


Nije bolestan u menjac i diferencijal vec je ovom vrisnuo motor. A vlasnik je nemaran da ga sredi posto popravka je skupa a i ima druge traktore... :?
Ali je taj radio sve i svasta. pri oranju je vadio tacnije cupao bandere. bandera odsecena od povrsine zemlje i naravo onaj deo koji je u zemlji traktor je pri oranju cupao te bandere. i mostove betone tacnije betone oko mostova i cevi koje su u kanalima ih je vadio naravna lomio je plugove ali nije posustao. spajao je po dve tri duzi samo preore kanali i spoji njive. Eto koliko vlasnici mogu biti nemarni. steta za traktor tako je unistio jos nekoliko traktora i rastureni stoje po dvoristu pogotovo jedan 558 koji je razbacan po celom imanju motor ovde menjac tamo prednji most ko zna gde. steta bas ali niste ne prodaje od toga. :(
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
DELO1 kaže:
danas kupio komplet gumica, postavio, nasuo novo ulje (koliko ide litara ulja ), međutim situcija potpuno ista, poboljšanja u dizanju nema što dalje :!:
Kaj se događa na hladno ulje i bez tereta na polugama isto ili ..
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Evo izgleda riješen problem, nisam znao koliko ide ulja u njega i ravnao sam se po tome koliko sam ispustio nekih 17-19l a to mu je očito bilo malo, nadosuo još 10 l i sad radi kako treba očito da je s godinama gubio ulje malo po malo....
 
B

Bobo

Guest
Covjece, pa sipaj do mjerne rupe... u IMT 539 ti ide 32l transhidrola. tebi fali jos ulja, jer tih 27 litara nije dovoljno.

Imas s lijeve strane imbus vijak negdje po visini na polovici kucista mjenjaca, njega odvrni u toci ulje dok tamo ne krene curjeti. To je kontrola razine ulja i toliko treba biti.

Koje ulje sipas u mjenjac?
 

Najnoviji postovi

Na vrh